Gönderen Konu: merhaba  (Okunma sayısı 10653 defa)

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
merhaba
« : 02 Aralık 2010, 19:18:41 »
merhaba sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım.  ve izninizle son bir kaç gündür canımı çok sıkan bir arızayla ilgili bilgi ve yorumlarınızı öğrenmek istiyorum.  geçen hafta 97 model 1.6 otomatik polo aldık.  götürdüğümüz  "usta" aracın şanzımanı için güzel, sorunzuz, kullanılır filan deyince almaya karar verdik aracı. neyse uzatmayım aldığımızın 2. günü bir de baktık ki araba vites değiştirmiyor. 2. vitese kadar normal daha sonra yok. devir yükseliyor 3000 - 4000... yok vites değişmiyor. bu arada bir de sanki vitesi boşa atmış gibi gaz pedalı boşa çıkıyor, bastıkça bağırıyor ama araç hızlanmıyor tabi. biraz böyle kullandıkatan sonra araba düzeliyor ve bir daha sorun çıkarmıyor. son bir haftadır hep böyle. şimdi ben yarın aracın şanzıman yağını tamamen değiştireceğim sizce bunun bir ayararı olacak mı? çünkü biraz kullandıktan sonra düzelmesi, sanki mekanik değil de yağ basıncıyla ilgili bir sorun var gibi düşünmeme neden oldu.  yardım ve yorumlarınız için teşekkür ederim iyi günler .

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: merhaba
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2010, 19:21:08 »
Öncelikle hoşgeldiniz ve hayırlı olsun.Ustalarımızın çoğu şu araca baktırmak istiyorum deyince kaputu kaldırıp uzaktan baktırmak sanıyorlar şaka biyana....

Filitre ve yağ değişimi fayda sağlayabilir.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2010, 19:36:41 »
teşekkür ederim.  evet dediğiniz gibi üstünkörü bir gözdengeçirme yapıp sonra da, bu çok iyi ya da bu yaramaz deyip çıkıyorlar. bir de soru sorunca, işimi bana mı öğreteceksin dercesine bakıyorlar.  oysa ki sen orda 10 bin liranın üzerindeki bir birikimini o arabaya bağlıyorsun. tabi bu, adamın ne kadar umrunda...

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2010, 20:35:49 »
Gaza basinca devir alip aracin gitmemesi buyuk ihtimal debriyajla alakalidir bendede ayni sorun vardi debriyaji yeniledim gecti hosgeldiniz buarada
ADK

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2010, 20:51:25 »
Gaza basinca devir alip aracin gitmemesi buyuk ihtimal debriyajla alakalidir bendede ayni sorun vardi debriyaji yeniledim gecti hosgeldiniz buarada

araba otomatikmis

bencede yag degistirmenin faydasi olacaktir

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2010, 20:52:10 »
Pardon o zaman
ADK

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2010, 21:14:09 »
sağolun ilginiz için. artık  umudumuz bu yağ değişimde, yoksa otomatik vitesin onarım maliyeti canımızı sıkar biraz .  vw. kalite ve sağlamlığı ile kendini kanıtlamış avrupanın en büyük otomobil üreticisi.öte yandan forumumuzda ki listelere bakıyorum da, sanki bu araçlar   A'dan  Z'ye kronik sorunlarla dolu. :-\   umarım ben yanılıyorumdur ama;  yoksa 2000 öncesi araçlar şu an ki  olağanüstü vw. teknolojisinden biraz yoksun mu?   ???   tekrar teşekkür ederim arkadaşlar

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2010, 22:02:46 »
yağını değiştirin bi bakın derim bende ama otomatik viteslerde tork konvektörü denen bi olay var eğer oysa masraflı
H.G WORKS

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2010, 22:56:34 »
bu tork konvektörü ilk kalkış anında işlevi olan bir aygıt mı. yoksa her vites değişimden bu tork konvektörü kullanılıyor mu?  bir bozulup, bir düzelen kararsız bir alet midir?  ve dediğiniz gibi eğer arıza onda ise benim de yaptığım araştırmalara göre, bayağı masraflı olabiliyormuş.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2010, 23:03:48 »
Tork konvertörü otm şanzımanın motordan tahrik alan ana bölümü ve şanzımanın içindeki yağın serpintileriyle çalışır.Belli devirde birbirine kenetlenerek tam bağlantı sağlar ve bu şekilde de tekerleklere güç iletilir.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 23:06:18 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2010, 23:04:44 »
özelden attığım belgeyide inceler sen daha iiyi anlayabilirsin

ama kesin bu demiyorum bir arkadaşın passatında vardı aynı arıza bizzat test ettim senin dediğin arızaydı ama kesin senin aracında bu var diyemem yardım cı olmak babında yazdım
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2010, 23:07:17 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2010, 23:07:21 »
şehir neresi ??

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2010, 23:18:06 »
sayın suskun81 ilgilenip ayrıntılı bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.   Cemal Bey. Ankara'dayım

Çevrimdışı kor_ay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Aralık 2010, 23:26:15 »
özelden attığım belgeyide inceler sen daha iiyi anlayabilirsin

ama kesin bu demiyorum bir arkadaşın passatında vardı aynı arıza bizzat test ettim senin dediğin arızaydı ama kesin senin aracında bu var diyemem yardım cı olmak babında yazdım
ayrıca sayın suskun 81. sözünü ettiğniz aracın sorunu çözüldü mü ve çözüm nasıl gerçekleşti bu kısmı anlayamadım. yani şanzıman yağı kaynaklı olarak tork konvertörü ile mi ilgiliydi? ve yağ yenilenince sorun çözüldü mü?  bu kısmı tam anlayamadım.  bu arada tekrar teşekkür ederim ilginiz için.