Gönderen Konu: yardım???  (Okunma sayısı 3736 defa)

Çevrimdışı omer faruk

• Profili Görüntüle
yardım???
« : 27 Aralık 2010, 20:56:51 »
ii akşamlar arkadaşlar bugün arabamı genel bakım yaptırdım ve bi sorunla karşılaştım şimdi gldiim hemen size bi danışmak istedim. öncelikle yapıkanları sıralıyım ; egsozda bi problem vardı manifoltun alt kısmında esnek yapıda bi boru onda patlak vardı onu değiştirdim bu sorunu hellettim sonra normal bakımını yaptırdım yağı suyu değişti yağ filitresi daha temiz dedi değiştirmedi usta hava flitresi falan değişti bujiler değiştirildi termostatta problem vardı bnm onuda değiştirdim sonra işte boğaz kelebeğini falan temizletti işimiz bitti derken yol bildisayarında bi uyarıyla karşılaştım egsoz emisyon ikaz lambası yandı ve^^abgas werkstatt^^ uyrısını verdi usta boğaz kelebeğiyle alakalı dedi bi bilgisayara bağladık işte adaptasyon yaptı sanırım yazı silindi sonra çıktım giderken yine aynı uyarıyı verdi yine gittim boğaz kelebğini söktü iyice temzledi adaptasyonu yaptı gelirken yine yandı yarın yine gidicem bu boğaz klebeğiylemi alakalı gerçekten bakım yaptırayım derken ne oldu anlamadım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar şimdien teşekküler????

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
Ynt: yardım???
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2010, 21:08:10 »
egzost da bir sensor var ondan kaynaklanabilir.

ayrıca normal bilgisayarlara değil de vag com a bağlatsanız daha net anlaşılır sanırım sorun
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2010, 21:12:16 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2010, 23:58:57 »
Yani sorununuz oksijen sensörü gibi duruyor ..
Sorununuzla alakalı değil ama gittiğiniz ustayı sorgulmanız açısından ; nasıl ustaymış o yağ değişiminde yağ filitresinin temiz olduğunu ve daha idare edeceğini söylemesi? her yağdeğişimide yağ filitresi değiştirilmeli..yoksa koyduğunuz yağın bir anlamı kalmaz.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı omer faruk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2010, 10:25:56 »
birazdan giidicem sorarım onuda hemşerim:) ayrıca oksijen sensörü boğaz kelebeğiyle alakası var mı yani ondan dolayımı olmuştur? hiç bişey yokken bakımda böle bişey olması kuşkulandırıyo beni üstelik götürdüğüm ustada tanıdık yani?

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2010, 10:29:33 »
tanıdık usta yakar zaten adamı  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2010, 10:55:30 »
ustaya bak vayyyy beeeeeeeeeeeeee

bir bakışta yağ filtresi temiz diyebiliyor...kaçırma o ustayı....

verilen arıza...boğaz kelebeği ile alakalı...büyük ihtimal değişmesi gerekiyor...

motordan çıkan gazdaki değerler anormal..ya hava az ya yakıt fazla..bunuda gaz kelebeği düzenler.

bu arada benden tavsiye...bakımlarda yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi yakıt filtresi ...ne varsa...değiştir...o an belki 20-30 lira fazla verirsin ancak sonradan başın ağrımaz...

Çevrimdışı omer faruk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2010, 22:56:49 »
:) bu sabah çalıştırdığımda ışık kendi keendine söndü yanmadı yani bidaha ustaya götürdüm yinede tanımıştır diyo pırıl pırıl yapmış boğaz kelebeğini yeni takılmış gibi valla çok şüüükür bi sorun çıkmadı ya

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2010, 00:04:37 »
 :tamamdir
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline