Gönderen Konu: Golf 4 alacağım ama ...?  (Okunma sayısı 57886 defa)

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
Ynt: Golf 4 alacağım ama ...?
« Yanıtla #28 : 24 Ocak 2011, 23:33:17 »
sende aynı benim gibisin bende haftanın 5 günü şirket arabasını kullanıyorum cumartesi pazarda bende kalmasına ragmen  şirket arabasına elimi bile sürmüyorum...ve hasretle her hafta cumartesi pazarı beklıyorum
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 24 Ocak 2011, 23:44:28 »
ulan ne golfmüş beaa

toyota ne honda ne? araba markası mı onlar da  ;D
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2011, 23:45:41 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #30 : 24 Ocak 2011, 23:46:10 »
Başlığa bakınca tek söz söylemek geliyor içimden.
Golf4'ün bir tek aması var o da ucuza kaçmaz da değerli bir Golf alırsanız.
Masrafını da çekmezsiniz, kahrını da  ;)
Düzenli bakımlı olması ve hor kullanılmaması yeterli.
Aşırı bakımlı olmasına gerek yok, o kısmı siz de halledersiniz. Hem de keyifle  ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı golf4ank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 26 Ocak 2011, 13:34:05 »
selamın aleykum yaklasık 4 aydır 2000 golf 1.6 confortlıne sahıbıyım  19 yasındayım suanda bı genc ıcın olabılecek en guzel araba bence cok rahat sürüşte cok zevk alıyosun yol tutusu mukemmel dıyebılırım yok yok arabada  bence golf almasın yınede kendın bılırsın banada dedıler bu fıyata gıt sunu al gıt bunu al bekle bıraz daha calıs para bırıktır sundan alalım sana bundan alalım ben dınlemedım gıttık bulduk aldık cok sukur sımdıde aldıgıma hıc pısman degılım abılerınde dedıgı gıbı gulu seven dıkenıne katlanır bundan once bende sahın vardı aylık 100 lıra mtlaka basıma masraf acıyodu yok far patlıyodu yok orası yok burası ama bundan ole bı derdım yok cok sukur parcası bıraz pahalı ama gıtcen bnm gıbı sahıne aylık 100 lıra vercen ama golfe 300 vercen atıyorum 1 yıl boyunca cebınden baska para cıkmıcak bıde burası var heray 100 lıramı daha ıyıdır yoksa yıllık 300 mu karar senın dır sımdıden hayırlı olsun allah kaza bela vermesın  (yorumumda yanlıs bır bılgım varsa abılerımden ozur dılerım Acemıyız daha nede olsa :)   )

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 26 Ocak 2011, 13:59:37 »
alacan honda 1.6 ies bakacaksın keyfine geç bu hastasıyım olaylarını golf adamı kanser eder... veya alabiliyorsan seat leon al yeni kasa.. golf çok yakar ne taktırırsan taktır...

1-aristocrad kardeş seat leon yeni kasa dediğin aracın motorları da yeni vw golfte kullanılan tsi motordur. 1.2 si var,1.4 ün farklı beygir güçleri var...az yakma nasıl yani???
2-arkadaşımdan devamlı istiyordum honda 1.6 ies aracını hiç de golften iyi olan bi yanını görmedim.golf konfor ve sürüşü daha iyi.
3-golf adamı kanser ediyorsa gerisi ne yapar bilemem ama o zaman sen bitik arac almışsın galiba..
4-2001 golfümü alalı 2 seneyi geçti daha hiç arıza için servise gitmedi.sadece bakımları için gitti.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 14:08:23 Gönderen: scaliskan »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 26 Ocak 2011, 14:47:27 »
Ben şöyle diyeyim arıza dediğiniz nedir?
Ben hep Golf kullandığımdan bilmiyorum sanırım gerçekten  :D :D :D

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 26 Ocak 2011, 18:42:43 »
ben de yıllardır gof e binerim hiç ciddi bi arıza ile karşılaşmadım.
bir keresinde su aldı içine o da serviste polen filtresinin kapağını kırmışlar. servis hatası
su eksiltiyordu su flanşı değişti. 15 tl.
hidrolik direksiyon yağ kaçırıyordu muşir değişti 30 lira.
bunca yıldır yaşadığım bu kadar.
başka da bişey hatırlayamadım şöyle bi düşündüm de.

Ne açıdan kanser edecek onu anlamadım.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 26 Ocak 2011, 19:11:25 »
HA sorunlar onlar ise hallediliyor onlar.
Hatta onlar tatlı sorunlar  ;)

Bazı talihsiz su alma sorunu yaşayan arkadaşlar olmuş.
Ama bence orada da işin uzamasının nedeni ustaların gereken özeni göstermemesi.

Sonuçta bu arabaların su aldığı yerler belli.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2011, 19:14:02 Gönderen: OffLineR »

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Ocak 2011, 16:51:04 »
saglam araba almak istiyosan  ve aileni seviyosan golf 4 derim ne işin olur başkasıyla almandan şaşma aslında çok ta yakmıyo benzin bizim ülkemizde pahalı :)

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Ocak 2011, 20:58:18 »
alacan honda 1.6 ies bakacaksın keyfine geç bu hastasıyım olaylarını golf adamı kanser eder... veya alabiliyorsan seat leon al yeni kasa.. golf çok yakar ne taktırırsan taktır...

Ben herhangi birseyin hastasi ya da fanatigi olmayi sevmem, sunu soylemeliyim golften sikayetiniz varsa aracin muhendisliginden degil kotu kullanimindandir. Olasilikla  ArIsToCrAd arkadasa bitik bir arac satmislar, sansizlik.

Cok binek arac ve enduro motor kullandim, pek cok aracta pek cok problemlerle karsilastim. Su an kullandigim golf 60.000km'dir bende ve inanin aracta bir sorunla karsilasirsam kesin ben bir hata yapmisimdir yoksa bu problemi yasamazdim diyorum artik.

Golf IV'un muhendisligi olmasi gerektigi gibinin biraz daha otesinde. Formda neden yazmiyorsun diyorlar cunku aracta problem yasamiyorum. Karsilastigim olaylar periyodik bakimla ilgili siradan sorunlar.

Bu keyfi yasamak icin bakimli bir arac almalisin kardesim. Ben kendi Golfumu alana kadar 4-5 ayda 4 golf baktim ve geri cevirdim. Sabirla temizini bulana kadar bekledim. Sonuc minimum masraf, muthis bir keyif ve guven duygusu. Biraz alisirsan daha yeni model markalar peynir tenekesine biniyorsun hissi verecektir.

Bitik bir golf alirsan pisman olursun, bakim ve parca fiyatlari kalindir. Temizini bulursan cebini yakmaz ve yillarca kullanirsin. GolfIV kalitesini kanitlamis bir aractir, burada anlatilanlar fanatism gibi gelmesin.

Saygilar...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Ocak 2011, 21:18:54 »
@Gerge
Eline sağlık  :tamamdir

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Ocak 2011, 23:00:10 »
arkadaşlar şu birinci sayfada yazdıklarınızı golfümü almadan önce okusaydım emin olun soğurdum ve almazdım ama şuan çok memnunum süper ötesi.  ilk önce ne istediğini nasıl özellikler olması istediğini belirle bence. şu kendi malını kötüleyen arkadaşlarada teessüf ederim. hiç insan kendi malını kötülermi hadi kötüledin, başka araçlardan ne istiyorsun. aracın benim gözümde iki tane eksisi var biri uzun boylusan ve koltuğu yatık kullanmayı seviyorsan arka taraf daralıyor ikinci eksisi 130 km hızdan sonra motorun 6. vitesi istemesi başka hiçbir eksisi yok benzin konusuna gelince madem okadar seni kasıyor devirli kullanmayı deneyin derim ya da dizel. lpg'ye karşıyım allah korusun kaza anında çabuk alev alıyor o yüzden LPG karşıyımm üç kuruş için yanarak ölmek istemem.
ARTILARI :
ÇOK ÇABUK 160 KM HIZA ULAŞIYOR.
YOL TUTUŞU ÇOK İYİ
SPORTİF YAPIYA SAHİP NEYAPARSAN YAKIŞIYOR.
SERİ BİR ARAÇ
KONFOR DERSEN ONDA
AYNI YAŞ VE HANGİ ARABADA YAĞMUR SENSÖRÜ  VAR KOL DAYAMA VAR, KLİMA OTOMATİK
Birde böyle değerlendirin bu özellikler diğer araçlarda olabilir ama hepsi aynı anda yok

Çevrimdışı LF636 YENİDEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 30 Ocak 2011, 10:50:21 »
 :tamamdir

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 30 Ocak 2011, 18:31:16 »
@Gerge
Eline sağlık  :tamamdir

Sagol Koray...