Gönderen Konu: sabahları geç çalışma  (Okunma sayısı 13593 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
sabahları geç çalışma
« : 26 Aralık 2010, 14:27:02 »
selamünaleyküm arkadaşlar benim bora sabahları yada uzun süre aracı kullanmadığında ilk çalışmada zorlanıyor marşı 5 sn falan tutuyorum hemen almıyor geceleri burda hava sıcaklığı eksilere düşüyor. bu sorunu kışın yapmaya başladı yazın böyle bişey yoktu.  geçen sene arabayı aldığımda akü zayıf demişlerdi bu yaz uzun yol yaptım aküyü ölçtürdüm normal dedi. birde benim araba 2004 ve üzerindeki akü orjinal değişme zamanı gelmişmi ? teşekkür ederim.

Çevrimdışı alican70

• Profili Görüntüle
Ynt: sabahları geç çalışma
« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2010, 18:10:14 »
akunu kontrol ettir saglamsa  ısı müşürü(hararet müşürü) deyıstır 

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #2 : 26 Aralık 2010, 18:18:20 »
Sürücü kapısı açıkken, kapıdaki aydınaltma ışığı yanıyor mu onu da kontroller ettir  ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı xjandarmax

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2010, 23:22:18 »
Arkadasim 7 yillik akü olmus daha ne bekliyorsun degistirmemek icin.benim aracta 9 aylik akü var 2 gün araci kullanmasam zor mars aliyor... aküyü degistir sorun kalmaz.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2010, 19:45:38 »
dün sanaiye gittim usta akün değişcek dedi birde kilometre 125 binde ve marş motorunun bakımı yapılcak burçları falan yağlanacak birde kömürü bittiyse onu değiştiririm dedi fiyat olarakta en son 50 tl olur dedi. arkadaşlar marş motoru bakımı olur mu usta kazıklamayamı çalışıyor anlamadım gitti sizce ne yapayım?

Çevrimdışı alican70

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2010, 19:47:52 »
evet olur   yaptır kafan rahat olsun kısın 50 TL de uygun bı fıyat

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2010, 19:58:20 »
tşk ederim kardeş 130 tl akü 50tl de marş motoru bakımı 180 tl ye işi bitiririz. Allah , bora sahibi olupta az para kazanana yardım etsin. saygılar

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2010, 20:01:37 »
işin ehli bir yerde yaptır..50 lira 200 lira meselesi değil gerçekten adam gibi yapmaları

sabahlar geç çalışmasının başka nedenleri de olabilir

ama madem soğukta ve kışın yapıyor
akü olma ihtimali kuvvetli

akü bozuk mu nasıl anlarız

klima far lamba aydınlatma teyp ne varsa açarsın....aküyü avometre yada multimetre ile kontrol edersin...ve o anda marşa basarsın...marşa bastığın an 8-9 volta düşüyorsa...akü bitik demektir...

Çevrimdışı alican70

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2010, 20:03:30 »
bılgı ve tecrubenı paylastıgın ıcın tsr :tamamdir

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2011, 21:37:46 »
bende de geçen yıl vardı geç çalışma 3-5 kez marşa basıyordum.Özellikle çok soğuk havalarda.Ben bujileri değiştirdim kelebek temizlettim sorun halloldu.Bu kış aralıkta hemen bujileri değiştirdim rezil olmamak için.

6 senelik akü değişmesi lazım bence.Hatta bujilerin zamanı geldiyse onlarıda değiştir.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2011, 16:23:28 »
geçen  arabayı sanaiye götürdüm arabanın lambaları kaloriferini  dörtlüleri teybi ne varsa açtım ve değeri 8 cıktı birde dörtlüler yandıkca değer 6 ile 8 arasında gidip geldi usta aküyü değiştir dedi ama ben birazdaha idare edecem eğer çok uğraştırırsa değiştircem merak ettiğim nokta böyle kullanmaya devam edersem arabanın başka biryerlarine zarar verirmi aydınlatırsanız sevinirim saygılar...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2011, 16:34:52 »
acil bir işin çıkar gitmek istersin kalırsın yola çıkarsın kalırsın elektronik olarak teyp kitlenir biterse
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı erdalerdogan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2011, 17:06:11 »
teyp kitlenmiyor ben kitapcığına baktım teyp arabaya ilk takıldığında şifre ister ve akü bitsede birdaha istemez ancak teybi başka arabayaq taKARSAN ŞİFRE İSTER saygılar...

Çevrimdışı egemes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2011, 13:57:50 »
teyp kitlenmiyor ben kitapcığına baktım teyp arabaya ilk takıldığında şifre ister ve akü bitsede birdaha istemez ancak teybi başka arabayaq taKARSAN ŞİFRE İSTER saygılar...

akü başlarını çıkartıp taktım code istedi. aracım2000 bora comf.