Gönderen Konu: Araç Seyir Halinde Stop Ederse Ne Yapmalı  (Okunma sayısı 15551 defa)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: Araç Seyir Halinde Stop Ederse Ne Yapmalı
« Yanıtla #28 : 27 Kasım 2010, 12:49:39 »
jet hızıyla "N" konumuna alıp çalıştırmak lazım,viteste kalırsa "P" ye atma etkisi yapıp vitesi sarabilir mazallah

vites D konumundayken araba çalışmıyor zaten, marş basmıyor bile, tık deyip kalıyor, şanzumanı korumak için sanırım

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Kasım 2010, 13:41:47 »
@deniz yok çalışmıyor zaten onun için demedim, vites sarması diye bi olay var otomatiklerde, araba stop edince şanzuman kilitleniyor diye biliyorum,ama araç devam edince sarma olasılığı artıyor diye hemen n ye alınmalı dedim

@koder akü lambası yanar zaten, akü bitsin araç marş basmasın gösterge ışıkları yanacak kadar akü olsun o lamba yine yanar araba stop vaziyette iken.geçen denizle de konuştuk, bu stop etme olayı yelpazesi çok geniş bi hastalık, ateşlemedeki herhangi bir problem, gaz kelebeği, ısı sensörü, rölanti sensörü, oksijen sensörü, egr,katalizör,hatta dağılmış orta susturucudan dolayı düzensiz çalışma ve stop etme olaylarına denk geldim, inşallah çok basit bişeydir ve hemen bulunur

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 27 Kasım 2010, 14:07:15 »
@deniz yok çalışmıyor zaten onun için demedim, vites sarması diye bi olay var otomatiklerde, araba stop edince şanzuman kilitleniyor diye biliyorum,ama araç devam edince sarma olasılığı artıyor diye hemen n ye alınmalı dedim

vites sarması başka bir şeydir çünkü toyota toyan'la görüştüğümde gaz pedalı kilitlenince araç D konumundayken kontağı kapatmanın işe yarayacağını hatta frenlerin şişmeyeceğinden aracı güvenle durdurmaya olanak sağlayacağını anlatmıştı, daha detaylı anlatırım bilahare, eğer öyle bir şey varsa bunu önermezlerdi

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Kasım 2010, 14:28:24 »
boralp hocam, 6n pololarda rolanti sensörü, egr var mi?

varsa bu ikisinden olabilir mi benim sorun. stop edecekken rölantinin aşaği yukari gitmesi yüzünden soruyorum

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Kasım 2010, 18:22:14 »
boralp hocam, 6n pololarda rolanti sensörü, egr var mi?

varsa bu ikisinden olabilir mi benim sorun. stop edecekken rölantinin aşaği yukari gitmesi yüzünden soruyorum

6N'lerde rolanti sensörü yok, egr var diye biliyorum

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Kasım 2010, 22:10:58 »
bilmiyorum ki  hoca, ihtiamlleri sıralıyabiliyorum sadece, rölanti sensörü de yokmuş ihtimaller git gide azalıyor, keşke diyebilsek direkt şundan oluyor diye,tavsiyem yetkili servis olur garantili iş yapar ama ben de gitmiyorum ne yalan söyleyeyim, pahalı çünkü, sağlam bi arıza tespitini yaptırırsınız, gerekirse arabayı bırakırsınız, onlar başlıyacağı zaman onay veriyormusunuz diye sorduğunda cebinize uymazsa (bazen para bile istemeyebiliyorlar) bir özel serviste yaptırırsınız, yarı garantili iş olur

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 30 Kasım 2010, 20:53:50 »
hocam bir de söylemeyi unuttum. ben motoru daha yeni rektefiye ettirdim. onla bi alakasi olabilirmi bu sorunun

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 30 Kasım 2010, 21:19:22 »
rektefe yapılmış bir aracın hemen bu sorunları çıkartması da ilginç, bence bu işlemi yaptırdığınız yere söyleyin para almadan baksın bu işe

Çevrimdışı k0d3r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 30 Kasım 2010, 21:36:36 »
rektefe yapılmış bir aracın hemen bu sorunları çıkartması da ilginç, bence bu işlemi yaptırdığınız yere söyleyin para almadan baksın bu işe

bakti ve bişey bulamadi

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Kasım 2010, 22:35:04 »
bakti ve bişey bulamadi

üstad motoru yeni yapılmış bir arabada bu sorunların olması çok ilginç, başına ekşi iyice motoru yaptırdığın yerin