Gönderen Konu: YARDIM  (Okunma sayısı 5077 defa)

Çevrimdışı kazoseko

• Profili Görüntüle
YARDIM
« : 13 Aralık 2010, 10:18:55 »
Selamlar arkadaşlar

aracım ile ilgili bir konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Aracımın kaloriferleri uzun süredir az ısıtıyordu,Sonunda hiç ısıtmamaya başladı hafta sonu tamirciye götürdüm kalorifer peteklerinin tıkandığını söyledi açılması için

torpido bölümünün komple sökülüp temizlenmesiı gerekiyormuş yani 1 günlük işi var diye söylüyorlar. Topitonun komple sökülmesi maddi ve manevi olarak pek

işime gelmiyor  :)  bu konuda farkı bir düşüncesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

« Son Düzenleme: 13 Aralık 2010, 10:20:28 Gönderen: kazoseko »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: YARDIM
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2010, 10:25:38 »
kendin sökeceksin o zaman alet edevata elin alısık ise sökersin
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı betoqu

• '' Bize her yer Kripton...''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2010, 10:42:22 »
Selamlar arkadaşlar

aracım ile ilgili bir konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Aracımın kaloriferleri uzun süredir az ısıtıyordu,Sonunda hiç ısıtmamaya başladı hafta sonu tamirciye götürdüm kalorifer peteklerinin tıkandığını söyledi açılması için

torpido bölümünün komple sökülüp temizlenmesiı gerekiyormuş yani 1 günlük işi var diye söylüyorlar. Topitonun komple sökülmesi maddi ve manevi olarak pek

işime gelmiyor  :)  bu konuda farkı bir düşüncesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

Başka bir aLternatifin yok. Ya sökeceksin,ya söktüreceksin. Ama sana tavsiyem,söküLmüşken peteqide deqiş,buqün tıkandıysa yarın deLinir. . .

iyi forumLar...

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2010, 11:32:23 »
kısa çözüm en ucuz yöntem denendi ve netice alındı kalorifer giriş çıkış yerleri var motor
kaputunun içinde onları yerinden sök oto yıkamacılardaki tazyikli su ile şişletme yöntemini
dene çıkan paslı suyu görünce arabada antifirizin neden gerekli olduğunu anlarsın petek delinir diye
korkma :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2010, 11:41:38 »
kısa çözüm en ucuz yöntem denendi ve netice alındı kalorifer giriş çıkış yerleri var motor
kaputunun içinde onları yerinden sök oto yıkamacılardaki tazyikli su ile şişletme yöntemini
dene çıkan paslı suyu görünce arabada antifirizin neden gerekli olduğunu anlarsın petek delinir diye
korkma :)

Antifirizle kalorifer girişinin ne alakası var acaba?.. Öğrenmek için soruyorum ukalalık olarak algılamayın.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2010, 11:52:17 »
eğer araç uzun yıllar antifirizsiz kullanılırsa motor içindeki su haliyle kireç tortu vb metaryallerle
bulunduğu yerleri tıkamaktadır yılın 5 ayı kalorifer sistemini kullandığımızı varsayarsak geri kalan
zamanda burdaki su kullanılmadığı için devirdaim yapmıyarak sistemde tıkanıklıklara
sebebiyet vermektedir.eski arabamda gayet güzel yaşadığım için anlattım hani derler ya kışın arada
sırada klimayı çalıştırın sistem devir daim yapsın aynısı kalorifer içinde geçerli yazında arada sırada açmak
gerekiyor :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2010, 12:04:30 »
ok sağol açıklamaların için..
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2010, 13:38:44 »
  torpidoyu oyle her ustaya sökturme arkada$im. zira tekrar monte edildikten sonra iyi bir ustanin eli degmemi$se o torpido birdaha iflah olmaz heryerinden ses gelir ve yol bitmez olur senin icin... kafanin icinde tikirtilar parlamalar olur :) .
   kisacasi kaloriferi yapmaya yaparlar sorun degil fakat torpido olayi cok hassasdir. sökülüp takilmasi titizlik ister. tamponu yamuk tak duzelir niuhayetinde ama torpido bamba$ka bir$ey. seyir halinde o cikaracagi sesler seni cildirtir.

Çevrimdışı kazoseko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2010, 15:20:18 »
bilgi ve önerilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim

dediğim gibi torpidoyu söktürmek maddi ve manevi olarak hiç işime gelmiyor sadece sökülmesine 150 TL istiyorlar

barthez in dediği uygulama kafama oldukça yattı iyi bir usta bulup bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum

daha sonraki detayları sizlerle burdan paylaşıcam

iyi forumlar.....

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Aralık 2010, 15:21:56 »
Vaktin zamanın el becerin ve özellikle uygun bir yerin varsa kendin sökebilirsin hatta dahada iyi olur takarken izolasyonda yaparsın...
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Aralık 2010, 16:37:10 »
arkadaşım su devirdaymındaki hortumlara dikkat et kalorifer  bağlantı borularında tıkanma olabilir eğer tıkanma
varsa boruları düz bir boruyla değiştir bu dediklerim şişleme işlemi yapılıp netice alınmazsa uygulayabilirsin eğer
takılırsanız cep 0533 732 67 40 tan ulaşabilirsin abdullah torpido sökümü eğer çaresiz kalırsan yap arkadaşların
anlattığı gibi hiç tavsiye etmediğim bir uygulama torpido işlemi hadi kolay gelsin :) 
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı kazoseko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2010, 12:18:42 »
selam arkadaşlar,

bahsettiğim uygulumayı yaptım ve sonuç aldım kaloriferim artık ısıtıyor

herkese iyi forumlar...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2010, 12:24:59 »
iyi hadi geçmiş olsun.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2010, 12:51:13 »
Gözün aydın ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ