Gönderen Konu: BaKım Masrafı...  (Okunma sayısı 7102 defa)

Çevrimdışı Emn_Dkmn

• Profili Görüntüle
BaKım Masrafı...
« : 17 Ağustos 2010, 15:14:46 »
2000 modeL 1.8T Passat aracım 161.000 KM de "Service in 3000km" Uyarsı vermeye başLadı.
Yetkili Servisi Arayıp Bi Kaç biLgi ALdm. SizLere de Danışmak İstedim.

Triger Seti Dahil Diğer Gerekli Tüm BakımLar Ve değişimler için, Biraz İndirimden Sonra 760 TL ücret Aldım.

NormaLmi FazLa mı? Sizce ÖzeL VW servisine Gitmek Dahamı MantıkLı.???

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: BaKım Masrafı...
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2010, 16:39:27 »
760 liraya yetkili servisten çıkmanız neredeyse imkansız..

yetkili servis triggger ile devirdaimide birlikte değiştiriyor + 160.000 bakım + extralar(fren yağı  hidroliği+bujiler+boğaz kelebeği+salıncak burçları+ gerekirse rot+balans) en az 1300TL-1500TL....

Arabanızda çıkan eksiklikler için sizi arayıp, onayınızla eksikleri giderecekler...(her eksiklik masraf demek)

Aracınız komple detaylı bakımdan geçmiş olacak...İçiniz rahat etsin istiyorsanız, hiç düşünmeden bakımınızı yaptırınız...

parçalarınızı yetkili servisten alıp, özel servislerde iyi bir ustada işçilikten %40 indirim alabilirsiniz...(Parçalar yetkili servis haricinde takıldığında garantileri bitmektedir!)

Hangi ildesiniz?
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2010, 16:45:53 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2010, 17:12:13 »
Size başımdan geçeni anlatayım. Aracım şu an 196.000km de sizinki ile aynı model  90.000 km de triger kayışını özel serviste değiştim. Yetkili servis banada 700 TL masraf çıkartmıştı ben neredeyse yarısına yaptırmıştım. 131.000km de triger gergi makarası rulman dağıttığı için Ankara girişinde yolda kaldım. Doğuş otoya çektik ve yine o zaman tercih etmediğim yetkili servisin araya girmesiyle 2600TL den 2200TL ye indirim alarak yaptırdım. Yetkili serviste değiştirmiş olsaydım ve bu arıza ortaya çıksaydı arızanın garanti kapsamında yapılacağını ifade ettiler.210.000 de yeniden triger kayışı değişecek gideceğim yeri çok iyi biliyorum. Amacım kimseyi yönlendirmek değil sadece herkesin başınıa gelebilecek bir ihtimali hatırlatmak istedim. Sonradan çıkabilecek arızası bakımından çok çok pahalı olabilecek bir parça değişimi/onarım yaptırıyorsanız kendinizi emniyete alın derim kim yapacaksa garantisini versin. 2200TL tutan masraf özelde yapılsaydı belki 1500TL ye çıkardı ama garantisi yok tabi yada 6 ay diye sözde bir teminat alabilirsiniz. Kolay gelsin.

Çevrimdışı umtasdelen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2011, 09:40:21 »
ben özel servisi tavsiye ederim.daha önce gittiğim yetkili servisin nasıl yetkili olduğuna hala bir anlam veremiyorum.garanti olayı da hikaye.sadece özel servise götürmeyelim diye "biz bakımını yapsaydık garanti verirdik" diyorlar.boşuna paranı harcama.adamlar saatlik ücret alıyorlar.ne gerek var?devamlı gittiğin bi özel servisin varsa iyi olur.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2011, 09:46:43 »
Biz servisimizde triger seti değişimi + standart bakım için işçilik ücreti 150 lira alıyoruz,parçalarıda müşterimizin isteğine göre yan sanayi veya orjinal olaraktedarik ediyoruz. Buna göre bir kıyaslama yapın isterseniz.