Gönderen Konu: ebay la ilgili  (Okunma sayısı 11107 defa)

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
ebay la ilgili
« : 13 Ağustos 2010, 21:20:08 »
arkadaşlar cümleten merhaba bu ebay dan alışveriş yapan arkadaşlar varmı aranızda ben almanyadaki sitesinden alışveriş yaptım adamlar tr ye gönderemeyiz diyorlar bizle ne alıp veremedikleri var bu adamların anlayamadım bir yere bir parça satıcısına daha sordum eğer satın alsam onlarda gönderemeyiz diyorlar almanyadan benden bi adres istiyorlar hiç bişey anlamadım bu işten bişey bilen varsa anlatsın
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
Ynt: ebay la ilgili
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2010, 23:19:52 »
kısa ve öz söyliyim kücük parcaları göndermiyolar bide söyle bişe var 100 üstü gümrükte prblem cıkıyor.

Çevrimdışı seckin_Golf3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2010, 02:49:33 »
ben bir çok parça getirttim ebaydan abd ingiltere almanyadan tercih seçeneği var türkiye gönderilerden bak orda gönderilerden seçebilirsin aklında olsun fatura bedeli 150 eur altında olacak..nakliye önemli değil ama parça 150 nin altında olcak garanti olsun dersen ikisinin toplamı 150 geçmesin. hayırlı alışverişler.

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2010, 23:34:19 »
ben bi tane amblemsiz grill aldım oda 20 euro idi zaten adam tr ye göndermiyoruz dedi ayağını bastırdı başka bi siteye daha yazdım orasıda göndermiyoz dedi bi tane buldum oda 75 euro kargosu yazıyodu bu da çok pahalı astarı dışından pahalı neyseki ordan bi akraba gelecek onun adresini verdimde oraya gönderecekler
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2010, 23:41:05 »
seçkin kardeş sen ne kadar kargo ödedin
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2010, 23:42:17 »
grili aldığım sitedede yazıyordu tr için 35 euro kargo bedeli diye amam göndermiyorlar
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı seckin_Golf3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2010, 01:13:58 »
kargo bedelleri değişir kendileri belirliyor onu ama normal bir parça 15 eur dan az olmuyor en son direksiyon geitrttim airbag li 35 + 25 kargo dediğim gibi değişebiliyor kargo ücreti.

Çevrimdışı Kingpin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Ağustos 2010, 12:50:11 »
Firmalar parçaların fiyatlarını düşük tutup anlaşmalı oldukları kargo firmalarından da para kazanıyorlar. Onun için kargo fiyatları bu kadar değişken.

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #8 : 16 Ağustos 2010, 13:32:59 »
almanyadan arkadaşıma 200€ 'ya coilover aldırdım.. kendisi bana ptt kargo ile gönderdi.. kargo gümrükte takıldı.. gümrüğe gittim ürünün faturasını istediler.. faturayı arkadaş içine koymamış :(  kargoyu geri göndereceklerdi.. gümrük memuruna ebayda satılan coiloverın sayfanın çıktısını götürdüm.. o sayfadaki rakam üzerinden %18 kdv aldı..  ;D  ;D   almanyadan buraya 30kg ve üzeri kargo gelmiyor ürünler 30 kilodan fazla çıkınca iki koli olarak göndermek zorunda kaldı bu ayrıca bi masraf çıkardı bana  :t
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2010, 15:29:29 »
seçkin kardeş ebayden alışveriş yaptığın şahsın yada firmanın ismini yazabilirmisin valla iyi uygun getirtmişsin bende araştırıyomya böyle uygun olanları belirleyip onlardan bişeyler satınalmak lazım
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2010, 15:33:51 »
coilover sonraki işler satıcı ile anlaşmak lazımki iki seferde göndersin belli bi rakamlardan sonrada gümrükte takılır vergiside yüksek olur şimdilik ufak ufak getirtelim yeter
meister6 jetta 91 gtd

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #11 : 16 Ağustos 2010, 16:58:13 »
coilover sonraki işler satıcı ile anlaşmak lazımki iki seferde göndersin belli bi rakamlardan sonrada gümrükte takılır vergiside yüksek olur şimdilik ufak ufak getirtelim yeter

vergi gözünü korkutmasın 200€ karşılık 80 lira vergi verdim... önemli olan gümrük memurunu ikna etmek.. kargoyu geri gönderirse yandın ki ne yandın..  :D  ;D
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı seckin_Golf3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Ağustos 2010, 22:12:13 »
Arkadaşlar kargoyu geri gönderme diye bişey yok kargo isme gelir ve gider vergini ödersin veya belli bir rüşvet verip geçersin bu işler böyle yürür gümrüklerimizde..meister6 arkadaşım eBay - The UK's Online Marketplace bu siteye gir golf 2 yaz örnek hepsine önüne dökülüyor türkiye gönderili seçeneği seç herşey karşında hayırlı alışverişler..

Çevrimdışı meister6

• meister6 91 jetta gtd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Ağustos 2010, 22:19:49 »
saol kardeşim benim bilgin için teşekkürler bi tıliyim bakiyim ne var ne yok
meister6 jetta 91 gtd