Gönderen Konu: MK3 GTI 4ncü vitesin sonu.. 200Km/h  (Okunma sayısı 16691 defa)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: MK3 GTI 4ncü vitesin sonu.. 200Km/h
« Yanıtla #28 : 29 Ekim 2010, 23:13:38 »
Gökhan uygun sıkıştırmayı sağlayacak egzo boru çapını bulursan sorun yok bende 60 lık çektirmiştim bugün gidip onları 51 e düşürttüm ;) Bakalım hafta sonu test edicem inşallah cem in dediği gibi olur.

Birde şüphem var herhangi bir sensör arızası olabilir bende çünkü araç bazen gitmek istemiyor :(
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 30 Ekim 2010, 00:06:21 »
Gökhan uygun sıkıştırmayı sağlayacak egzo boru çapını bulursan sorun yok bende 60 lık çektirmiştim bugün gidip onları 51 e düşürttüm ;) Bakalım hafta sonu test edicem inşallah cem in dediği gibi olur.

Birde şüphem var herhangi bir sensör arızası olabilir bende çünkü araç bazen gitmek istemiyor :(
Komple düz mü kaça mal oldu bizim Mk1'lere acaba 60 lık kalın gelir mi ? Sıkıştırınca birden gazı bıraktığımda çıkan ses hastayım ben o yüzden iptal etmek istemiyorum ama faydası olucaksa yaparız bişeyler  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 30 Ekim 2010, 08:02:03 »
Cem öncelikle ilgilenip yazdığn için teşekkür ederim. Bu sitede ben kimseyi hava atacak veya diğerinin aracını kötüleyecek kişiler olmadığını kendim kadar iyi biliyorum :) Senin yorumların benim için değerli çünkü aynı aracı kullanıyoruz.

Dediğin gibi 60 lık boruyu 51 e düşürebilirim bu mantıklı geldi bana. Platinum buji ve kablo alıcamda para çok :) Ya yaza doğru dereceliye giriyim diyorum. Ama şu enjektör tamizliği için ne diyorsun sence yaptırsammı usta çok iddalı konuştu ...

Bu arada araç tekerlekte 132 hp veriyor ozaman gayet normal yeterli yani... Ama dediğini mutlaka değerlendirecem 51 lik boru işini...

Onur olm benzin bu benzin :) YAkıcak tabi...

Abi ben carbon clean dediğimiz enjektör temizleme işlemini yaptım 50 dakika ila 1 saat kadar makineye bağlı kaldı araç würth'ün temizleme malzemesinikullanmıştım tüketim artar dediler bi farkını görmedim ama gaza tepkiler eskiye nazaran belki psikolojik belkide gerçekten öyle değişti gibi geldi.Bu konuda daha bilgili arkadaşlar yorumlarını yapacaktır. :) Nede olsa aracın ciğeri temizleniyor denemekte fayda var.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2010, 11:20:33 »
ya sizin makineler çok çılgınmış. bizim golf4 gti olanların stock haldeki motor gücü ne acacba?
Bu arada benim araç 102 hp yani tekerlekte %15 kayıpla 85-90 hp mi çıkar?

TRye getirilenler hep 1.8T 20V. Bunların ;
5 ileri olanları 150hp
6 ileri olanları 180hp stock olarak.
yalnız mk3 motoru atmosferik, mk4 motoru turbo beslemeli  ;)

tabi yurt dışında mk4 gti kasanın farklı motor seçenekleride var. 6 ileri diesel 150hp gb.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2010, 11:26:06 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2010, 15:59:32 »
 Carbon clean temizliği gerçekten etkili.  BU temizliğin gaz kelebeği, emme manifoldu, subablar, pistonlar ve enjektrölere uygulanması sonucu araçlar ilk günki gibi performanslarına kavuşurlar. Tabi sağlık motorlarda.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 30 Ekim 2010, 21:22:00 »
Bizim araçlarda tkisi pekte yokmuş bu nedenle sökülüp temizlenmesi gerekiyormuş ki benim ustam gerek yok hissetmezsin bile dedi.

Neyse araçta ki gitmeme porblemini bulduk ve çözdük ;)

Problem soldan 2nci bujinin gevşemesiymiş.Bugün elle kontrol ederken sanki biri alttan çekiçle vruyormuş hissi veriyordu.Elimi üzerine koyduğumda sarsıntıyı hissediyordum.Neyse ki kompresörün düşmesine neden oluyormuş ve çözdük :) Şimdi yeni bir video çekip göreceğiz devirlenmeyi. Tabi yeniden dynoya çıkıcam 132 hp vere alet bu sefer ne verecek bakalım :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 30 Ekim 2010, 21:45:43 »
Gaz kelebeği, Emme manifoldu ve subap odaları mutlaka carbon temizliği yapılmalı ve fark yok diye bir olay yok kendimden tecrübeliyim aracın canı yerine geliyor resmen. İmkan olsada hersene uygulanabilse. 100bin km kullanımda emme manifoldu ve subab odaları 2mm kurum bağlıyor ve buda hava benzin karışımın yanma odalarına gitmesine engel teşkil ediyor.. Eski ustaların bir lafı vardır aman o kurumları ellemeyin onlar olacak derler ama bunlar hurafedir.

« Son Düzenleme: 30 Ekim 2010, 21:46:20 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 30 Ekim 2010, 22:01:46 »
Erşan abi peki ben sana gözümle gördüm desem.KArbon clean yapıpta motoru eline alan birini gördüm.Tamam bu direk olarak buna bağlı değil ama temizlikte her zaman iy ideğil yani :) MEsela köpekte hiç pire olmazsa hastalanır.

Faydası yokmu var tabi ama zararıda risk oluşturuyor.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 30 Ekim 2010, 22:29:03 »
Karbon temizliği ile motorun bitmesinin hiç alakası yok zaten. O motor nihadını doldurmuştur yada bir kusur vardır mekanikte.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Ekim 2010, 23:05:30 »
Erşan abi bende ondan bahsediyorum.Zaten arıza yapacak birşey varsa buda onu tetiklemesin :)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 31 Ekim 2010, 01:37:17 »
TRye getirilenler hep 1.8T 20V. Bunların ;
5 ileri olanları 150hp
6 ileri olanları 180hp stock olarak.
yalnız mk3 motoru atmosferik, mk4 motoru turbo beslemeli  ;)

tabi yurt dışında mk4 gti kasanın farklı motor seçenekleride var. 6 ileri diesel 150hp gb.

çok tşk ederim bi sen bulup cvp yazmışsın yoksa arada kaynamıştı.
 peki benim araç 102 hp yani tekerlekte %15 kayıpla 85-90 hp mi çıkar?
MK-IV- Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 31 Ekim 2010, 11:04:08 »
çok tşk ederim bi sen bulup cvp yazmışsın yoksa arada kaynamıştı.
 peki benim araç 102 hp yani tekerlekte %15 kayıpla 85-90 hp mi çıkar?

En fazla % 10 kayıp sanırım ama ölçüm yapan yer onun hesabını yapıp bloktaki gücünüzü söylüyor.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 31 Ekim 2010, 14:33:40 »
En fazla % 10 kayıp sanırım ama ölçüm yapan yer onun hesabını yapıp bloktaki gücünüzü söylüyor.
dyno testini nerede yaptırıyosunuz?
MK-IV- Comfortline

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 31 Ekim 2010, 14:34:43 »
Bosch car servislerinin tümü yapıyor. BAzı büyük tuningçilerdede oluyor ama adanada nerde vardır sitesine girip bakarsanız daha iyiolur.