Gönderen Konu: Ambulansların Yoldaki Yeni Rotası  (Okunma sayısı 15727 defa)

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
Ynt: Ambulansların Yoldaki Yeni Rotası
« Yanıtla #14 : 05 Ekim 2010, 16:28:30 »
Öyle olacağından eminim,çünkü bizim insanımız daha anlayışlı inanın,biraz zamana ihtiyacımız var.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #15 : 05 Ekim 2010, 16:38:41 »
Yok öyleymiş yok böyleymiş mevzusuna kadar, herkesin duyup bilgilenmesini sağlayalım yeter.  :) Herkesin bi şekilde duyup bilinçli olması gerekiyor.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Kasım 2010, 10:57:50 »
valla daha geçen gün 3 şeritli yolun sol şeridindeyken orta şerit açılacak vaziyette en sol yanaştım ambulans gelirken, ne arkamdakiler ne önümdekiler haberdardı bu kuraldan,ablak gibi sol şeritte tek başıma kaldım, bir de yol vermiyormuşum gibi milletten korna selektör küfür yedim, baktım olacak gibi değil soldan kapattım ve ilk bulduğum yerde orta şeride geçtim. Kulaktan kulağa olacak işler değil bunlar, hergün her haber bülteninden önce ve sonra mesela; bu uygulama hatırlatılmalı.Çok üzerinde durulmuyor

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Kasım 2010, 11:00:30 »
Kulaktan kulağa olacak işler değil bunlar, hergün her haber bülteninden önce ve sonra mesela; bu uygulama hatırlatılmalı.Çok üzerinde durulmuyor

Üzücü bi durum sizin yaşaıdığınız tabi.. Bende bu yazıdan sonra birçok ambulans gördüm halen daha soldan gidiyorlar.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Aralık 2010, 23:25:12 »
zaten iki şerit bir yolu 5 şerite kadar çıkarma becerimiz var evelallah. ambulans hangi aradan geçecek?
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2010, 23:27:24 Gönderen: çağdaşefe »

Çevrimdışı Onur Özdemir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2011, 14:06:09 »
Herkes uyar umarım... Çünkü gerçekten çok önemli bi konu.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Şubat 2011, 14:12:22 »
Hala soldan gidiyorlar!
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Şubat 2011, 14:18:07 »
zaten iki şerit bir yolu 5 şerite kadar çıkarma becerimiz var evelallah. ambulans hangi aradan geçecek?

haklısın millet zaten şerit falan dinlemiyor bulduğu boşluğa giriyor şerit falan eskide kalmış artık :)

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Şubat 2011, 15:26:51 »
Hala soldan gidiyorlar!

Aslında Oğuz abi Ambulansa bu konuda bişey demek mümkün değil ; onlarda yolun hangi kesimi boş ise o bölgeyi kulanmak zorunda kalıyor mecburiyeten. Sonuçta can taşıyor.

Bence burada Ambulansın gittiği yol değilde, Ambulansa verilen yol önemli diye düşünüyorum.
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Şubat 2011, 15:48:32 »
istanbulda F.S.M devam eden güzergahta 4 serit ve dördü dolu
 boğaziçi köprüsünde dört şerit devam eden yol üçe düşüyor dolu
 ana yollar en genişi vatan caddesi full trafik
 ara yollar full dolu sokaklar dar park yüzünden

en rahat gece vaktinde oluyor ambulansların  seyri onda ise evin adresini bulabilmek marifet aynı ev numaralı o kadar yapı var ki vatandaş luzum görüp belediyeden kapı numarası almıyor ( örnk üst komsumuz müstakil evine gidip en numarası almamıs 60 senedir aynı numarayı kullanıyor biz belediyeden parasını verip kapı numarasın aldık onunla kapı numaramız aynı )

Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #24 : 17 Mayıs 2011, 13:21:14 »
Avrupa'da devletler uğraşmış. vatandaşlarına sorumluluk bilinci yüklemiş. oto kontrol anlayışını getirmiş. bizde ise devlet vatandaşına güvenmemiş. herkesin başına bir polis dikmiş. polisin baına da polis dikmiş. baskıdan sıkılan vatandaş kaçmaya yer ararken içinde o zamana kadar olmayan üçkağıtçılık yönünü ortaya çıkarmış. geldiğimiz yere bak. alavere dalavere. polis yoksa kimse görmüyorsa yap. vergisini eksiksiz veren yok. (istisnalar hariç)

Temel yükü sarmış. yükseklik 5 metre. muaviniyle binmiş kamyonuna gidiyorlar. ileride br köprü altı geçişi var ve tabelada 4.50 metre uyarısı var. muavin uyarmış temel'i. Temel sağa bakmış sola bakmış "boşver polis yok etrafta." demiş.

4-5 sene önce atv'de bir program vardı. 112 acil servisin çalışma sistemi, çektikleri sıkıntılar vs ile ilgili seri bir belgeseldi. herhalde 8-10 bölüm kadar da sürdü. orada anlatılan bir olay. ambulans aldığı çağrıya yetişmek için yırtınıyor. önde bir ....... (noktalı yerleri doldurun)  ambulansa yol vermemekte ısrarcı. ambulans sireb sellektör korna vs Allah ne verdiyse. adam oralı olmuyor. yol vermediği gibi el kol yapıyor pencereden. şehir içi yolda uzun süre devam eden bu takipten sonra verilen adrese varılıyor. az önce yol vermeyen adam da aynı yerde duruyor. iniyor aracından bir öğreniyor ki evde annesi rahatsızlanmış. eli ayağı tutuşuyor. aman çabuk olun hızlı olun yetiştirin hastaneye. (Allah'ın sopası yok)

eğri oturup doğru konuşalım. Avrupada trafikte hayvana gösterilen saygı bizde insana gösterilmiyor. ambulanslara orta şerit verilecekmiş. yahu önceden sürekli boş olması gereken emniyet şeridi boş duruyor muydu ki dolu olan şeridin boşaltılmasını bekliyoruz? uygulama ideal bir uygulama ama Türkiye'de işlerlik kazanması hayal.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.