Gönderen Konu: vw passat 98 1.8 otomatik vites, yardım lütfen  (Okunma sayısı 39244 defa)

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: vw passat 98 1.8 otomatik vites, yardım lütfen
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2011, 20:58:29 »
kardeş senin arabanda kesinlikle bir problem var o arabanın 100 km hızda bağırması imkansız bağırmayı bırak 100km ile giderken içeri ses bile gelmez.benimde otomatik tdı golfüm var oda 4 vites 100km hızda motor devri 2000 civarında ve dizel olduğu halde bile en ufak ses gelmiyor içeri bu hızlardayken.bence senin araban 4.vitese geçmiyor olabilir?bu araçlarda otomatik vitesin vites değiştirmesini sağlayan soketler var bu soketler zamanla oksitlenebiliyor.oksitlenince araç vites değiştirmeyebiliyor.serviste oksit çözücü spreylerle temizlenip yerine takılıyor.çok basit bir işlem.ayrıca gitiiğin usta araç 4 vites diye bağırıyo demiş bunun da hiç alakası yok.araç 4 vites olabilir ama vites oranları ona göre ayarlanmıştır.ben 4.vitese geçmediğinden şüpheleniyorum sen aracı bi test et dene istersen.1-2-3-D diye kullanırsan vitesi değişip değişmediğini daha rahat anlayabilrsin.

Çevrimdışı timyeats

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Mart 2011, 23:58:36 »
serhan kardeş, denedim çok ama öyle bi problem yok, vites aralıkları çok az belki ondandır ama bi problem var galiba. sen trabzondasın galiba bende rizedeyim, erzurum yolunda trabzonda çetin usta var ona götürdüm bulamadı bişey, varmı senin tanıdığın bi oto şanzımancı

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Mart 2011, 10:36:09 »
şu ana kadar hiç şanzıman sorunu yaşamadım o yüzden güvenle önerebileceğim bi şanzıman ustası yok.ama sen içini vites oranı konusunda rahat tut çünkü vites oranları gayet iyi 2.viteste 100km nin üstüne çıkabiliyor zaten. sen araç 130-140km arası bağırıo deyince ilk aklıma gelen aracın 4.vitese geçmediği oldu.eğer aracın 4.vitese geçtiğinden eminsen şanzımanda problem yok gibime geliyor. şanzımanı baktırdım demişsin belkide şanzımanda bir problem yoktur.baskı balatanın durumu nasıl acaba?bitikse ondan da yapabilir?vites geçişlerinde sarsıntı, vuruntu vs varsa bitik demektir.

Çevrimdışı Akhilleus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Mart 2011, 13:02:55 »
      kardeş senin 1.9 tdi de durum ne, gerçi canavardır o.

100 km hızla giderken devir 2000 civarında oluyor.
VOLKSWAGEN PASSAT 1.9 TDI AUTOMATİC

Çevrimdışı cetesk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Mart 2011, 11:45:00 »
Bende de otomatik 1.6 99 golf vardı. 100 km de bağırma yapmazdı. Ancak 4000 devirden sonra motor bağırırdı ancak hız 140 civarında olurdu. Şu an 19 tdi triptonik passat var 190 da bile bağırmıyor. Bence aracınız da sıkıntı söz konusu. Bunun sebebi şansımanda bir tırnak var diyorlar bu tırnak kopuk olduğunda araç bağırır ama gitmezmiş.2 sebebi motorla araç kabini arasındaki motorun sesini içeri vermemesi için konulan yalıtım malzemelerinin sökük olup olmaması. Tavsiyem size 4 vitesli şanzımandan vazgeçmeniz. Ben triptoniğe geçtim rahat ettim.210 km de giderken golfün 120 de çıkarttığı sesi bile vermiyor. Üstelik daha gaz ver giderim diyor.Vites atışaları sizin gaza ne kadar yüklenmenizle alakalı sakin kullanımda 4 vitese 70 km hızla giderken atıyor.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Mart 2011, 16:27:46 »
baskı balatayla ilgili bi sorun olabilir araç bağırır gitmez yoksa ağlatması lazım yolu 4 ileri filan  sorun değil :)

Serhat araç otomatik vites, baskı balata ne alaka ? :)

kardeş senin arabanda kesinlikle bir problem var o arabanın 100 km hızda bağırması imkansız bağırmayı bırak 100km ile giderken içeri ses bile gelmez.benimde otomatik tdı golfüm var oda 4 vites 100km hızda motor devri 2000 civarında ve dizel olduğu halde bile en ufak ses gelmiyor içeri bu hızlardayken.bence senin araban 4.vitese geçmiyor olabilir?bu araçlarda otomatik vitesin vites değiştirmesini sağlayan soketler var bu soketler zamanla oksitlenebiliyor.oksitlenince araç vites değiştirmeyebiliyor.serviste oksit çözücü spreylerle temizlenip yerine takılıyor.çok basit bir işlem.ayrıca gitiiğin usta araç 4 vites diye bağırıyo demiş bunun da hiç alakası yok.araç 4 vites olabilir ama vites oranları ona göre ayarlanmıştır.ben 4.vitese geçmediğinden şüpheleniyorum sen aracı bi test et dene istersen.1-2-3-D diye kullanırsan vitesi değişip değişmediğini daha rahat anlayabilrsin.

Serhan dieselle benzinli bir olmaz. benzinlinin daha yüksek devirde yaptığı hızı diesel daha düşük devirde yapar.

kötüye yöneltmek gibi olmasında 1.6 golfümle o hızları geçebiliyordum...  ???

Hakanım passatın 1.8 olduğuna bakma, azımsanmayacak bir ağırlık farkı var golfle arasında.
üstelik araç otomatik, sende bilirsin otomatiklerin top speed i 4-5km düşüktür manuele oranla.

aracın 3000 devirde 100km görmesi normal, sanırım manuellerde böyle,
sonuç olarak 14 yaşında bir araç için 180km hız az sayılmaz.

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Mart 2011, 17:54:08 »
dizelden daha yüksek devirde aynı hıza ulaşması normal tabi.ben bağırıyo deyince bi anormallik var diye düşündüm.motor yapısındanda olabilir daha önce kullanmadım ama sanırım 1.8 ler biraz devirli motorlar kullanan arkadaşlar daha iyi bilir tabi.

Çevrimdışı Akhilleus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Mart 2011, 16:40:32 »
Hocam nette 1.8 otomatik Passat'ın hızlanma videosuna baktım.Araç 1. viteste 55, 2. viteste 90 km hız yapıyor.3. vites 4750 devirde de 100 km yi gösteriyor ibre.Senin araç 4. vitese geçmiyor o zaman.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Mart 2011, 16:58:05 »
nasıl geçmiyor 3000 devirde 100km yapıyor demiş arkadaş  ;)

Çevrimdışı timyeats

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Mart 2011, 19:19:21 »
Hocam nette 1.8 otomatik Passat'ın hızlanma videosuna baktım.Araç 1. viteste 55, 2. viteste 90 km hız yapıyor.3. vites 4750 devirde de 100 km yi gösteriyor ibre.Senin araç 4. vitese geçmiyor o zaman.

Kardeş 3. viteste benimkide 100 yapar o devirde,4e atmasa 3000 devire düşmezki, ama galiba normal benimki, o videoda da öyleyse :)

Çevrimdışı Akhilleus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Mart 2011, 10:23:38 »
Son cümlede saçmaladığımı bende şimdi farkettim.Neyse durum normalmiş demekki sevindim. ;D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #25 : 24 Mart 2011, 21:16:46 »
passat'ı golfü şahini bilmem. hemen hemen tüm araçlar ekonomi hızı 90 km olacak şekilde ayarlanır. vites oranları buna göre ayarlanır. 100 aşağı 200 yukarı tüm araçlar (benzinli motorlu araçlar) 100 kmph hız civarında yaklaşık 3000 rpm civarında döndürür. bu noktada sıkıntı yok. asıl sıkıntı motor sesinin izolasyonunun yetersiz olması ve kabin içerine ulaşmasıyl aalakalı gibi görünüyor.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı paruk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Nisan 2011, 09:56:46 »
iyi günler
benimde buna benzer sorunum var yardım edebılırmısınız
bendekı arac 100 e kadar gayet ıyı vıtes degıstırmesı 100 den sonra arac bagırmaya baslıyor 120 km hıza ulastıgında 3600 devır yapıyor ve sureklı bagırmaya devam edıyor fazla da zorlarsam yag kokusu artık gelmeye baslıyor sorun ne olabılır ?
98 model 1.8 passat otomatik

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #27 : 09 Nisan 2011, 19:28:02 »
gelen kokunun yağ kokusu mu başka bir koku mu olduğundan emin olmak gerekir. kim bilir belki antifriz ya da balata kokusu da olabilir. araç modelini bilmiyorum ama gelen koku yağ kokusuysa hem ses hem de koku motor ömrü ile alakalı olabilir. keçelerden sızdırıyor olabilir. kapak contası ile alakalı bir sorun da olabilir. yerinde görüp test etmek lazım. kanımca bir motor tamircisine göstermen daha yerinde olur.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.