Gönderen Konu: merhaba  (Okunma sayısı 10654 defa)

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: merhaba
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2010, 23:33:48 »
sorunu çözülmedi 2500 masraf çıktı ama seninkide böyle demiyorum kesin teşhis tabiki her zaman yetkili serviste konulur
ama yağı değiştirin deneyin belkide dediğimiz olay değildir yağsızda kalmış olabilir yani kesin teşhis yok bilgi paylaşımı var
cemal aslan arkadaşımın yorumunu bekliyorum bende teknik bilgisi iyidir
H.G WORKS

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Aralık 2010, 19:21:22 »
Cemal Bey, sizin ilginize de çok teşekkür ederim.  yağ değiştirme işini hallettin ve ilk izlenimler sorunun çözüldüğü yönünde. ancak o ana kadar ki süreci sizlere anlatayım da sizler de bu olaylara bir yorum yapın isterim.  Dün Doğuş Oto'nun Şaşmaz kavşağı kenarındaki servisine yağ değiştirme isteği ile gittik, ancak araçta LPG olmasından dolayı aracın bu bakımının yapılamayacağı söylendi. olabilir, buna anlayış gösteriyorum. ve bizi Şaşmaz'ın içindeki başka bir "yetkili" servise yönlendirdi. biz de oraya gittik. ismi lazım değil "yetkili" servise otomatik şanzıman yağı değişim işlemi yaptırmak istediğimizi söyledik onlar da bugün için randevu verdi. randevu saati gittik servise ve bize denildi ki; "bu araçların şanzıman yağı KESİNLİKLE değişmez, böyle birşey sözkonusu değil." tabi biz,  bunun bakım aralıklarında öngörüldüğünü ve 60 bim km de bir değişmesi gerektiğini ısrarla belirtsekte sonuç değişmedi. neyse uzatmayım ordan çıkıp birkaç tamirci arkadaşa danıştığımızda da bu yanıtı aldık. ama yılmak yok, yağ değişecek    >:D  ordan doğru Bosch Servise, aynı durumu ilettik. ve yanıt, "buyrun hemen değiştirelim" aracı kaldırdık vidalar söküldü tapa açıldı, bekliyoruz yağ süzülecek. o da ne! sarı renkte ve su kıvamında bir madde. servis elemanı anında dedi ki bu ATF değil bayağı düz şanzıman yağı!!!  buyur bakalım.  ve de eksik.  yani yağ önce de değişmiş ve hangi insanoğlu koyduysa sıradan dişli yağı koymuş. Castrol'ün ATF' sini  koyduktan sonra (6 lt. kadar) deneme sürüşü yapıldı ve bir sorun gözlemlenemeyerek yağ değişim işi kısa sürede sona erdi.  araçlarımız ve dolayısıyla bizler, kimlere emanetiz?   iyi günler diliyorum hepinize.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Aralık 2010, 19:56:46 »
çok sevindim arızanın hallolduğuna geçmiş olsun
H.G WORKS

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Aralık 2010, 20:08:16 »
çok teşekkür ederim. umarım bir daha yinelemez.

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Aralık 2010, 22:46:44 »
geçmiş olsun,yağ fıltresıde degıstımı ...

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Aralık 2010, 23:27:36 »
maalesef her yer "usta"  geçinen insanlarla dolu...

keşke doğrudan verdiğim adrese gitseydiniz..sorununuz aynı şekilde çözülürdü...

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Aralık 2010, 20:04:43 »
sayın deepblue, filtre değişmedi, yalnızca temizlendi ve geri takıldı. sanırım olağanüstü bir aşınma ve dolayısıyla işlev yitirme durumu olmadıkça temizlenmesi yeterliymiş.   ve Cemal Bey, açıkçası sorun % 100 çözüldü diyemeyeceğim ne yazık ki. ama şazımanın normal çalışma konumuna dönmesi çok daha kısa zamanda gerçekleşiyor.  ancak dediğim gibi ilk 1 - 2 dakika yine üst vitese geçmemekte ısrar ediyor.  yağ değişiminin yararlı olduğu çok açık bir biçimde ortada ama bütünüyüle çözüldüğünü söyleyemiyorum.  belki de yeni yağ ile biraz daha kullanmak gerekli. yağ değişimi dışındaki bir müdahale, malum masrafından dolayı şu an gündemimde değil. ben yeniden ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Aralık 2010, 11:03:38 »
yeni yağ eklerken...servis cihazına bağladılar mı ??

otomatik araçlarda şanzıman ısısı belli bir seviyeye gelmek zorunda...

sonrada her viteste 3sn beklemek gerekiyor

ve en son olarakda yağ tamamlanıyor...

bunlar yapılmadıysa yağ yine eksiktir...

bundan dolayı da yeterki basınca ulaşamaz...

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Aralık 2010, 22:12:56 »
birebir deiklerininz yapıldı mı tam olarak bilemiyorum ama, yağ eklenirken vitesleri tek tek değiştirdi. sanırım sizin de dediğiniz bu ayrıntılara dikkat edilmese 6 lt. yağ almaz. yanlış yorumlamıyorsam tabi.

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 07 Aralık 2010, 10:17:58 »
bazı şanzımanlar 8 litre alıyor...