Gönderen Konu: En ufak çukurda kütür kütür ses geliyor  (Okunma sayısı 6885 defa)

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
En ufak çukurda kütür kütür ses geliyor
« : 19 Ocak 2011, 15:47:11 »
arkadaşlar en ufak çukurda ne kadar yavaş girsemde araba küt diye vuruyo hiç süspansiyon yokmuş gibi ustaya götürdüm amartisrlerden dedi 4 ünüde değiştirdim ama sorun çözülmedi lastiklerden dediler 4 tane 205/55/16 boyunda lassa marka kış lastiği aldım yine çözülmedi hala takır takır ses geliyo bütün golfler bölemi toyota bile benim araçtan daha konforlu... şimdide yayları değiştirmek istiyorlar sorun yaylardan mıdır varmı bi bilen... değiştire değiştire nerdeyse arabayı komple sıfırlıyacaz...
Mecnun bilseydi vw sevgisini; sevmezdi Leyla zillisini...

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: En ufak çukurda kütür kütür ses geliyor
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2011, 16:12:31 »
amortisör takozlarına baktırdın mı yırtılmış yada deforme olmuş olmasın
H.G WORKS

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2011, 18:16:08 »
amortisörle birlikte onlarıda değiştirdik armut dedikleri şeyden bahsediyorsun dimi...

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2011, 18:30:15 »
armut diye duymadım ama muhtemelen aynı şeyden bahsediyoruz onlarıda bi değiştirin
H.G WORKS

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2011, 19:52:05 »
arkadaşlar en ufak çukurda ne kadar yavaş girsemde araba küt diye vuruyo hiç süspansiyon yokmuş gibi ustaya götürdüm amartisrlerden dedi 4 ünüde değiştirdim ama sorun çözülmedi lastiklerden dediler 4 tane 205/55/16 boyunda lassa marka kış lastiği aldım yine çözülmedi hala takır takır ses geliyo bütün golfler bölemi toyota bile benim araçtan daha konforlu... şimdide yayları değiştirmek istiyorlar sorun yaylardan mıdır varmı bi bilen... değiştire değiştire nerdeyse arabayı komple sıfırlıyacaz...

Heey gidi hey. arkadaşım o biraz araçlarımızın yalıtımından biraz da golf ün süspansiyon sisteminin sertliğinden. ben de senin gibi ilk aldığımda hayret etmiş komple tüm alttaki herşeyi değiştirmiştim ama pek bi faydası olmadı. dediğim gibi yalıtım yapılacak özellikle teker oyuklarına.

bakın şöyle deneyin.  sizin örneğiniz olan bir toyota ile mucurlu bir yolda gidin tekerin davlumbazlara attığı sesi az duyarsınız. bir de golf ile gidin aynı yoldan bu ses çok bariz belli olur. bu arabalar böyle zamanla insan alışıyor ve her daim çukurdan geçmiyorsun. ayrıca insan çukurlara daha dikkat eder oluyor zamanla :D

ama en önemlisi gülü seven dikenine katlanıyor. 10 tane toyotaya değişmem golf ü.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2011, 20:00:27 »
ya aynısı bende de mevcut sinir olmaya başladım bu sese sanki şahinle giriyorum o çukurlara acaba diyorum sorun mu var  :t

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2011, 20:23:22 »
cuma günü bende aynı sebepten bırakıcam arabayı servise amartisör takozlarında sorun fişeklerdede olabilir yada 2side aynı şey cumartesi alıcam fiyatı ve sebebini yazarım...

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2011, 21:11:50 »
geçiniz
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2011, 01:57:49 »
armut diye duymadım ama muhtemelen aynı şeyden bahsediyoruz onlarıda bi değiştirin

onlarda amartisrlerle birlikte değişti arkadaşım ama sorun son sürat dvam...

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2011, 01:59:03 »
Heey gidi hey. arkadaşım o biraz araçlarımızın yalıtımından biraz da golf ün süspansiyon sisteminin sertliğinden. ben de senin gibi ilk aldığımda hayret etmiş komple tüm alttaki herşeyi değiştirmiştim ama pek bi faydası olmadı. dediğim gibi yalıtım yapılacak özellikle teker oyuklarına.

bakın şöyle deneyin.  sizin örneğiniz olan bir toyota ile mucurlu bir yolda gidin tekerin davlumbazlara attığı sesi az duyarsınız. bir de golf ile gidin aynı yoldan bu ses çok bariz belli olur. bu arabalar böyle zamanla insan alışıyor ve her daim çukurdan geçmiyorsun. ayrıca insan çukurlara daha dikkat eder oluyor zamanla :D

ama en önemlisi gülü seven dikenine katlanıyor. 10 tane toyotaya değişmem golf ü.

bende değişmem golf ümü ama onun süspansiyonu benimkinden iyi mucurlu yolda benim arabanın için de 5 şiddetinde deprem oluyosa onun arabasında 3 e düşüyor...  :D

Çevrimdışı ArIsToCrAd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Ocak 2011, 01:59:51 »
cuma günü bende aynı sebepten bırakıcam arabayı servise amartisör takozlarında sorun fişeklerdede olabilir yada 2side aynı şey cumartesi alıcam fiyatı ve sebebini yazarım...

sorunun giderilirse benide bilgilendirirsen sevinirim arkadaşım...