Gönderen Konu: BREMSEN FEHLER  (Okunma sayısı 27448 defa)

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
BREMSEN FEHLER
« : 08 Ekim 2010, 20:41:39 »

Aracımı sabah ilk çalıştırdıktan ve 5, 10  metre ilerdedikten sonra dit dit sesiyle birlikte bilgisayar ekranında BREMSEN FEHLER  yazdı sonra STOP  yazdı.arabayı stop ettim. tekrar çalıştırdım yola devam ettim.bir süre gittikten sonra aynı şeyleri tekrar yaptı:( ekranda da fren işaretinin lambası yanıyor.fren sisteminde bir arızadan şüpheleniyoruz ama emin değiliz.yarın servise götürecem.bu konuda fikri veya tecrübesi olan varmı acaba?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: BREMSEN FEHLER
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2010, 22:34:07 »
Fren sisteminde özellikle ABS veya balata sensörleri uyarı verdirtiyor. Servise gittiğinde sökülünce neden olduğu ortaya çıkar. Balatalar düzgünse abs sisteminden kaynaklanabilir yada en basiti bu sensörler kirlenmiştir yanlış uyarı verdirtir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2010, 21:03:14 »

Özel bir servise götürdüm. cihaza bağladı bir sorun görünmedi hidrolik yağı eksilmiş onu tamamladılar. görünen sorunu da sildiler inşallah tekrarlamaz :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2010, 21:35:09 »
Balatalar baktırsaydın keşke hemen hidrolik koyup sıfırlama yapmak sorunu büyütmesin. Ben pipirikli birisiyimdir fren sistemide arabadaki bence en önemli mekanik.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2010, 00:01:39 »
Hidrolik eksilmişse bir nedeni olamalı  ::)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı biciga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2010, 12:10:16 »

Ustaya sorunu söylediğimde balatalardandır dedi fren balatalarına baktı bir sorun olsaydı söylerdi sanırım ben de sormadım balatalar nasıl diye.bu arada balatalarda sorun olduğunu bakarak anlarmı? test sürüşü de yaptı.birdaha yanmaz dedi.umarım  teşhisi doğrudur.
  passat hiç araştırmadığım ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmadığım bir otomobil.3 ay kafama göre toyota araştırdım yarım saat içinde karar verip passat aldım. 2 aydır kullanıyorum ama daha birçok özelliğini bilmediğimi biliyorum:)

Çevrimdışı tdipower

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2010, 00:52:18 »
endişelenmeyin aşınan balatalarınız sebebiyle oluşan boşluk hidrolik kabınızın seviyesinde düşme yaratır ve kabın içersindeki seviye sensörü bunu algılar belli seviyeye kadar uyarı verir minimum altına inersede o uyarı sesi sonrası aracınız stop eder. bu koruma amaçlıdır vw grubunda oldukça ileri seviye sensörler bulunmaktadır eğerki hidrolik olduğu halde o uyarı geliyor ise kabı değiştirmeniz gerekir.