Gönderen Konu: golf abs sorunu  (Okunma sayısı 25785 defa)

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf abs sorunu
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2011, 23:12:20 »
geçmiş olsun öncelikle. abs hidrolik pompa arızası bende de vardı. muğla-marmaris-denizli üçgeninde kimse yapamadı.abs komple değişecek dedi servis 15oo tl abs hidrolik pompası 1600 tl abs beyni birazda işçilik 3500 tl ye falan mal olur dedi servis.usta akü üstündeki sigortayı değiştirmeyi denedi fakat olmadı. araştıra araştıra denizlide EMS(elektro mekanik sistemleri ) isimli işyerine gittim alt tarafı bi kablo yerinden çıkmış abs hidrolik arızası dedikleri zalazingo o.açıyolar abs beynini kabloyu takıyolar kenarına silikonu çakıp yerine takıyolar.1 yıl garanti veriyolar fiyatı 300 tl. bi düşün istersen.eskisinden daha ii oldu diyebilirim.1.5 senedir şeytan kulağına kurşun nazar değmesin sorunsuz kullanıyorum.
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı Avenue1907

• това не e кола ; това е голф ! ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 15 Mart 2011, 20:31:45 »
abs ile ilgili sorunum vardı ama tam da sorun sayılmazdı sadece göstergece çıkıyordu sarı sarı , bazen sönüyor bazen devam ediyordu , ama abs de hiç bir sorun yoktu , bugün biraz baktırdım sağ arka taraftaki abs sensörü bozulmus çok bi masrafı yok sanırsam ilerde yaptırırım kafama eserse .
това не e кола ; това е голф ! ...

Çevrimdışı tevafuk7

• mavişim :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 16 Mart 2011, 20:03:23 »
ya benim abs lambası yine yandı :D ustaya götürmeden neler yapmalıyım yardımmmm  >:(
Tüm sayfa imzanız olmak zorunda değil. Küçük imzalar lütfen.

Çevrimdışı Avenue1907

• това не e кола ; това е голф ! ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Mart 2011, 20:12:56 »
benim yanıyor sönüyor , sönünce bir eksiklik hissedir gibi oluyorum yansın daha iyi oluyor sarı lacivert :)
това не e кола ; това е голф ! ...

Çevrimdışı tevafuk7

• mavişim :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Mart 2011, 01:28:27 »
söndü  >:D
Tüm sayfa imzanız olmak zorunda değil. Küçük imzalar lütfen.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Mart 2011, 13:27:27 »
benim öğrenmek istediğim şu ; frene yumuşak dokununca sanıyorum abs devreye girmiyor değil mi ? ani durmak istediğimde freni köklediğimde tak tak diyee ( sanırım abs sesi ) bir ses duyuyorum ... bu ses abs sesi değil mi ?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Mart 2011, 16:05:22 »
benim öğrenmek istediğim şu ; frene yumuşak dokununca sanıyorum abs devreye girmiyor değil mi ? ani durmak istediğimde freni köklediğimde tak tak diyee ( sanırım abs sesi ) bir ses duyuyorum ... bu ses abs sesi değil mi ?

aynen öyle. yumuşakla sertle alakası yok. lastik fren halinde iken kaymaya başlayınca sensorler yardımıyla bunu hisseden araçta abs devreye girer. mesela buzlu bir yolda çok yumuşak bir frenle de abs devreye girebilir.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Mart 2011, 16:10:38 »
abs nin devreye girmesi için 4 lastikten herhangi birinin en ufak bir kayma eğilimi göstermesi yeter. ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #22 : 21 Mart 2011, 16:22:40 »
Benim araçta abs ilk devreye girdiğinde  arabanın ön takımının dağıldığını felan zannetmiştim.Ama çok sert bir duruş yapmıştım ozaman. katurkuturtakırtukur tırrrrttttrtrttrtrt diye bir ses çıkıyor abs devrede iken:)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Mart 2011, 16:38:08 »
aynen öyle. yumuşakla sertle alakası yok. lastik fren halinde iken kaymaya başlayınca sensorler yardımıyla bunu hisseden araçta abs devreye girer. mesela buzlu bir yolda çok yumuşak bir frenle de abs devreye girebilir.

teşekkürler gölge ... öğrenmenin yaşı yok .. :)

Çevrimdışı Cheset

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Nisan 2011, 09:28:56 »
banada 400 lira fiyat verdiler. pazar günü evin önünde akünün üstündeki sigortaları temizledim. elektrik panosunu açıp abs sigortasını buldum ve onuda şöyle üstünkörü sildim taktım ve abs ışığı söndü. her tamirciye inanmayın arkadaşlar resmen sömürüyorlar insanı

Çevrimdışı antalyaata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Nisan 2011, 20:43:20 »
geçenlerde benim başıma geldi aynı olay malesef ve malesef abs beyni arıza yapmış seninde aynı sorun kardeş o yüzden geçmiş olsun 1500 lira abs beyni :(