Gönderen Konu: Amortisörler  (Okunma sayısı 3942 defa)

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
Amortisörler
« : 20 Eylül 2010, 14:29:32 »
Arkadaşlar başka arabalara dikkat ettim benim araba keskin virajlarda neredeyse devrilecekmiş gibi yana yatıyor. Ayrıca yük yükleyince hemen çöküyor. Bir arkadaş baktıda senin amortisörler çok yumuşak dedi. Acaba sizinkiler de böyle mi? Öyleyse sert olması için neler yapılabilir? Görüşlerinizi bekliyorum. Virajlara korkarak girmekten bıktım. Doğan şahin bile virajlarda beni solluyor:-(((((

Çevrimdışı gsus50

• Profili Görüntüle
Ynt: Amortisörler
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2010, 11:40:32 »
valla ben saglam giriyorum virajlara belki lastiklerin eski ise içindeki teller yumusamıstır o da cviraja girince biraz yatma yapıo  ;D

Çevrimdışı erturanali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2010, 21:24:12 »
Sorun lastiklerden daha çok yaylardan kaynaklanıyor olabilir.Virajlarda fazla savurma varsa ki büyük ihtimalle yaylardandır. Size tavsiyem spor yay.Sert olup virajlarda arabanın savrulmasını engeller.Hem de yük attığınızda arabanın çökmesine engel olur. Tabi şahsi düşüncem ;)

Çevrimdışı adige38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2010, 21:26:18 »
amortisör arızalı ise araç fazla yatar ayrıca kullandığın lastiğin de aracın orjinal lastik ve jantı olması da önemli

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Ocak 2012, 15:37:46 »
Poloların amartisör sistemleri oldukca narindir. 98 yılında aldığım polo classıc aracımda aynı sizin yazmış olduğunuz gibi. Ben bu zamana kadar daha hiç bir problem görmedim. Virajlarda korkmanıza gerek yok diye düşünüyorum çünki ben de bir kullanıcıyım. poloların geneli böyle. Yükde yere çökmesine gelince şuan için poloların bagajı gibi ben bir agaj daha görmedim. Bagajı büyük olduğundan size öyle geliyor olabilir. Bende eşimle beraber köye gittiğimde tıka basa doldururum bagajı aracı yapıştırırım yere ama yolda daha bir defa altını vurduğunu görmedim çünki mükemmel bir süspansiyon sistemi var. İçiniz rahat olsun :) Ama genede önleminizi alıpda bir servise gösterin derim.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2012, 15:38:52 Gönderen: bkzmn »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #5 : 20 Ocak 2012, 16:04:29 »
Dediğinizin olması için amortisörlerin tümünün patlak olması gerekiyor. bu da zor bir ihtimal olduğunu varsayarsak geriye bir tek yay kalıyor.. yapı gereği yumuşak bir yay takıldıysa araca salınım artar.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline