Gönderen Konu: Polo 6N almayı düşünüyorum.  (Okunma sayısı 16562 defa)

Çevrimdışı mondiaynali

• Profili Görüntüle
Polo 6N almayı düşünüyorum.
« : 25 Ocak 2011, 13:34:29 »
Arkadaşlar volkswagen 1303 kaplumbağa arabam vardı onu sattım geçenlerde  ve tam bir Volkswagen hastasıyım bütçeme göre olan tüm VW'leri dolaştım en mantıklı olanın polo olduğu kanısına vardım. İki kapılı 96-99 arasında bir polo düşünüyorum bütçem fazla değil 7-8,5 arasında. Biliyorum bu konuyu belki de yüzlerce insan açmıştır bende konuları gezdim dolaştım lpg konusu çok dikkatimi çekti uymuyor tat vermiyor diye bir huzursuzluk var galiba ben öğrenci olduğum için ne olursa olsun lpg ile kullanmak zorundayım polonun hangi modeli lpg ye daha uyumlu sorun çıkarmayacak şekilde kullannacağım hangisi yardımcı olacak arkadaş var mı?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N almayı düşünüyorum.
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2011, 13:41:06 »
oparaya polo alabilirsen süper ama bitik araçları bile 9 dan aşağı vermiyorlar üzgünüm :(
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2011, 14:29:33 »
Bence biraz daha biriktirin ve Polo alın veya Golf 1-2 bakın. Golf 2 ler şu an bile benim aklımı çelmekte, gerçekten çok özel araçlar. O paraya dizel Golf alabilirsiniz yakıt tüketimi tam öğrenciye göre olur :)

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2011, 15:42:07 »
Arkadaşlar volkswagen 1303 kaplumbağa arabam vardı onu sattım geçenlerde  ve tam bir Volkswagen hastasıyım bütçeme göre olan tüm VW'leri dolaştım en mantıklı olanın polo olduğu kanısına vardım. İki kapılı 96-99 arasında bir polo düşünüyorum bütçem fazla değil 7-8,5 arasında. Biliyorum bu konuyu belki de yüzlerce insan açmıştır bende konuları gezdim dolaştım lpg konusu çok dikkatimi çekti uymuyor tat vermiyor diye bir huzursuzluk var galiba ben öğrenci olduğum için ne olursa olsun lpg ile kullanmak zorundayım polonun hangi modeli lpg ye daha uyumlu sorun çıkarmayacak şekilde kullannacağım hangisi yardımcı olacak arkadaş var mı?
hocam, nacizhane tavsiyem, bütçe çok değilse kendini çok kasmadan yerli bi araba al, düşündüğün rakamlara yakın polo yada golf alırsan parça ve bakımları sana ağır gelebilir. Alacağın araç senelerin birikimiyle illaki sağı solu masraf gerektirecek. Ya para biriktir ya da uno-tipo tarzı araçlar düşünebilirsin derim ben.  :tamamdir
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı mondiaynali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2011, 16:08:15 »
Valla tek kapılı araçların fiyatları o civarlarda 8-9 arasında çok araç var polo hatta birisi ile görüşüyoruz 7 ye almaya çalışıyoru 7.5 istiyor golf e gelince de ben golf 2 leri çok araştırdım dizelleri hemde ama hem modelleri çok eski hemde dizel çekici gelmiyor artık zamlardan sonra belki yine az yakar ama polo daha sade bir görünüme sahip. Bu lpg uymayan modelleri hangisi poloların.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2011, 16:13:42 »
Valla tek kapılı araçların fiyatları o civarlarda 8-9 arasında çok araç var polo hatta birisi ile görüşüyoruz 7 ye almaya çalışıyoru 7.5 istiyor golf e gelince de ben golf 2 leri çok araştırdım dizelleri hemde ama hem modelleri çok eski hemde dizel çekici gelmiyor artık zamlardan sonra belki yine az yakar ama polo daha sade bir görünüme sahip. Bu lpg uymayan modelleri hangisi poloların.

7 liraya polo al kilma yok airbag yok bakım yok sonra sıkıntıları yazmaya başlarsın kelebek adaptasyon boya lamba sensörü vites geçmiyor stop ediyor 10 seferde çalısıyor içeri su giriyor ısıtmıyor
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2011, 16:40:06 »
7 liraya alacaksan hiç alma hcam ben polomu satacak olsam 7 e vereceksem kesin sorunu vardır yoksa kimse o paraya vermez şahin satılıyor oparalara... Alırsın kelebek bozuk çıkar en az 350 tl gaz takarsın lamba bozuktur çok yakar 250 tl oda. Nizamın dedği gibiklima yoktur genelde o kasalarda. 1.6 aee motordan bahsediyoruz zaten sportline olsa kimse 10 dan aşağı temizini vermiyor.

polo 6n alma rehberi var sitede ona bakmanı öneririm her yeri çürük polo alma tavsiyem hatta istanbuldaysan bir çok arkadaş sana yardımcı olacaktır ben dahil ;)

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2011, 16:43:08 »
Alacağın araç kaç model km si ne kadar resmi veya internette satış linki varmı? Birde biz inceleyelim istersen.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2011, 16:45:46 »
merak ettim bende 7.000 tl almak istediğin ve 7.500 tl diye ısrar eden sahibi ile arabayı
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2011, 16:46:07 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı mondiaynali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2011, 11:37:31 »
İlanı yok abi ben Erzurumdayım burada araç motor conta yakmış komple rektefiyeden çıkmış 1.6 97 model 220000 de km zaten adam 8700 istiyor biz zorlaya zorlaya indirdik aşağı hala da kesin bişe demiyor verecek mi vermeyecek mi belli değil vermeye niyeti de yok ama kart borcu varmış o yüzden indirdi fiyatı 2 kapılı araç satılmıyor zaten kolay kolay ankarada da var bir kaç tane onları da araştırıyorum havalar ısınınca inşallah bir polo almak istiyorum size sorum kaç modeli öneriyorsunuz bana lpg için bazıları uyumsuzmuş diye bir söylenti var ben uyumlu olanı alayım diyorum.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ocak 2011, 11:41:22 »
İlanı yok abi ben Erzurumdayım burada araç motor conta yakmış komple rektefiyeden çıkmış 1.6 97 model 220000 de km zaten adam 8700 istiyor biz zorlaya zorlaya indirdik aşağı hala da kesin bişe demiyor verecek mi vermeyecek mi belli değil vermeye niyeti de yok ama kart borcu varmış o yüzden indirdi fiyatı 2 kapılı araç satılmıyor zaten kolay kolay ankarada da var bir kaç tane onları da araştırıyorum havalar ısınınca inşallah bir polo almak istiyorum size sorum kaç modeli öneriyorsunuz bana lpg için bazıları uyumsuzmuş diye bir söylenti var ben uyumlu olanı alayım diyorum.

usta sen o bahsi geçen araçtan uzak dur ;) Demekki aracın sıkıntısı sadece conta değil. 2 kapılı araç işi birazda zevke hitap ettiği için alıp iki gün sonra satamayacağınızı bilmelisiniz.

Lpg konusunda uyum ise bakımla alakalı .Eğer elinde 8000 liran varsa gidip 8000 liralık araç alırsan üzülürsün çünkü kim ne derse desin ikinci el araç alıyorsun en azından triger i yağı suyunu değiştiriyorsun çünkü satıcıların bir çoğu yalan yanlış atıp tutuyorlar.

Dediğim gibi lpg kullandığında bobin sorunu yaşayabilirsin kelebek sorunu yaşama ihtimalin çok yüksek vs. vs. bence o bütçeyle sen polo alma palio vs tarzı araçlara bak en kötü düzgün bir tipo al derim polodan daha iyi yol tutuşuna sahip bir araç üstelik ;)

Çevrimdışı mondiaynali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Ocak 2011, 14:48:08 »
Valla abi iyi hoş diyorsun da ben VW dışında araç almak istemiyorum almayıda düşünmüyorum golf II alayım dedim ona da herkes alma bozulur eskidir dedi polo hesaplı geldi ona da herkes alma diyor ben anlamadım hiç mi memnun olan yok arabasından :)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Ocak 2011, 16:39:55 »
Valla abi iyi hoş diyorsun da ben VW dışında araç almak istemiyorum almayıda düşünmüyorum golf II alayım dedim ona da herkes alma bozulur eskidir dedi polo hesaplı geldi ona da herkes alma diyor ben anlamadım hiç mi memnun olan yok arabasından :)

7-8 bin TL ye temiz bir Golf 2 bulabilirsin, sitede satılık olması gerekiyor. Eski de olsa çok sağlam arabadır. Yalnız meraklısından bulmanız gerekiyor. Arkadaşımda Golf 2 TD vardı, 600 bin km den sonra km sayacı bozulmuştu üstüne 50 bin civarı daha yaptı ve sattı :) Sadece 1 kez motor yapıldı o da bitik değilken meraktan. Çok az dizel o kadar devirli, zorlanarak kullanılmıştır :)
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 16:40:49 Gönderen: atego »

Çevrimdışı serhatoz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Ocak 2011, 16:44:58 »
Forumdan bir arkadaşımızın  sahibinden.com da satilik Golf2 si vardı ama 9 küsür üstiyor oda sanırsam araçın forumdaki linki
5ani5 style MK''2  (SaTILIK:))))Güncel bir kare.