Gönderen Konu: Oksijen Sensörü sorunu...  (Okunma sayısı 15306 defa)

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Oksijen Sensörü sorunu...
« : 10 Kasım 2010, 02:27:20 »
Benim 1997 model 1.8 motorotomatik vites  golf 3 üm ar.Araç benzinde çok yakıyor diye lpg taktırdım.bujilerim yeni filtreler komple değişti.enjeksiyon ünitesinde e lpg montajında hiçbir sorunum yok.benzinde binerken tek sorunum düşük devirlerde hızlanma sorunu e çok yakma sorunu idi..aynı sorun lpg de dedevam ediyor.
lpg montajını yaptırdım.araç şu an çok iyi ama maalesef yakıt düşmedi.benzinle aynı.bilgisayarda lpg ayarları mükemmel gösteriyor ama yakıt içler acısı.boş depo 10 liralık gazla 22 km gitti.
      ben katalizatörü söktürmüştümi.bu konu kafamı karıştırıyor.bu olumlu etkiler diyor çoğu.Ama oksijen sensörü olayı karışık.oksijen sensörü bizim araçlarda kaç tane.iki taneyse sıkıntı çok.yok bir taneyse bozuk olduğunu nasıl anlarım.yada temizleyebilirmiyim.bosch katalogtan baktığımda bu ikisini birden vermiş.ben bunun hangisini alacam sorun oksijen sensörü ise.yada aracımda her ikisidemi var.

Lambda regülasyon sondası(LSH-25C)       0 258 003 759

Üniversal Lambda regülasyon sensörü(LSH-25C)       0 258 986 507

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Oksijen Sensörü sorunu...
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2010, 09:50:04 »
oksijen sensörü bir tane. Katalizörden önce olması lazım. Katalizörü söktürmen iyi olmamış. Alt devirlerin tabii kaybolur yakıtın şehir içi kullanımda %10 % 20 artar. Katalizörünü yeniden taktır.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2010, 18:59:55 »
bulsakta taktırsak abi.peki senin bu söyledşğin veriler lpg sistemi içinde geçerli mi?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2010, 19:31:55 »
Söktüğün katalizürü geri tak işte.. içini boşaltmışlarmıydı yoksa söktüğün kat'ın?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2010, 19:40:43 »
Bendede kat iptali var ama benim kat tertemiz içi pırıl pırıl :) Bende geri takmayı düşünüyorum bazen alt devirler cidden öldü :(
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2010, 23:39:15 »
benim katalizatörü ben görmedim bile söktü yerine susturucu taktı.geride ermedi dolmuş işe yaramaz dediği içinde almak aklıma gelmedi.anlayacan bizim kat gitti abi.araştırdım 900 lira.nasıl alıyım mümkün değil.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2010, 23:40:36 »
Ya yan sanayi kat satılıyor 200-300 arası bir araştırın netten isterseniz...

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2010, 23:51:59 »
araştıralım.inşallah buluruz.aynı işi görürse neden olmasın.Ama ben 1.8 motor otomatik vites bir araba için benzinde şehir içi 45 kuruşu normal olarak görüyorum.sizce normal değil mi?Eğer normal değilse kat almak düşünülebilir.Eğer normalse benim lpg bilgisayarda tüm veriler düzgün görünürken benzinle aynı oranda yakar...

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2010, 23:54:39 »
Valla benim araçta yol bilgisayarı var ordan karşılaştırıyorum örtüşüyor değerler.Ortalam şehir içinde 100 km de 12,5-13 lt yakıyor araç buda dediğiniz rakamlara denk geliyor .Aracım 2,0 motor 16v .

Baki çelik isimli üyedede 1,8 cl var ondan detaylı bilgi alabilirsiniz araçla ilgili aynı motor sonuçta ama sizin otomatik vites gibi bir handikapınız var.Otomatik vitesler tork değerine göre vites değiştirdikleri için biraz fazla yaktırır aracı ;)

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2010, 00:00:56 »
benım otomatık polo 40 kurus yakıyor maalesef,komşumuzun otomatık golf 4ü de 40-45 kurus yakıyor

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2010, 00:11:40 »
Dediğiniz gibi benzin değerleri ortalama böyle.Benzin fiyatı ortada.haliyle araca az binelim diyoruz buda maalesef mümkün olmuyor borç dert biniyoruz işte.Herneyse o akit kat iptali benzinde o kadar etkili değil bence.çünkü bu aracı ben istanbuldan getirirken 385 kuruş yakmıştı uzun yolda kat üzerindeyken.Benim sorunum lpg de yakıt düşmemesi.kat iptalinin benzinden farklı  olarak lpg ye bu denli etkisi olur mu?yoksa ikisi açısından da kat iptali aynı sonuçlarımıerr,,Çünkü lpg yi iade etmek ve aracı satmak zorunda kalacam bu değerler karşısında.Eğer benim benzin sisteminden kaynaklanan bir durum varsa montajı yapanlara kadirlik olur.benim bu konuyu açmaktaki amacım aynı sorunu yaşamış biri olabili ya da bu konuyu bilen biri olur.çözümü vardır veya yoktur ama kafamda bunun netleşmesi lazım.yolumu çizebilmem için

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2010, 00:14:03 »
Benim araç 20 tl lik gaz ile ( gaz 1,99 iken ) 55-70 km arası gidiyorrdu kullanıma bağlı olarak. Birde bu tip motorlara lpg takmak 1,6 lara takmak gibi değil uyduramıyor ustalar malesef :(

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2010, 00:24:05 »
sevgili süleyman
ben bir tüp taktırdım e söktürdüm.şimdiki montajla söktürdüğüm montaj arasında dağlar kadar fark ar.ilk lpg montajımıda burada paylaşmıştım.

İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...

ama bu kez lpg montajı gerçekten mükemmel oldu.arabanın performansı çok iyi durumda.lpg de ne yük dinliyor ne rampa.Ama şu yakıt konusunu bir türlü çözemiyoruz.

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Kasım 2010, 00:25:58 »
durum böyle olursa e çözüm bulamazsam gazda binmenin bir anlamı yok...çok para harcadım ben bu arabaya e artık harcamak istemiyorum.Çoluğun çocuğun rızkını daha fazla bu araba sedasına yedirmek istemiyorum...araba yakıt dışında mükemmel durumda.bu hale getirene kadarda neler yaşadım.şimdi satacam adam alacak ufak bir sorunu olup bunuda çözecek keyifle binecek.buda çok zoruma gider be abi.hem maddi hem manevi çok emeğim var..
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2010, 00:30:55 Gönderen: teatrocu »