Gönderen Konu: OTOMATİK VİTES KULLANIMI  (Okunma sayısı 25187 defa)

Çevrimdışı fenci1981

• Profili Görüntüle
OTOMATİK VİTES KULLANIMI
« : 22 Kasım 2010, 00:43:44 »
DEĞRLİ VWtr.net üyleri,aranıza yeni katıldım.benimde artık bir vw polo classic 2000 model,otomatik vites arabam var.Otomatik vitesli olan polo classik sahiplerine isteğim şudur ki,otomatik vites ile ilgili bilgilerini paylaşmalrıdır.Şİmdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Ynt: OTOMATİK VİTES KULLANIMI
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2010, 01:16:02 »
sol ayakla frene basılmasın yeter :) şaka bı yana . bırde otm sevmedıgım yanı . her aracta varmı bılmıyorum . gerı gerı yokuş yukarı parkederken . arac bır anda fırlıyor altından . dar yerlere gırmek bu yuzden cok zor . bıde yokuslarda el ffrenı kullanmanızı tavsıye ederım . frenden cektıgınız anda gıdıcek dıye bırsey yok . ıllakı salma oluyor arabalarda. onun dısında . boşta gaz verıp . d ye atmamanızı onerırım . şanzıman kucaklıyoduk bı kez :) onun dısında bı bılgım yok otm arac surmedıgım ıcın fazla.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı fenci1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2010, 01:42:36 »
VW ÖNCEKİ ARABAM TOYOT AVENSİS MANUEL VİTESTİ.OTOMATİK İLK DEFA KULLANIYRUM.DEDİĞİNİZ GİBİ DAR ALANLARDA İLK ÖNCELERİ SIMINTI YAŞADIM.AMA SONRA ALIŞTIM.İŞİN SIRRI FREN.BU ARACLARDA FREN ÇOK ÖNMELİ.EVET MÜMKÜN OLDUĞU KADAR N YANİ BOŞA BIRAKMAMK LAZIMMIŞ.

Çevrimdışı borauto

• burak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2011, 20:35:39 »
vallahi benim bu 3.ototmatik vw em sana söylüycegim su ayanı frenden cekince hemen gaza yapısma ve arabayı park edence d de veya r de bırakma p ye al ve 3 2 1 seceneklerini rampanın dikligine göre kullan
burak vatan 06 mekan 09

Çevrimdışı fenci1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2011, 00:31:18 »
Teşekkür ederim borauto.Bu otomatikte bazen geçişlerde ses oluyor tak tuk diye.ustaya görütdüm ve fren deki  telden olabilirdedi.acaba vites yağı değişmeli mi?sizler hiç bakım yaptınız mı?

Çevrimdışı Serhat4Motion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2011, 01:15:54 »
arkada$lar onemli noktalara deginmis zaten birtanede ben yaziyim, araci stop etmeden önce ayagin frende olsun N konumuna al. el frenini cek arac el freninde kalsin yani yuk frenlere binsin , daha sonra ayak frenine basarak P konumuna al sonra stop et.uzun ömürlü sürü$ler icin.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2011, 01:20:08 »
bende bi tavsiyede buluym roketleden kacinin yani gaza aniden sonuna kadar basmayin otomatik vitesi cok yoruyo

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2011, 02:28:29 »
hareket halindeyken N  konumuna atma,

şanzuman yağını değiştir belli araklıklarda,

el frenini çekmemezlik etme, şanzımana çok yük biniyor yoksa

N-P-D arası değişimleri hızlı yapma.

Sorununuz da muhtemelen şanzıman bakımı- yağ ve filtre

Çevrimdışı borauto

• burak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2011, 18:03:40 »
evet sanzuman yagı önemli cünki sanzuman yagı zamanla sentetikligini kaybedio ve dişli arasında ses yapıyo
burak vatan 06 mekan 09

Çevrimdışı fenci1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2011, 00:31:27 »
çok teşekkürederim vwseven dostlar.en yakın zamanda gideyim ustaya.ama bu otomatik vites bakımı vw servislerinde pahalımırdır.siler genelde nere yaptırıyorsunuz bakım.saygılar...

Çevrimdışı borauto

• burak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2011, 19:42:46 »
servis bayaa tuzlu ondan iyibir vw ustası varsa ona git
burak vatan 06 mekan 09

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2011, 23:44:47 »
orduda otomatık sanzumancı varmıdır bılmıyorum ancak 90 bınde bır fıltre ve sanzuman yagı degısmelı,senın aracın sanzumanı yag degısımınde 6 lt yag alır,aslında daha fazla ama bı kısmı tırbunde kaldıgı ıcın tam bosalmıs olmuyo onun ıçinde su an hangı renk yag varsa degısımde de o yag konulmalı(sarı yada kırmızı atf sanzıman yagı)vw lerde genelde sarı renk yag var lt si 20 tl,kırmızısı daha ucuz,fıltrede 45-50 tl,
hareket halınde ıken n ye alınmamalı çunkı n konumunda yaglamayı kesıyomuş,1.2.3. sadece yokus çıkmak için degıl,yokus ınerken de motor frenı amaclı kullanılabılır,bu ara gecıslerde gaz verılmez,gule gule kullan..

Çevrimdışı fenci1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2011, 23:37:48 »
GECEN GÜN GİRESUN VW FATİH SERVİSİNE GİTTİM.VE ŞANZIMANDA TEKLEME VAR DEDİLER.AMA BEN BU TEKLEMEYİ ÇOK HİSSETMEDİĞMİ SÖYLEDİM.SADECE 1 VİTESDEN 2 VİTES GEÇİŞLERİNDE OLUOR.BU DURUMDA NE YAPCAZ DEDİM,ONLAR ŞANZIMANI ALACAZ İSTANBULA GÖNDERECEZ VE PARÇALARINI İNCELETECEĞİZ DEDİLER.ÇOK PAHALI BİR İŞ DEDİLER.BENDE ACİLİYATI YOK DEDİM ,YOLA DEVAM DEDİM.
BUDURUM DA NE YAPMALIYIM...

Çevrimdışı sniper947

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2011, 23:00:21 »
buarabalarda şanzuman yagı ömürlük degişmez