Gönderen Konu: antifiriz  (Okunma sayısı 14260 defa)

Çevrimdışı cyrano

• 1.6 trendlıne 2001
    • Profili Görüntüle
antifiriz
« : 09 Ocak 2011, 10:24:35 »
merhaba
2001 golf trendlıne sahibiyim
hiç kışlık bakım yapmadım
dahası yamayı da bilmiyorum
antifiriz hangi marka olmalı ne kadar sulandırılmalı nereye konmalı
bilgi verirseniz sevinirin
ayrıca motor kapağını açtığımda antifiriz suyunun dolu ama renlsiz sıradan su renkli olduğunu gördüm
onu boşaltmak için kapağı açmayı değil de sileceklere sürekli su vermeyi düşünüyorum uygun mu

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: antifiriz
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2011, 12:33:07 »
hiçbir şey anlamadım yazdıklarından.
motor suyundan mı, silecek suyundanmı bahsediyorsun.
silecek su kabını bahsettiğin şekilde boşaltabilirsin
ama uzun süreli çalıştırma su motorunu yakarsın, eksildikçe tamamla üstten en güzeli.

Çevrimdışı cyrano

• 1.6 trendlıne 2001
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2011, 14:59:14 »
silecek suyundan zaten antifiriz silecek suyuna konmayacak mı

Çevrimdışı cyrano

• 1.6 trendlıne 2001
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2011, 15:01:17 »
bu antifiriz olayını nasıl çözeceğim detaylı bilgi verecek olan olursa çok sevinirim
ilk defa araba aldım inanın  hiç bir şey bilmiyorum
motor suyu  silecek suyu nedir bilmiyorum
ama silecek suyuna antifiriz eklendiğini düşünüyorum

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2011, 17:11:22 »
ben şahsen 1lt camsil üzerine 2lt normal su dolduruyorum, buralarda donma falan yok.

ama sen burada su donuyor diyorsan,
antifirizli cam suyu al, üzerinde yazar zaten karışım oranı.
suyu nereye boşaltacağınızı biliyor sunuz değil mi, bir yanlışlık olmasın :)

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2011, 09:54:49 »
cam suyu için marktetlerde satılan antifirzli oto cam suyunu kullanabilrsin.yukarda mk-ıv arkadaşımızında dediği gibi biraz suyla karıştırarak kullanabilrsin.(ben şahsen biraz yoğun olduğunu düşündüğüm için biraz suyla karıştırdım) antifiriz olayına gelince kabın içindeki suyun renksiz olduğunu söylemişsin buda büyük ihtimal antifirz yok sadece su var yada antifirz oranı azalmış demektir.en yakın serviste kaptaki suyu boşalttırıp tamamen antifirz koydurabilrsin. umarım yardımcı olmuşumdur. kazasız belasız sürüşler dilerim...

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2011, 09:56:51 »
merhaba
2001 golf trendlıne sahibiyim
hiç kışlık bakım yapmadım
dahası yamayı da bilmiyorum
antifiriz hangi marka olmalı ne kadar sulandırılmalı nereye konmalı
bilgi verirseniz sevinirin
ayrıca motor kapağını açtığımda antifiriz suyunun dolu ama renlsiz sıradan su renkli olduğunu gördüm
onu boşaltmak için kapağı açmayı değil de sileceklere sürekli su vermeyi düşünüyorum uygun mu

hocam sanırım bu söyledikleriniz şaka olmalı...
zira motor kapağını açtığınızda su felan görmezsiniz yağ kapağını açarsanız hiç bişey görülmez motor çalışıyor ise altta dolanan motor yağını hissedersiniz yok motor kapağını açarsanız o zaman da karşınıza subaplar ve egzantrik mili yada 16 v ise araç milleri çıkar ki bu ihtimal dışı  :))
araçta iki tane su haznesi var birinde antfiriz vardır yuvarlak olanı solda onun derecesini ölçtürürsünüz eğer -20 nin üstünde çıkarsa değişmek veyahut ilave etmek lazım genelde renkli (kırmızı-yeşil)antifiriz kullanılır ki kaçak durumlarında tesbiti kolay olsun diye...bu suyu sileceklerden boşaltamazsınız motor bloğu içinde dolaşır zira...
ikincisi ise cam suyunun ihtiva eder eksildikçe üzerine ilave etmeniz yeterli  onunda antifirizli olanı var az bi miktar ekleseniz bile yeterli işlev görmesi için tamamen değiştirmenize gerek yok ...
bence siz en iyisi aracı bi servise götürün ... yazıktır... :))
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2011, 09:59:29 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2011, 15:51:20 »
kaputu açınca genelde solda  yuvarlak topa benzeyen şeyin içindeki soğutma suyu antifirizli olması makbüldür yaz kış
genelde sağ tarafta olan silecek suyudur kapağının üstünde muhtemelen silecek resmi vardır onun içine de normal antifiriz koyulmaz hazır satılan antifirizli cam suları var mavi renkte genellikle ondan alıp dökün üstüne de su dökün su kireçsiz olsun yoksa fiskiyelerin ucunu tıkayabilir
soğutma suyunun antifiriz ölçüsünü servis ayarlar zaten o suyun eksilmemesi lazımdır sileceklerden çıkan su soğutma suyu değildir onu boşaltırlar antifirizli koyarlar turuncu renkte olan g 12 diye
sielcek suyunu da sürekli sıkmayınız motorunu bozabilirsiniz
aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle binin,kullanın
aracınızın servis kayıtlarına bakınız triger seti ne zaman değişmiş çok önemli bir kayıştır bilgi edinin
kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı cyrano

• 1.6 trendlıne 2001
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2011, 19:37:07 »
çok teşekkür edrim triger seti yıla göre değişmeli km ye göre daha var
sanırım baya bilgi edindim silecek suyuna bu mavi karışımı sulandırarak ilave etmliyinm anlaşılan
ancak kendim boşaltabilrimiyim bu suyu bilemiyorum

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2011, 20:12:45 »
farketmez istediğin şekilde ilave edebilrsin ben sulandırarak kullanıyorum.çok basit bir işlem silecek suyunu oto cam suyu haznesine(kapağının üstünde silecek resmi olan kap) boşaltacaksın.

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2011, 20:15:45 »
radyatör suyunu saf antifiriz koymakta fayda var
silecek suyu ise yine renkli mavi sıvı koymak da fayda var
triger seti ya 4 yılda bir yada 90 bin de komple set olarak değiştirmekte fayda var

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2011, 20:55:31 »
silecek suyunu boşaltmak için uğraşmayın camı yıkamak için kullandıkça biter siz de eklersiniz üstüne
triger önemlidir senesi gelmiş ise değiştirmenizi tavsiye ederim
kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı cyrano

• 1.6 trendlıne 2001
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2011, 22:53:29 »
ısparta gibi bir yerde motora antifiriz koymak için ne marka kullanmalıyım kışın eksi 15 ile 20 olabiliyor
teşekkür ederim

Çevrimdışı Sesizlik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Ekim 2011, 12:44:06 »
Öncelikle ilgili arkadaşlar gerekli bilgileri vermişler.Yanlız alacağın malzeme senin devir daimde kullanacağın suyunun donmasını önlemek için konacağını unutma.Bu sebepten anfiriz koyacam derken ölçüsünü iyi ayarlamak gerekiyor.Servis bu konuda yardımcı olacaktır.Mutlaka bilgi al.

Ayrıca başıma gelen bi olaydan yolla çıkaraktan birebir yaşadım için seni ve diğer arakdaşlarıda cam suyu konusunda uyarmak istiyorum.
Bundan 4 hafta önce öncamı temizlemek için silecek kolu ile su atışı yapmak istedim.Yanlız su eskisi gibi atış yamadı ve  püskürtme olayı yoktu bile.Kaputu açtım.Kardeşimi geçti direksiyona bir deneme daha su atış pompası çalışıyor.Ancak sular kaputun içinden ön cama gelmeden yallah kanala gidiyor.Doğru ustanın yanına.Sonuç suyun geçti hortumların çıkış bölümü erimiş.Nedenine gelelim.Son sistem donmayı önleyen mavi mavi o cam sularından abisine iyilik yapmak isteyen kardeşim sulağa birçok kez hep direk boşaltmış hepsini.Sıvının içindeki madde hortumu eritmiş.Hortum değişti.Demen o ki bu tür  maddeleri koyarken aman ya su ile biraz yogunluğunu azalt ve ölçüyü kaçırma.Ya bu asitmi eritiyor diye kafasında soru işareti oluşan çok vardır.Tabiki hemen eritmiyor.Zaman aşımıda bunun içinde etkin bi faktör.Ancak kullanılacak ürünün direk siteme dahil edilmesi uzun süreçte zarar veriyor.Konacak maddeyi su ile biraz seyreltmek gerekiyor.Bilgin olsun.