Gönderen Konu: hararet ve ilk çalışma sorunu  (Okunma sayısı 3544 defa)

Çevrimdışı inferno977

• Profili Görüntüle
hararet ve ilk çalışma sorunu
« : 19 Aralık 2010, 18:30:33 »
     Selamlar arkadaşlar
(aracım 1997 model 1.6 hb)
     Geçen hafta izmirde çok soğuk bir hava vardı.Sevgili ustam kulakları çınlayasıca izmirde antifirize gerek yok deyip bana antifiriz kullandırtmamıştı. Sabah işe giderken ilk 3-4 denememde araç çalışmadı. Daha sonra araç çalışıyor ama hemen stop ediyordu.Bu stop etme süresi giderek uzadı ve araç çalıştı. Ama devir saati anormal gel gitler yaptı. Bir süre sonra devir saatide 900 de sabit kaldı ve yola çıktım.Araç lpg ye geçtiğinde (atiker sıralı sistem) hararetin 110 da olduğunu gördüm. Lpg ye geçmeden öncede 110 çıkmış olabilir dikkat etmedim. Hemen sağa çekip aracı stop etmeden bekledim hararet 90 a düştü. İş yerinde kaputu kaldırıp baktığımda fanın çalışmadığını gördüm.Soğutma suyunda eksilme yok.Bir haftadır ilk çalışma sorunu devam ediyor fakat hararetin 110 çıktığını görmedim sadece bir kez oldu. Fakat bu zor çalışmalardan sonra hararetin çok çabuk 90 a geldiğini gördüm. 90 da kalıyor yükselmiyor ama fan da çalışmıyor.Kalorifer de sorun yok ısıtıyor.
      Sizce sorun hangi malzeme veya malzemelerden kaynaklanıyor? Daha önce böyle bi sorunla karşılaşan varmı? Ben bu şekilde sanayiye gitsem arıza bundanmış yok o değil buymuş deyip en az 15-20 tane malzeme değiştirirler. Çiğli ata sanayisinde bu işi yapacak iyi bir usta tavsiyesi olan varmıdır.Şİmdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2010, 18:55:06 Gönderen: inferno977 »

Çevrimdışı Holigan

• Profili Görüntüle
Ynt: hararet ve ilk çalışma sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2010, 19:51:43 »
Termostat Flanşını kople değiştiriniz termostat da içerisinde. kople..
Şαire sormuşlαr:"Giden midir terkeden,yoksα kαlαn mı?"Şαir der ki;"Kαlαn gidenin gitmesine ses çıkαrmıyorsα,çoktαn terketmiştir.

Çevrimdışı inferno977

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2010, 17:48:12 »
 Arkadaşlar sorunu bu gün çözdük.
Değişen malzemeler: termostat, hararet müşürü ve benzin pompası.
ilk çalışma sorununu benzin pompası yapıyormuş
fanın çalışmaması da termostat  veya hararet müşüründen.
Belki buna benzer sorunları olanlara fikir verebilir.
Holigan arkadaşa teşekkürederim

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2010, 10:51:55 »
Benzin pompasını ne kadara değiştirdin?

Çevrimdışı inferno977

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2010, 22:10:15 »
Toplam 110 tl.İşçilik dahil.