Gönderen Konu: 79 mk1 gtı elektrık seması...?  (Okunma sayısı 6454 defa)

Çevrimdışı angelwhite

• vw mk1 gti_bbs rs3
    • Profili Görüntüle
79 mk1 gtı elektrık seması...?
« : 25 Eylül 2010, 15:40:52 »
arkadaslar bana 79 mk1 gtı nın elektrık seması lazım motor ıcı arabamı topladım ama atesleme yı alamadık elınde olan varsa yardımcı olursanız sevınırım komple yada motor ıcı seması lazım sımdıden tesekkurler ii forumlar...?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: 79 mk1 gtı elektrık seması...?
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2010, 18:03:37 »
Ateşleme standarttır herhagi 1,6 1,8 2,0 golf passat audi ile aynıdır çevrenizde var ise bakıp yapabilirsiniz. Yanlız orjinal tesisatta hata koruma sistemi vardır sistemde kısa devre yada yakıt ile bir sorun varsa ateşleme kesilir.. Şimdi tam olarak bana durumu açıklarsan yardımcı olmaya çalışırım ve şema elimde mevcut hatta siteye upload etmiştim ama almancadır teknik bilgisi olana sorun olmaz..

Al sana taze taze upload :) =
   Free File Hosting, Online Storage &amp File Upload with FileServe

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı angelwhite

• vw mk1 gti_bbs rs3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2010, 14:18:05 »
hey allah razı olsun senden kardes bunu oto elektrıkcıme gosterıcem gereklı acıklamayı da yazıcam tekrardan tesekkurler ;)

almanca olması sorun olmaz eşim almancayı ana dılı gıbı bılıyor sıkıntı olmaz yanı  ;D

aslında bana motor ıcı tesısat baglantı seması lazım mesela bobının yanında kucuk bı beyın gıbı bırsey var onun kablolarının nereye baglandıgı gıbı yada pedalların ordan kablolar gırıyor ya motor ıcıne o kabloların nereye baglanacagı gerı vıtes hararet atesleme gıbı vs vs bu kabloların baglanacagı yerlerın resmı yada seması bılmem anlatabıldım mı bunu da neden ıstıyorum elektrıkcım sokmedı bu kabloları ve motor ıcı tesısatı onun ıcın sıgorta tablosundan bır suru kablo cıkıyor bosta bunların ne oldugunu bılmıyoruz bundan dolayı ıstıyorum sanırım anlatabıldım  :(
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2010, 14:58:30 Gönderen: angelwhite »

Çevrimdışı angelwhite

• vw mk1 gti_bbs rs3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2010, 10:54:39 »
güncelll

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2010, 11:26:35 »

? ? ?
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı angelwhite

• vw mk1 gti_bbs rs3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2010, 12:22:34 »
 :'( sanırım bana yardımcı olamayacaksınız ne kotu

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2010, 12:23:28 »
ersan abi yardımcı olacakta yazdıklarını resim üzerinde açıklama yaparsan çok ii olur yada kademe kademe anlatırsan
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2010, 13:25:11 »
 Yukarda yazmış bazı bağlantıları ama bence sen direk oto elektrikçini değiştir çünki basit olanlarıda bulamıyorsa senin işini arap saçına döndürecektir..

Bobinin sağ tarafında iç çepte ateşleme beyni vardır bunun soketi 7 girşlidir ama 6 sı aktiftir.. Ateşleme bobininden + alır ve 3 uç direk distiribitöre gider ben sana onun şemasını vereyim ama zamanla değişim olmuşsa kabloların renklerinde farklılık olabilir. Sana yukarda verdiğim linkte A dan Z ye tamir klavuzu vardı. orda 1100cc motordan tut 1600cc GTI ve Dizel e kadar hepsi ayrıntılı anlatılıyor.

Ben sana gene bi resim verim ama bundaki stabilizatör devresi sizde yok o yüzden ordan giden kablolar direk distiribitöre girer renkler aynıdır.