Gönderen Konu: bor power attırmak sakıncalı mı?  (Okunma sayısı 5098 defa)

Çevrimdışı chngr

• Profili Görüntüle
bor power attırmak sakıncalı mı?
« : 29 Eylül 2010, 08:52:09 »
arkadaşlar aracımın yağ değişimi geldi hangi yağ kullanmalıyım... birde boe power attırmak istiyorum çünkü araçın rölantideki sesi çok gürültülü.bor pwer hem yakıt tasarrufu hemde gürültüyü azaltıcı özellliği varmış.düşüncelerinizi alabilirmiyim???

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: bor power attırmak sakıncalı mı?
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2010, 16:23:08 »
bence yapma castrol tam sentetik yağ kullan zaten castrol yağ ile birlikte herhangi bir katkı maddesi kullanmayın diyo yağın viskozitesini bozuyo
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2010, 16:50:24 »
 Castrol Magnatec kullan ve BORPOWER uda yağ katkısı olarak görmeyin. Motor koruyucusu olarak kullanın ve yağa karışmadığını unutmayın.. Ama yakıt tasarrufu gibi olayları unutun sadece motorunuzun ömrü için kullanın.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2010, 18:10:26 »
ben kıme sorduysam bı ıse yaramıyor dıyor herkes
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2010, 18:50:41 »
koskoca castrol yağın yanında herhangi bir katkı maddesi kullanmayın diyosa doğrudur boşverin bence ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2010, 19:07:28 »
Yarardan çok zararı var iyi araştırın bilimsel olarak teknik araştırmalarla anlatıldı bunlar. İnternette arayabilirsiniz.Yağ pompasını eline alan çok oldu şu meşhur katkıın içinde bulunan mikro incelikteki misketlerden ;)
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2010, 20:18:49 »
Yarardan çok zararı var iyi araştırın bilimsel olarak teknik araştırmalarla anlatıldı bunlar. İnternette arayabilirsiniz.Yağ pompasını eline alan çok oldu şu meşhur katkıın içinde bulunan mikro incelikteki misketlerden ;)
   :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir  :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2010, 21:16:08 »
Bizim burda sanayide yağ değişimi gelen yeni ve eski araçlara bu koruyucu yaz başından beri uygulanıyor. Şu zamana kadar araçlardan herhangi bir şikayet duymadım. Kendi ustamlada konu açılıyor arada geyiğini yapıyoruz. Dediği laf iyi oluyor erşan yağ temiz kalıyor aşınmaları baya eksiltiyor duman atan aracın dumanını düşürüyor 40-50 tl ye daha ne bekliyorsun motorunu sıfırlamayımı diyor kendim kullanayımmı dedğimde kullan diyor katkı değil zaten metale yapışıyor aşınmayı engelleyip kullanılan yağıda temiz tutuyor diyor.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2010, 21:23:15 »
bunuda duymustum evet. hangı bırıne ınanacagımızı sasırdık valla ersan abı . her usta farklı konusuyor.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2010, 22:51:39 »
Kısa vadede düşünmeyelim lütfen bu konuyu.Uzun vadede daha çok zarar açtığı belli.Ha şunu kabul ediyorum evet dumanı kesiyor eski bitik motorlarda orayı burayı dolduruyor ama nereye kadar ?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2010, 23:03:49 »
 Ürünü iyi bilmek lazım BOR adı altında bir çok ürün var piyasada ve çoğu katkı bunların, benim söylediğim katkı olmayanı oyüzden zaten profesyonel kesim sadece motorun ömrünü uzatması için kullanılmasını hatta sıfır motora uygulanmasını tavsiye ediyor ve çok yüksek km yapmış motoru yarı yada bitik durumdaki araçlara tavsiye etmiyolar.  Ama öbür yandanda REKLAM politikaları belli herbi haltı ekliyolar yok motoru yeniler yok yakıtı düşürür yok bilmemne..

Arabasına özen gösteren kullanıcılar zaten yağını suyunu bakımını zamanında yaptır ve gerçekten kaliteli markaları kullnıyorlar ve araçlarının ömürlerini uzun tutturuyorlar.. Bizlerin ilk önce araçlarımıza sahip çıkmamız kullanırken onlar bize nasıl hizmet ediyorsa zamanı geldimi bizimde onlara hizmet etmemeiz gerekir..

Araca muameleye dikkat etmek güzel yağlar güzel bakım ürünleri kullanmak lazım tabi en önemliside usta bulmak bunlar için. ;D

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2010, 01:23:00 »
arkadaşlar ben kullanıyorum yaklaşık 15bin kmdir ve gayet memnunum.aracı aldığım arkadaş da 50bin km kadar kullanmış. ve aracın yağlama sisteminde hiçbir sorun yok şimdiye kadar. Ayrıca aracım yağ eksiltmiyo diyebilirim. yağ değişiminde yağ çubuğunun üstündeki o noktalı olan yerin 1. seviyesine kadar gelmişti ancak.yarım lt nin çok altında yani. ne işe yaradığını görmek için de temiz parlak bir metali derince çizin (yani çizik belli olacak kadar.) sonra metalin üstüne sürün bor power. o zaman anlarsınız. ben kararsız kalmıştım kullanmakta. tanıdığım bir usta böyle gösterdi bana. ayrıca böylece Borun katkı olmadığını anlarsınız.
  şu kaydırıcı dedikleri maddeler katkı oluyor. onları kullanmayın derim çünkü sakızlama yapıyor. yağın evsafını kaybetmesine neden oluyor. babamın aracına kaydırıcı katmışlardı. yağ değişiminde gördüm farkı.
Ayrıca gerçekten borun ne olduğunu anlamayı istiyorsanız, bor maddesinin özelliklerini araştırın derim.
MK-IV- Comfortline