Gönderen Konu: Golf 4 alacağım ama ...?  (Okunma sayısı 57885 defa)

Çevrimdışı huzeyfe

• Profili Görüntüle
Golf 4 alacağım ama ...?
« : 21 Ocak 2011, 12:36:42 »
Merhaba arkadaşlar

Polo ya niyetlendik çıktık yola ancak maddi durumlarda bir yükselme olunca acaba dedim golf mü alsam ? oldum olası hastasıyımdır zaten ama tüm zamanımı polo için harcadığımdan golfler hakkında pek bilgi edinemedim

kafama takılan bir kaç soruyla ve bir araç önerisiyle golf 4 aracını tanımaya başlamak istiyorum

golf 4'ün ikinci el piyasasında en çok tutulan modeli nedir ? satarken sıkıntı çekmeyeceğim model ? comfortline , tredline , highline , primeline vs

yakıt olarak durumu nedir ? lpg de sıkıntı yaşatıyor mu ? en uygun marka hangisi ? benzin fiyatları ortada istemesemde mecburen lpg ile binmek zorundayım

kronik arızaları varmıdır ?

aynı para ya tercih edebileceğim başka markalar önerirmisiniz ? yoksa o fiyatlar içindeki en ideal araç golf müdür ? honda seat vs ?

otomatik vites hakkında ne düşünüyorsunuz ?

ve hoşuma giden bir araç

2000 Volkswagen Golf 1.6 Trendline 17.750 TL Sahibinden satılık ikinci el

« Son Düzenleme: 21 Ocak 2011, 12:38:33 Gönderen: huzeyfe »

Çevrimdışı scaliskan

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 alacağım ama ...?
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2011, 16:52:07 »
arkadaşım benim golfü satılığa koydum.
düşünürsen bi şeyler yaparız.
yeni otomatik ibiza 1.2 tsi dsg alacağım için satıyorum.hanımların acemiliği malum ;D
hiçbir arızası ve kazası yoktur.
 :tamamdir
2001 Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 22.000 TL Sahibinden satılık ikinci el
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2011, 16:55:48 Gönderen: scaliskan »

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ocak 2011, 19:30:25 »
alacan honda 1.6 ies bakacaksın keyfine geç bu hastasıyım olaylarını golf adamı kanser eder... veya alabiliyorsan seat leon al yeni kasa.. golf çok yakar ne taktırırsan taktır...
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2011, 20:08:18 »
valla yakısı ve kanser olayında  gülü seven dikenine katlanır olayı var. gercekten hasta isen yakması hiç bir seyi umrunda olmaz cunku aracı her gordugunde buyulenirsin. gercekten hastası ise alacan. ama golf pola honda olur ya cokta fark etmez dersen pişman olursun.
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2011, 22:49:18 »
alacan honda 1.6 ies bakacaksın keyfine geç bu hastasıyım olaylarını golf adamı kanser eder... veya alabiliyorsan seat leon al yeni kasa.. golf çok yakar ne taktırırsan taktır...
>:(
şimdi olmadı.
arkadaş golf ile aynı model hangi araba iyi onu anlayamadım. :-[
golf var bilmem kaçbin km de tabi ufak tefek sorun yaşarsın.golf var hiç bakım yapılmamış eşşek gibi binilmiş tabi kanser tedavisi gerekir.
gecen hafta idi sahibinden .com da istanbulda bir golf sahibi 25.000 tl 26.000 tl arası fiyat yazmış 2001 confort a(benzinli)hiç lpg takılmamış.km düşük.
şimdi km düşük araç bakımlı kaza boya yok böyle golf albakalım bir sorun yaşarmısın ? :tamamdir
yakıt konusuna gelelim ortalama bizim 4 kasa golf ler. 210tl - 270tl arası yakıyor 10lt-13lt arası.lpg de-bence çok normel :tamamdir
şahin doğan brorwey opel peugeot gibi arabalar bile 10lt 13 lt arası yakıyor.
huzeyfe kardeş.
 araç alır iken 2-3 tl fazla ver iyi kontrol ettir.gerekirse 3.4 ustaya göster.servisten km kontrolü yaptır.al derim
tavsiyem.2001-2003 arası confortbenzinli hiç lpg takılmamışını bulur isen daha iyi kendin taktır lpg yi (prins veya telefleks hiç kafan arımaz).veya.dizel temiz bulur isen hiç kacırma (confort da her aradığın var.)
kolay gelsin.

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2011, 02:18:42 »
arkadaşım almadan önce bi golfe bin bi gez dolan şöle arkasından bi hondaya bin bide onunla gez ne demek istediğimi anlayacaksın... golf göze hitap ediyo hondanın tipi o kadar iyi değil ama herşey makyaj değil golfü alacan en ufak arızasında bi ton para verecen parçası pahalı biniş zevki yok çok yakar sadece tipten ibaret arkadaşlar boşuna kızmasınlar benimde golfüm var bende çok seviyordum ama beni soğuttu kendisinden senide soğudur şöle bi formda dolan bak bi sorunlarına karşılaştırma yap verdiği ne aldığı ne ona göre ver kararını....

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2011, 13:28:52 »
golfü genelde gençler kullanıyor ve zamanında bu arabaları zengin bayanlar veya gençler kullandı. aldığınız araçları alırken nasıl kullanılmış baktınız ım? bende 4 senedir golf var. 2000 model. sitede bir çok yerde yazılarım var. daha bir kere arıza vermiş değil. 12000 km dir de lpg ile kullanıyorum hemde milletin beğenmediği atiker, onda da sorun yaşamadım. çünkü araçtan anlayacaksın ve anlayandan başkasına elletmeyeceksin. 84000 km de aldım şimdi 118000 km de. hem de rize gibi bir yerde kullanıyorum. aracı kırmadan kullanacaksın. aşını ekmeğini vereceksin zamanında ki o da sana baksın. arabama binen satın almak istiyor. arabayı yenileyim mi diye düşündüm, 2 aydır 2005 model passat ve avensis, 2007  octavia ve 2011 focus denedim. hiç birinin aman aman bir artısı yok. hatta focusla aracımı değişmem. dedim para cebime kalsın, aracıma bakmaya, sonrasında yola devam. bu arada aracımı alırken de piyasa değerinin biraz üstüne ama doddan garantili almıştım. yani alırken sağlam almıştım.  ;)

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2011, 14:02:50 »
valla yakısı ve kanser olayında  gülü seven dikenine katlanır olayı var. gercekten hasta isen yakması hiç bir seyi umrunda olmaz cunku aracı her gordugunde buyulenirsin. gercekten hastası ise alacan. ama golf pola honda olur ya cokta fark etmez dersen pişman olursun.

kesinlikle her gördüğümde büyüleniyorum yok böyle bir araç sevgisi bmw mercedes umrumda değil benim bmw em o  :sevgi: aracıma binip geziyorum depo dibe vuruyor sinir oluyorum satacağım alacağım bir dizel diyorum bu fiyata 2006 dizel pololar da var :t ama onu garajına çekip indikten sonra bir bakışım bir dokunuşum yetiyor ne benzin ne de başka birşey umrumda oluyor  :D

hakikihankan ında dediği gibi gülü seviyorsan dikene katlanacaksın.Honda eline su dökemez suuu:)

benzin beni üzer lpg ile kullanacağım dersen, ne kendini ne de  golf ü hiç üzme git 2006-2007 focus tdci al derim o paraya(golf ün yerini tutamaz ama yakıt muazzam)

Model olarak 2001 üstü ve comfortline almaya çalış.ya da 99 temiz highline bulursan hiç kaçırma hemen notere git derim :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2011, 14:18:15 »
bende 2006 yılından beri MKIV Golf kullanıyorum.
hiçbir sıkıntısını görmedim,
sadece şarz dinomosunda bir parça değişti masraf olarak, oda 100 tl gibi bir rakama halloldu.
bunun haricinde viraj demir lastiği ve arka amortisör takozlarını değiştirdim.
triger seti, baskı balata, lastik, akü ve yıllık bakımı dışında hiçbir masraf yapmadım bugüne kadar.
tabi bunlar masraf olarak kabul görürse.

ikinci el biraz şans işidir. ama iyi araba iyi para buda bir gerçek  ;)

honda veya bir başkası, benim gözümde golfün yerini tutmaz.
her golf gördüğümde dönüp arkasından bakarım, başka hiçbir araç baktıramadı şimdiye kadar beni.
ha çok yakıyordur doğru ama buda ayağımızla doğru orantılı bence. yoksa yakıtı makul, benzin pahalı...

her golfçü gibi bundan sonra ne olur diyorum, bu kez TDI golf olur temizini bulamassak VAG olur yine  :D

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2011, 14:45:34 »
Sayın arkadaşlarım görüntüden başka ne olduğunu bana bi sölermisiniz lütfen görüntü hariç ne var bu golfde...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2011, 15:07:36 »
13-14 sene önce üretim bandına alınmış bir araç hala kendinden söz ettiriyorsa vardır bir hikmeti
golfünü satıp yine golf alan arkadaşlarım var, bu forumda dahil olmak üzere  ;)

hızlı istiyosan, o zaman 1.8T motorlu bakacaksın
ekonomik istiyorsan, o zaman diesel bakacaksın.
hem ekonomik hem hızlı istiyorsan PD130 yada PD150 bakacaksın.
donanımı mı zayıf geldi highline II bakacaksın.

hangisini alırsan al bakımsız olduktan sonra, sahibini çok üzer...
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 15:11:18 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı ibolution

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2011, 15:18:57 »
bende 2006 yılından beri MKIV Golf kullanıyorum.
hiçbir sıkıntısını görmedim,
sadece şarz dinomosunda bir parça değişti masraf olarak, oda 100 tl gibi bir rakama halloldu.
bunun haricinde viraj demir lastiği ve arka amortisör takozlarını değiştirdim.
triger seti, baskı balata, lastik, akü ve yıllık bakımı dışında hiçbir masraf yapmadım bugüne kadar.
tabi bunlar masraf olarak kabul görürse.

ikinci el biraz şans işidir. ama iyi araba iyi para buda bir gerçek  ;)

honda veya bir başkası, benim gözümde golfün yerini tutmaz.
her golf gördüğümde dönüp arkasından bakarım, başka hiçbir araç baktıramadı şimdiye kadar beni.
ha çok yakıyordur doğru ama buda ayağımızla doğru orantılı bence. yoksa yakıtı makul, benzin pahalı...

her golfçü gibi bundan sonra ne olur diyorum, bu kez TDI golf olur temizini bulamassak VAG olur yine  :D

aldığım ilk günden beri arabadan iniyorum, biraz izledikten sonra arkamı dönüp gidebiliyorum. bir nevi aşk gibi bir şey, hiç bir araç bana bu hissiyatı veremez veremedi.  :sevgi:

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2011, 15:22:32 »
Gelin bir de bana sorun  :sevgi: :sevgi:
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Ocak 2011, 16:24:12 »
golf keyifli arabadır iyidir hoştur ama benzinlisi deli yakar. alabilirsen TDI al, alamazsan benzinlisine LPG taktırır keyfime bakarım fikrinden vazgeç
Araba binmek içindir..