Gönderen Konu: YAKIT ?  (Okunma sayısı 60671 defa)

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
Ynt: YAKIT ?
« Yanıtla #56 : 05 Kasım 2010, 23:06:15 »
arkadaşlar üyeliğim yeni yapıldı... herkese slm... 99 comfortline var bende 130 binde.. manuel vites..aldığımda lpg hiç takılmamıştı ben atiker taktırdım.. (nerden taktırdıysam) 8000km oldu taktıralı. triger seti dahil tüm bakımlarını yaptırdım.. iki defa gaz ayarı yaptırdım ama ş.içi 235 kr yakıyor.. konyanın bi ilçesinde oturuyorum.. gittiğim mesafe hep 2-2.5 km.dönüştede aynı şekilde oluyor haliyle.. bu yakıt normalmi yoksa bi problem mi var.. bide sabit 2000 devirde ikinci viteste giderken tekleme yapıyor...  görüşlerinizi bekliyorum... yardımcı olursanız sevinirim...resim ekleme yöntemi başlığında aracımın fotosu var..42 AL 500
selam ali500
kısa mesafede 2-3 km araç ın fazla yakması normel yeşilkrt arkadaşın dediği gibi.(ama yinede biraz fazla gibi manuel golf lere göre) lpg ayarı yaptır lpg taktırdığın yere git bir makinaya bağlat baksınlar değerlerine
gelelim tekleme konusuna araç garanti kapsamında ise tekleme olayını çözdürene kadar lpg taktırdığın yere götür.
problemi çözdürmeye calış.eğer tekleme işini çözemezler ise garantisi bitmeden komple sistemi yenilettir.
garantisi biterse kesinlikle ilgilenmezler bilgin olsun.kolay gelsin.

Çevrimdışı ali500

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Kasım 2010, 23:18:09 »
ilginize teşekkürler arkadaşlar sağolun...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 06 Kasım 2010, 09:42:11 »
@ ali500
sürekli kısa mesafe kullandığın için, daha doğrusu motor ideal sıcaklığa ulaşmadan kontak kapattığın için fazla yakması normal.
aracın lpg ye geçmesi için yine belli bir sıcaklığa ulaşması gerekiyor. buda nerden baksan aracın 1km benzinde gitmesi demek, bu yakıtın içinde benzini hesaplıyor musun?

aslında işin özü kısa mesafe kullanılan araca lpg dönüşümü yapmak doğru değil, bunu sana söylediler mi?

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 06 Kasım 2010, 23:18:46 »
MERHABA ali500,
KISA MESAFEDE SIRALI SİSTEM LPG NİN YAKIT TÜKETİMİ DOĞRU HESAPLANAMAZ. DAHA UZUN BİR MESAFEDE ÖLÇÜMÜNÜ YAPTIKTAN SONRA DOĞRU HESAPLAMA YAPABİLİRSİN. AMA ÖNCELİKLE LPG FİLTRESİNİ DEĞİŞTİR. İKİNCİ OLARAKDA LPG TAKILDIKTAN BİR SÜRE SONRA ARACIN ATEŞLEME SİSTEMİNDE SORUN ÇIKABİLİYOR BUDA DÜŞÜK DEVİRLERDE 2000 NİN ALTINDA İKEN ARAÇTA TEKLEME LE KENDİNİ GÖSTERİYOR. ONUN İÇİN BUJİ VE BUJİ KABLOLARINI YENİLEMENİ TAVSİYE EDERİM. LPG İÇİN Ş. İÇİ ORTALAMA 10LT/100 KM, UZUN YOLDA 90 KM HIZDA 8LT/100KM  İDEAL YAKIT TÜKETİMİDİR.   

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 06 Kasım 2010, 23:21:05 »
kesinlikle.. zaten bütün yakıt ölçümleri 1000km mesafede kullanılıp hesaplanır.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 06 Kasım 2010, 23:59:17 »
slm 2001 golf özel mesaj gönderemedim  >:(
benim araçta atıker sistem takılı. ilk zamanlar ş.içi 10 lt yakıt tüketimi vardı. bu günlerde ise 12 lt ye çıktı. düşük devirlerde tekeleme sorunu başladı bilgisayarda  buji kabloları hata vermedi ama ben yinede değiştirdim. ilk depo henüz bitmedi ama düşeceğini düşünüyorum. daha önce toyotada da aynı sorunu yaşamıştım ona dayanarak böyle birşey yaptım. gezelim görelim bakalım. :)

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 07 Kasım 2010, 00:24:28 »
slm 2001 golf özel mesaj gönderemedim  >:(
benim araçta atıker sistem takılı. ilk zamanlar ş.içi 10 lt yakıt tüketimi vardı. bu günlerde ise 12 lt ye çıktı. düşük devirlerde tekeleme sorunu başladı bilgisayarda  buji kabloları hata vermedi ama ben yinede değiştirdim. ilk depo henüz bitmedi ama düşeceğini düşünüyorum. daha önce toyotada da aynı sorunu yaşamıştım ona dayanarak böyle birşey yaptım. gezelim görelim bakalım. :)
:tamamdir
son ölcümlerden sonra durum hakkında bilgi verirsen sevinirim. kolay gelsin.

Çevrimdışı ali500

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 07 Kasım 2010, 16:37:07 »
@ ali500
sürekli kısa mesafe kullandığın için, daha doğrusu motor ideal sıcaklığa ulaşmadan kontak kapattığın için fazla yakması normal.
aracın lpg ye geçmesi için yine belli bir sıcaklığa ulaşması gerekiyor. buda nerden baksan aracın 1km benzinde gitmesi demek, bu yakıtın içinde benzini hesaplıyor musun?

aslında işin özü kısa mesafe kullanılan araca lpg dönüşümü yapmak doğru değil, bunu sana söylediler mi?
bu fiyata benzinde kullanım dahil değil.. ama bu havalarda daha 200 metrede gaza geçiyor zatenn.. ama yazılanlara bakarsak benim yakıt normal..taşekkürler

Çevrimdışı ali500

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 07 Kasım 2010, 16:40:32 »
MERHABA ali500,
KISA MESAFEDE SIRALI SİSTEM LPG NİN YAKIT TÜKETİMİ DOĞRU HESAPLANAMAZ. DAHA UZUN BİR MESAFEDE ÖLÇÜMÜNÜ YAPTIKTAN SONRA DOĞRU HESAPLAMA YAPABİLİRSİN. AMA ÖNCELİKLE LPG FİLTRESİNİ DEĞİŞTİR. İKİNCİ OLARAKDA LPG TAKILDIKTAN BİR SÜRE SONRA ARACIN ATEŞLEME SİSTEMİNDE SORUN ÇIKABİLİYOR BUDA DÜŞÜK DEVİRLERDE 2000 NİN ALTINDA İKEN ARAÇTA TEKLEME LE KENDİNİ GÖSTERİYOR. ONUN İÇİN BUJİ VE BUJİ KABLOLARINI YENİLEMENİ TAVSİYE EDERİM. LPG İÇİN Ş. İÇİ ORTALAMA 10LT/100 KM, UZUN YOLDA 90 KM HIZDA 8LT/100KM  İDEAL YAKIT TÜKETİMİDİR.   
buji ve buji kablolarını değiştirdim..ama tekleme devam ediyorr..yarın da inşallah lpg filtresini değiştirecem... sonuca bakacaz artık... ama bu sorun devam ederse arabayı değişitrmeyi bile düşünüyorum...:)  bu tekleme için değiştirmediğim parça kalmadı...

Çevrimdışı imajorist

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 07 Kasım 2010, 21:18:33 »
Selam arkadaşlar benim aracım 99 golf comfort 1.6 16valf gecenlerde gaz bitmişti benzinle gazcıya girdim fulledim 27 LT GAZ ALDI SİMİT DEPO 1.78*27 lt =48 tl 320 km yol yaptım ş.dışı yani km başına 150 kr yaktı daha öncede gaz  fiyatı hatırlamıyorum ama 45000 e dolmuştu ş.içi 280 km yol yapmıştım.

Çevrimdışı baco05

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 08 Kasım 2010, 13:36:00 »
buji ve buji kablolarını değiştirdim..ama tekleme devam ediyorr..yarın da inşallah lpg filtresini değiştirecem... sonuca bakacaz artık... ama bu sorun devam ederse arabayı değişitrmeyi bile düşünüyorum...:)  bu tekleme için değiştirmediğim parça kalmadı...
daha önceki tekleme şikayetimde benim arabam bilgisayar arıza tespitinde g40 hatası vermişti. egzantrik devir sensörünü değiştirdim düzeldi. bilg. ile arıza tespiti yaptırmanı tavsiye ederim. ikinci olarak da lpg sistemi araca  uyum sağlayana kadar biraz sorun çıkarabiliyor. ama eğer aracı çok sık kullanıyorsan ettiğin masraflar cebine geri dönüyor. zaten aracı sık kullanmıyorsan lpg taktırmanın anlamı yok. ama sakın aracını satma. bu arabalar satılacak araba değil, binilecek araba... dediğim gibi aracını çok kullanmıyorsan lpg yi söktür derim ben... 

Çevrimdışı ali500

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 08 Kasım 2010, 22:31:32 »
daha önceki tekleme şikayetimde benim arabam bilgisayar arıza tespitinde g40 hatası vermişti. egzantrik devir sensörünü değiştirdim düzeldi. bilg. ile arıza tespiti yaptırmanı tavsiye ederim. ikinci olarak da lpg sistemi araca  uyum sağlayana kadar biraz sorun çıkarabiliyor. ama eğer aracı çok sık kullanıyorsan ettiğin masraflar cebine geri dönüyor. zaten aracı sık kullanmıyorsan lpg taktırmanın anlamı yok. ama sakın aracını satma. bu arabalar satılacak araba değil, binilecek araba... dediğim gibi aracını çok kullanmıyorsan lpg yi söktür derim ben... 
baco05 bugün lpg filtresini değiştirdim... şimdilik sorun yok gibi ama bakacaz artık... egzantrik devir sensörünü kaça değiştirmiştin...merak ettim...arabaya baya biniyorum onun için lpg taktırdım.. alalı 10 ay oldu 10.000 km yapmışım :) lpg taktırmaya değer diye düşünüyorum nedersin :) inşallah satmam.. çünkü bu plakayı bi daha dekgetiremem... 42 ALİ 500 :) almak için abim biraz uğraştı ona ayıp olur şimdi :) neyse uzatmayım.. teşekkürler bilgi için...

Çevrimdışı ali500

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 08 Kasım 2010, 22:33:16 »
Selam arkadaşlar benim aracım 99 golf comfort 1.6 16valf gecenlerde gaz bitmişti benzinle gazcıya girdim fulledim 27 LT GAZ ALDI SİMİT DEPO 1.78*27 lt =48 tl 320 km yol yaptım ş.dışı yani km başına 150 kr yaktı daha öncede gaz  fiyatı hatırlamıyorum ama 45000 e dolmuştu ş.içi 280 km yol yapmıştım.
fiyat yönünden şanslısınız konyada lpg 2.10... aracının yakıtı güzel bence...

Çevrimdışı deepblue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 08 Kasım 2010, 22:50:54 »
arkadaslar otomatık benzınlı bır golf sehırıcı nekadar yakar,benım otomatık polo maalesef 40 kurus yakıyor,gazcılarda bu motora gaz uyum saglamaz dıyor,satıp 99-2000 golf alsam gaza uyum saglarmı,uyumsuzluk problemı poloya ozelmı yoksa vw de hepmi öyle,degerlı goruslerınızı beklıyorum...