Gönderen Konu: 1,6 Dizel veya Turbo dizel Yakıt konusunda 100 km de Lt olarak yakıt nediir..  (Okunma sayısı 37871 defa)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
2 kapı ile 4 kapı arasında genişlik olarak ne kadar fark var? Benim aile biraz geniş. 180den aşaı adam yok. Bu arabamıda o yüzden satmak istiyorum. Arka 180 boyunda 90kilonun üzerinde 3 kişiyi çok rahat olmasada alacak. 2 kapı mk2 bu ihtiyacımı karşilayabilecek genişlikte mi?
şaşırtıcı derecede geniş tek kapılar ben hiç bu kadar geniş olacağını düşünmemiştim almadan önce 4 kapılar nasıl bilmiyorum ama bizim aile 6 kişi arkaya anne baba ve 2 kardesim oturuyo çok rahat gidiyoruz

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
turbo biraz daha fazla yakıyor ama 10-15 beygir fazlası var sanırsam.ya bunlar hız arabası değil zaten. eğer dizel golf 2 alacaksan sürati ivmelenmeyi unut. brodway gibi bişey işte.110-120 rahatlıkla görüyor.buda yeterli zaten. :tamamdir

benm araçta turbo yok ama ben 160 gördüm  ???

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
2 kapının geniş olması çok güzel. Bakıyorum ilanlarda, nerde gözüme temiz olan bi golf çarpıyo bi bakıyom 2 kapı. Neyse şunu bi satabileyim, bulabilirsem turbolu bulamazsam turbosuz alayım. Kaçak mazotta buldum 2.5tl civarı fiyata.
Acaba turbosuz olana sonradan turbo eklemeye kalksak kaça patlar bize :)

-35 KRL 53- -16 AV 332-
81 Scirocco Mk1 1.6 GL 87 Scirocco Mk2 1.8 GTi 92 BMW 318i

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
2 kapının geniş olması çok güzel. Bakıyorum ilanlarda, nerde gözüme temiz olan bi golf çarpıyo bi bakıyom 2 kapı. Neyse şunu bi satabileyim, bulabilirsem turbolu bulamazsam turbosuz alayım. Kaçak mazotta buldum 2.5tl civarı fiyata.
Acaba turbosuz olana sonradan turbo eklemeye kalksak kaça patlar bize :)
uğraşmak istemezsin boşver alırsan da direk gtd al rahat ol abi

Çevrimdışı betazom

• >>> 07 EG 864 <<<
    • Profili Görüntüle
onu bunu bırakta masraffsız araba almaya bak dostum. turbolu ekstra risk bence. turbonun sağlam olması mucize gibi geliyor bana. ne kadar az teknoloji o kadar az baş ağrısı :) 10-15 beygir için deymez bence. bak piyasada güzel araçlar mevcut...ama iyi araştır ;)
http://img193.imageshack.us/img193/5360/forumiin.jpg
By betazom at 2011-06-08http://img35.imageshack.us/img35/43/dsc069771.jpg[/IM

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
bu golflerde yakıt olarak açık yağ kullananlar varmış ??? daha iyi çektiğini ve daha ekonomik olduğunu hatta daha sıhhatli olduğunu iddaa ediyorlar sizce bu doğrumudur?
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Bizimkiler şimdiden karşı çıkmaya başladılar  :-[ Eski arabadan kurtulup gene  eski mi alcan diyolar  :'(

Gözüme de şunu kestirmiştim;  Volkswagen / Golf / 1.6 / ACÄ°LL SATILIK sahibinden.com'da

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Bugün benim arabayı sanayiye götürdüm. Bir tane mk2 golf ile karşılaştım. Komple motor yaptırmış 1 hafta önce. Sordum kaç lt yakıyo diye 6-8 litre dedi. Dedim imkansız var bişeler bu işte bi yanlışın olmasın. Yok eminim dedi arkadaş. Dedim 3-4 tane mk2 sahibi tanıdığım var, hepsi 3.5-4 litre yakıyolar. İmkansız dedi. Ben bu işten bişe anlamadım  ??? ??? ??? ???

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
mk2 lerde 3,5 - 4 litre kim yakıyor. Dizel mk2 en iyi ihtimal 5 lt re yakar.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı VolBull

• -35 KRL 53-
    • Profili Görüntüle
Aynı diil mi bunların motorları?

-35 KRL 53- -16 AV 332-

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
bu golflerde yakıt olarak açık yağ kullananlar varmış ??? daha iyi çektiğini ve daha ekonomik olduğunu hatta daha sıhhatli olduğunu iddaa ediyorlar sizce bu doğrumudur?
valla abi çokk sağlıklı bişy olsa herkez kullanır. ben kullandım motorumu turboya çevirmeden önce çok kullanmadım toplasam 5 depo falan kullandım sonra motoru kucakladım. pistonlar eridi enj ler bitti sekmanlar kaynadı falan filan. küçük hacimli motorlarda sağlıklı bişy değil ama yarı yarıya oranla kullanırsan okadar zarar vermez diye düşünüyorum yinede uzak durmakta fayda var. onun yerine 2,60 2,70 e ucuz mazot almak daha iyi

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
valla abi çokk sağlıklı bişy olsa herkez kullanır. ben kullandım motorumu turboya çevirmeden önce çok kullanmadım toplasam 5 depo falan kullandım sonra motoru kucakladım. pistonlar eridi enj ler bitti sekmanlar kaynadı falan filan. küçük hacimli motorlarda sağlıklı bişy değil ama yarı yarıya oranla kullanırsan okadar zarar vermez diye düşünüyorum yinede uzak durmakta fayda var. onun yerine 2,60 2,70 e ucuz mazot almak daha iyi

bebegım sende var ucuz mazot bızde yokkı olsa ben hep alıyım..
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
bebegım sende var ucuz mazot bızde yokkı olsa ben hep alıyım..

Ya boş boş konuşuyo bırak şunu  :bekleriz: :bekleriz: Ucuz mazot satan en yakın yer bana 150km oda bi halta benzemiyo tıkıyo filtreyi. Suriye mazotu olacak şöle en pembesinden ama nerde oda yok piyasada.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
valla bana en yakını 10 km uzakta hiç de sıkıntı yaşatmıyo. ama son zamlardan son 2, 75 olan fiyatı 2,98 yapmışlar bende almadan döndüm ama hiç sıkıntı yaşamadım bzim burda olan mazot orda nasıl olmuo ya :D anormallik sizin o taraflarda