Gönderen Konu: Direksiyon sorunu  (Okunma sayısı 6194 defa)

Çevrimdışı ufkks

• einen einzigen Wunsch, Golf
    • Profili Görüntüle
Direksiyon sorunu
« : 06 Aralık 2010, 12:24:37 »
merhaba arkadaşlar benim  mk3 otomatik 94 model yeni aldım bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim  dün yağmurlu havada  sokaklara girip çıkarken direksiyon bir ağırlaşıyor bir düzeliyor zorlayınca gacur gucur ses çıkarıyor  araç 5 dak olduğu yerde kalınca düzeliyor suya girince bir tuhaf oluyor sizce sıkıntı nedir ?herkese kolay gelsin

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
Ynt: Direksiyon sorunu
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2010, 13:17:59 »
Birde otomatik araçların seri olma durumu nedir benim araç sanki o kadar seri degil 1.8 olmasına ragmen fırlayıp gitmiyor mesela ağır ağır kalkıyor 60-70 den sonra gazı tam yiyor bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa sevinirim arkadaşlar ...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2010, 13:24:13 »
direksiyon hidrolik mi ?

motor için düşüncen yanlıs olabilir sonucta otomatik bir anda hızlanma vs işlemler zaman alır
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2010, 13:34:34 »
evet hidrolik abs de var...mk3 lere gaz taktırmakta  sağlıklı degilmiş duyduğuma göre...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2010, 13:46:00 »
direksiyon kutunu ve hidroliğini kontrol ettir sızıntı veya başka problem olabilir

mk3 lere lpg oluyor olmuyor değil lpg takılacaksa tek nokta enjesiyon veya karb. daha iyi manifold delme olayın olmuyor. sizin  araç çok nokta enjeksiyon olabilir sıralı sistem taktıracaksınız site içinde gerekli yerlerde sistem hakkında bilgi alabilirsiniz lpg sisteminde olay ilk önce aracınız benzinde tam randıman çalısacak daha sonra o sisteme lpg sistemi takacaksınız yamalı pantalon gibi oluyor ayarsız olunca arabadan sogutuyor

Yunus EMRE

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2010, 13:56:38 »
golf 1.8 cl abs 4 cam oto bu araç  tek modelmi bu yoksa CL içinde ayrı sınıflarada  ayrılıyormu mesela enjeksiyonlu v.s...ayrıca aracımın üstünde lpg var ama kullanmıyorum dogal olarak benzinli halde de  yakıyor...Benim bildiğim enjeksiyonlu araçlarda 3 kademe oluyor ilk önce araç benzinle çalışıyor sonra  gaza geçiyor...benim araç 2 kademe tusu var benzın ve lpg  enjeksiyonlu olsa 3 kademe olması gerekmezmi acaba buna düzmü taktırmışlar...ilkez golf um olunca sorularda çoğalıyor kusura bakmayın...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2010, 14:06:46 »
3 kademe normal karb. araçlarda olur oda bir taraf gaz orta taraf sıfır diğer tarafta benzin içindir. Aracınız kendi içinde modelleri motor farklarına göredir.Kasa aynıdır.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2010, 14:25:47 »
benim aracımın bilgileri yukarda mevcut .sizin görüşünüze göre aracım enjeksiyonlumu nasıl anlarız... araçlardan anlamadığım ne kadar belli :) ve bu cl serisinin kac modeli var biliyormusunuz?

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2010, 14:31:04 »
Öncelikle bunu belirlemek için öncelikle motor kodunuzu yazmalısınız.Bu kod ruhsatınızın motor numarası yazan yerdeki ilk üç harftir. Büyük ihtimalle tek nokta enj. diye biliyorum ben 1.8 leri ama kesin olarak söylemek için kod lasım...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2010, 14:52:16 »
Öncelikle bunu belirlemek için öncelikle motor kodunuzu yazmalısınız.Bu kod ruhsatınızın motor numarası yazan yerdeki ilk üç harftir. Büyük ihtimalle tek nokta enj. diye biliyorum ben 1.8 leri ama kesin olarak söylemek için kod lasım...

bende öyle biliyorum ilk çıkanlar olması lazım

Yunus EMRE

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2010, 14:53:36 »
Sanırım baki abi dekinin otomatik vites olanı sizdeki ondada ABS filan var. O bu konuyu görünce yazar emnimin.

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Aralık 2010, 15:57:21 »
bu araçları çok tavsiye ettiler ondan dolayı aldım otomatik arabada kullandım ama bu araba diger otomatiklere göre bana ağır geldi araç trafıkte normal otomatıklerden agır kalkıyor devir saatı olmadıgı ıcın kac bın devırde vitesi degıstırdıgınıde goremıyorum ama tahmınıme gore 3 bın devırde vıtesını atıyor vıtes degıstırmesındede bır sıkıntı yok  sanzımandan ses falanda gelmiyor araç sanki gaz yemiyor sonuna kadar basınca boguluyor gıbı.. benzinde performans biraz artıyor ama yinede arabada sanki 1 ton yük varmış gibi  balatalarına dahi baktırdım ama sorunu yok. belliki bir sorun var ama çözemedik  baki  abimiz konuya vakıf sa bu araçların 0-100km kac sn cıktıgıyla ılgılı bılgıler motor performansıyla ilgili bildikerini aracın artıları ve eksilerini bizimle paylaşırsa sevinirim...lpgde performans her araçta düşer normaldir diyorum ama benzinde bile bir araç neden hala aynı tepkiyi verir çözemedım bakımlarıda yapıldı yıne aynı....ayrıca bu aracın d konumdayken durdugunda ayagını frenden cekerken ve basarken  balatalardan ses gelıyor cıt cıt dıye ve ayak frendeyken ve arac d konumudayken motor hafif titriyor bu gitme isteğinden dolayı frenler aracı tutarken titremeside tuhafıma gidiyor ...neyse biraz başınızı şişirdim galiba kolay gelsin  :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2010, 09:24:13 »
Allah kaza bela vermesin öncelikle. 1,8 otomatik kullanmadığım için kalkışı ve hızlanması ile alakalı yorum yapamayacağım. Ama forumdaki arkadaşlardan duyduğuma göre yakıtı fazla ama gidişinde bir sıkıntı olmadığı yönünde. Devir saattinin olmayışı çok ilginç :(  Benim aracım da otomatik ama LPG'de benzine göre daha performanslı sanki.. Frene bastığında arabanın ileri doğru gitme isteği hala devam eder titreme bu yüzden oluyor bu normal.30 sn'yenin üzerinde beklemelerde arabayı "N" konumuna al arabanın rahatladığını hissedersin. yakıtta bile fark eder. zaten normal vites araçlarda bile bu böyledir. Balatalardan ses gelmesi balataların kendi özelliğindendir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ufkks

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2010, 11:17:23 »
pekı bu araçlara devir saati takılabiliyormu ?mesela golf4 göstergesi falan taktırmaya kalksak ben biraz elle de inceledim uyuyor sanki tabi elektronik olması sıkıntı yaratabilirmi onuda bilmiyorum.