Gönderen Konu: Camaro Proje Başladı (3. Sayfa)  (Okunma sayısı 75850 defa)

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
Ynt: Camaro Proje Başladı (3. Sayfa)
« Yanıtla #140 : 25 Ağustos 2011, 13:43:36 »
Otomatik şanzıman kullanacağımız için baskı vs. olmayacak ama arabanın şuan üzerinde olan TH350 şanzıman eğer arabayı tutundurursak dayanmaz yani arabanın patinaj çekmesi lazım , ama ilerde tutunması için gerekli şeyleri yaptıktan sonra mecbut TH400 şanzımana geçicez TH350 ye göre daha fazlz güç kaybı yaşatır ama kırılmaz :D

Gerçekten çok güzel bir proje olacağı kesin
İTB düşündünüzmü peki
Büyük hacimli atmosferik motorlarda çok verimli olan bir sistem
Tabi onu araca takıp ayarlarını yapıcak ustayı tr de bulmakda zor iş.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı mk1gti09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 25 Ağustos 2011, 14:36:23 »
Hayırlı olsun amerikanlarda başka oluyor  ;)

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #142 : 26 Ağustos 2011, 02:16:20 »
anladığım kadarıyla bu aracı pistleremi hazırlıyosunuz üstad

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 26 Ağustos 2011, 09:29:53 »

hayır haftasonları için diper motor için şase güçlendirmesi ve sanzıman işine girilmesi gerek hali hazırda o motoru uygun bulunca garajda dursun diye aldı. vw cilerin ekstradan vr6 motor alması gibi birşey
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 26 Ağustos 2011, 13:30:51 »
Gerçekten çok güzel bir proje olacağı kesin
İTB düşündünüzmü peki
Büyük hacimli atmosferik motorlarda çok verimli olan bir sistem
Tabi onu araca takıp ayarlarını yapıcak ustayı tr de bulmakda zor iş.

ITB yi amerikanda kullanmak biraz show amaçlı olur , 4 silindirli motorlarda bile yapım maliyetleri ortadayken V8 bir motorda düşünmek bile istemiyorum. Ona ayırılacak bütçe ile blowerlı bir big block yapılabilir ki buda 4 rakam lı beygirlere denk gelen bir motor olur. Bu motorlar zaten atmosferik olarak ciddi güçlere ulaşabiliyor , ITB de atmosferik bir sistem ve 8 ayrı carb. la uğraşmak cidden yorar insanı :D

Nizamın da dediği gibi kesinlikle piste hazırlanmıyor araç , haftasonuları kullanılmak için hazırlanıyor. Motoruda uyguna bulduğum için aldım , kenarda duracak belli bir süre en azından ben arabaya alışana ve gerekli parçalar takılana kadar.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2011, 14:06:57 Gönderen: MuYMuY »

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 26 Ağustos 2011, 14:12:11 »
ITB yi amerikanda kullanmak biraz show amaçlı olur , 4 silindirli motorlarda bile yapım maliyetleri ortadayken V8 bir motorda düşünmek bile istemiyorum. Ona ayırılacak bütçe ile blowerlı bir big block yapılabilir ki buda 4 rakam lı beygirlere denk gelen bir motor olur. Bu motorlar zaten atmosferik olarak ciddi güçlere ulaşabiliyor , ITB de atmosferik bir sistem ve 8 ayrı carb. la uğraşmak cidden yorar insanı :D

Nizamın da dediği gibi kesinlikle piste hazırlanmıyor araç , haftasonuları kullanılmak için hazırlanıyor. Motoruda uyguna bulduğum için aldım , kenarda duracak belli bir süre en azından ben arabaya alışana ve gerekli parçalar takılana kadar.

Peki merakımdan soruyorum itb yi hakkını vererek monte edip ayarlıycak usta bulunurmu tr de ?
Cidden çok farklı bir proje arada bir bi kaç güncel resim atsan hiç fena olmaz hocam :D
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 26 Ağustos 2011, 14:27:23 »
Peki merakımdan soruyorum itb yi hakkını vererek monte edip ayarlıycak usta bulunurmu tr de ?
Cidden çok farklı bir proje arada bir bi kaç güncel resim atsan hiç fena olmaz hocam :D

ITB uygulayanlar Türkiye de demekki ayar yapabilecek ustada vardır ama amerikan a uygulayan daha görmedim açıkçası... Resim konusunada gelince araba tam hatlarıyla ortaya çıksın resim atıcam daha dün gittim bakmaya hala arabanın arka panelini yerine takmamıştı usta zaten ufaktan bir fırçalama durumu söz konusu oldu ustayla aramda. O yüzden pekte çekesim yok arabanın fotoğraflarını ...

Çevrimdışı brkYRC

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 26 Ağustos 2011, 14:54:40 »
Zamaninda 74 orj 4 ileri manuel firebird formula 400 kullaniyodum feci gidiyodu ama yol tutusu ve direksiyon yolhakimiyeti duzde dahi cok kotuydu . Sen bu konuyla ilgili iyilestirmeler yapacakmisin ?
"Hurdalarin Efendisi"

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 26 Ağustos 2011, 15:19:08 »
Zamaninda 74 orj 4 ileri manuel firebird formula 400 kullaniyodum feci gidiyodu ama yol tutusu ve direksiyon yolhakimiyeti duzde dahi cok kotuydu . Sen bu konuyla ilgili iyilestirmeler yapacakmisin ?

Arabada kopmle polyurethane bushing seti olacak hali hazırda evdeki stok yerinde duruyor , edelbrock un IAS amortisör kiti takılıcak bu kitte sertliğini otomatik olarak içinde valf ile ayarlıyor. Araba çıktıktan sonra tubular A-Arm kit ve arakaya coilover lı fourlink sisteme geçicez. Zaten bu arbayla öyle çokta aman aman bir viraj kabiliyeti beklememek lazım , tehlikeli araçlar bunu bileip ona göre kullanıcaz artık :)

Çevrimdışı brkYRC

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 26 Ağustos 2011, 22:55:43 »
 ;)
"Hurdalarin Efendisi"

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #150 : 27 Ağustos 2011, 22:38:46 »
Arabada kopmle polyurethane bushing seti olacak hali hazırda evdeki stok yerinde duruyor , edelbrock un IAS amortisör kiti takılıcak bu kitte sertliğini otomatik olarak içinde valf ile ayarlıyor. Araba çıktıktan sonra tubular A-Arm kit ve arakaya coilover lı fourlink sisteme geçicez. Zaten bu arbayla öyle çokta aman aman bir viraj kabiliyeti beklememek lazım , tehlikeli araçlar bunu bileip ona göre kullanıcaz artık :)

Kendimi bir anda Chip Foose'un yenileme programında hissettim. :D
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 03 Eylül 2011, 21:43:17 »
Usta tamamen bitince bi video cek bi :D Hızlı ve öfkelide bi amerikan vardı rolantide ön kaput motor kuvvetinden titriyodu öyle bişey mi olucak yoksa bide su arabanın şaha kalkma olayını yaparsan memnun oluruz :D

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #152 : 04 Eylül 2011, 01:41:46 »
Usta tamamen bitince bi video cek bi :D Hızlı ve öfkelide bi amerikan vardı rolantide ön kaput motor kuvvetinden titriyodu öyle bişey mi olucak yoksa bide su arabanın şaha kalkma olayını yaparsan memnun oluruz :D

siparişlere bak  :)

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 04 Eylül 2011, 10:37:15 »
siparişlere bak  :)

Simdi yeni gördüm bende :D

7.4 motoru greenpeace ciler görmesin :D