Gönderen Konu: 1998 Polo hb mi classic mi?  (Okunma sayısı 5287 defa)

Çevrimdışı encin13

• Profili Görüntüle
1998 Polo hb mi classic mi?
« : 14 Ağustos 2010, 02:57:57 »
arkadaşlar ehliyeti yeni aldım,araç sürüşünde deneyimim bulunmamakta.araba almak istiyorum,1998 polo düşünüyorum.ufak tefek kazalar,sürtmeler vs olursa tamir ve yedek parçada  maliyet nasıldır? aracın yaşına göre çıkabilecek standart problemler nelerdir, bunların da  maliyeti nasıl olur?son olarak polo hb mi classic mi tavsiye edersiniz?yeni başlayan biri için önereceğiniz başka araç ve modeller neler olabilir? not: bütçe olarak 10-12bin tl arası düşünüyorum...saygılar...

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: 1998 Polo hb mi classic mi?
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2010, 11:24:51 »
yeni ehliyet aldıysanız hb öneririm. parkederken aracın arkasını kontrol etmeniz daha kolay olur. alırken aracın önden darbesi var mı, sık stop ediyor mu, merkezi kilidi düzgün çalışıyor mu, direksiyon çeviririrken araç stop ediyor mu, tüm viteslere düzgün geçiyor mu bunları kontrol ettirin. benzinlisi sınıfına göre çok fazla yakar  bunu dikkate alın.  kronik sorunların hepsini yaşadım:

1) boğaz kelebeği sorunu: arac rolantide iken, klima açıkken, direksiyonu çevirirken aniden istop eder.
2) merkezi kilit sorunu: merkezi kilid işini yapmaz, anahtar kapıyı açmaz. ben uzaktan kumanda ile halletmiştim.
3) lpg uyumsuzluk sorunu: araçta lpg varsa %100 uymaz. araç lpgde silkeliyor mu kontorl edin.

yeni başlayanlar için önerecebileceğim bir araçtır eğer temizse tabi.

aracın mekanik parçaları piyasadan sıfır bulunabilir bazı parçaları ise hurdacıdan bulursunuz.
Araba binmek içindir..