Gönderen Konu: '81 Mk 1 GLS '' Tosun ''  (Okunma sayısı 103225 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: '81 Mk 1 GLS '' Tosun ''
« Yanıtla #56 : 30 Temmuz 2010, 12:51:53 »
harbiden ilker niye celallendin len o kadar rahat ol apaçinin eline düşmedi araba yapıcak güzel seyler arastırıyor...

murat : sunroff tamir olur, klimasız araçta çok güzel olur
kaporta işinide çok iyi anlas adamla sıvamasın arabayı
sen halledersin

en büyük beycoast :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 30 Temmuz 2010, 13:10:47 »
Ha bu arada akşam yeni fotolar geliyor. Dün kendime Cila makinası aldım ilk iş Direk tosuna giriştim. Soluk olan renk sonunda canlandı. Pasta ciladan sonra hemen hızlı bir yıkama ardından Meguiars Glaze 7 attım , ondan 2 saat sonra NXT 2.0 cilayı sürüp kurumaya bıraktım ama akşam evde olmadığımdan silemedim. Hala cila üzerinde beyaz beyaz araba şu anda :D NXT yi sildikten sonra Collinte 915 + Meg. #36 ile finish i yapıcam. Herhalde bu uygulamalardan sonra fabrikadan çıktığı zamandan bile daha parlak olucak. Kaporta beklerken biraz uğraşiim arabamla dedim...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 30 Temmuz 2010, 13:25:42 »
ya su cila işini bir ben ögrenemedim :(

Yunus EMRE

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 30 Temmuz 2010, 13:30:03 »
ya su cila işini bir ben ögrenemedim :(

Hemen öğretiriz :D ama fenadır direk zehirler kopamazsın... Yaptıkça yapası gelir insanın. Bende 2007 Model siyah A3 vardı artık cila işini nasıl abarttıysam tabi ozmn lar makinam fln yoktu. Kas spazmından hastaneye kaldırdılar bir sürü iğneler fln anca çözdüler beni :P

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 30 Temmuz 2010, 13:31:45 »
Hemen öğretiriz :D ama fenadır direk zehirler kopamazsın... Yaptıkça yapası gelir insanın. Bende 2007 Model siyah A3 vardı artık cila işini nasıl abarttıysam tabi ozmn lar makinam fln yoktu. Kas spazmından hastaneye kaldırdılar bir sürü iğneler fln anca çözdüler beni :P

yok o kadar değil de nasıl yapılır ?

Yunus EMRE

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 30 Temmuz 2010, 13:50:00 »
Genelde amatör uygulama elle yapılır burda önemli olan sıra :D Onun dışındaki uygulamalar daha pratik gerektiren şeyler tabi bende mükemmel sayılmam bu işlerde bende arkadaşlarımdan öğrendim pro. olmasam bile yeteri kadar anlıyorum bu işlerden. Bir gün bizim garajda cila olayına gireriz hem yaparak öğrenirsin...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 30 Temmuz 2010, 14:58:24 »
Genelde amatör uygulama elle yapılır burda önemli olan sıra :D Onun dışındaki uygulamalar daha pratik gerektiren şeyler tabi bende mükemmel sayılmam bu işlerde bende arkadaşlarımdan öğrendim pro. olmasam bile yeteri kadar anlıyorum bu işlerden. Bir gün bizim garajda cila olayına gireriz hem yaparak öğrenirsin...

bak bunu sevdim :D

Yunus EMRE

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 30 Temmuz 2010, 16:18:57 »

haha geçmiş  ;D bnmde kollarım fena ağrıo cila yaptıktan sonra :D bastır allah bastır sonra sil incesini yap fln offf

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 30 Temmuz 2010, 20:56:03 »
Bence'de sunroof sakın iptal etme o aracı diğerlerinden ayıran özelliklerinden biride bu emin ol  :tamamdir Evet sunroof çalışıyodu hatta Bursa'nın ortasında sunrooftan çıkıp Q7'deki Almancıy'la ufak bi muhabbete girdik  :D Bu arada harbiden bende öğrenmek istiyorum şu cila işini  :-[
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 31 Temmuz 2010, 14:13:34 »
Evet dün ve bugun toplam 2 kaportacıya gittim. Dün gittiğim küçük bir dükkanı olan gelende şahin vs. tarzı araçlarla uğraşan ama işini iyi yaptığı methini duyduğum bir ustaydı konuştuk vs. tanıdık vasıtası ile gittiğim için boya + kaporta 1.500 tl fiyat aldım tabi buna ilave olarak motor indirme ücretide gelicek. Bugun sabahtan bir garaj a daha gittim konuşmak için , ordan gelen fiyat ise 6.000 tl idi. Fakat bu fiyatın içinde Motor restorasyonuda var yan blok vs. temizlenip boyanıp öyle takılıyor yerine ayrıca araba komple sac a kadar kazınıyor vs. vs. Son gittiğim usta konusunda bayaaa iddalı arabanın ordan çıktığında 0 dan farkı olmayacağını söylüyor tabi bu fiyat alınacak parçalar dahil değil örnek olarak marşpiyel sacları belki çamurluk fln filan. Herhalde dün gösterdiğim ustaya vericem aracı ramazandan sonra adamı tanıyanlar işçilği konusunda çok iyidir diyor. Tabi hafta içi 2 tane daha kaportacı ile konuşucam onlardan sonra Cahit in tanıdıklarınada gidip işi noktalayacaz. Kısacası ramazdan sonra araç soyulmaya başlıyor. Biraz '' mundar '' edelim Tosunu...

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 31 Temmuz 2010, 14:42:11 »
6lira wer arabayı sana werim deseydin o araç orj.bi araç öle dandik adamlara elletme derim

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 31 Temmuz 2010, 14:53:55 »
6lira wer arabayı sana werim deseydin o araç orj.bi araç öle dandik adamlara elletme derim

Yok adamlar dandik değil fakat yaptıkları araçlar hep uç noktada , o yüzden aldıkları aracı en ince ayrıntısına kadar yapıyorlar belki 6.000 lira çok ama el işçiliğine verildiği için para ve adamların yaptıkları araçlardan 1 i içerde diğer proje aracıda kenarda durduğundan ses çıkaramadım ilerde Amerikan alabilirsem öyle bir yere yaptırmak isterim. İçerde bir adet Replika Lamborghini Countach ve topladıkları Land Rover Defender duruyordu defenderın motor oturtuluyordu gerçekten profesyonel çalışıyor adamlar :D her fiyatı pahallı olanıda yermek gibi bir huyum yok :D belki adam o parayı istemekte haklı çünkü hiç bir kaportacı bana saca kadar ineceğini söylemedi hatta saca insek nasıl olura gerek yok die karşılık verdiler. Ama bu demek değilki 6.000 tl vermek istiyorum ustayada söyledim beni aşar çok dedin die çünkü gördüğüm kadarıyla adam parayı kar etme için değil cidden çok ciddi emek harcıyacağı için istedi , bunu belirtiyorum gene bazı arkadaşlar ( İlker kardeşim sözüm sana ) celallenip kazıklanmayı çalışıyorsun falan der :D gerek yok :P Neyse bakalım Cahit in kaportacılarınıda bir gezelim ondan sonra karar vericez...

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 31 Temmuz 2010, 15:03:23 »
hadi hayırlısı olsun okadar detaylı düşünüyorsan gzlde bi motor at bari ama saca kadah inecez dedikleride basit bir iş onu sende yaparsın al boya sökücü kazımaya başla şimdiden ramazandan sonra ancak bitirirsin :)

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Temmuz 2010, 15:10:10 »
BENCE en mantıklısı en guvenılırı en temızı en ucuzu ılkerlerın anlastıgı yere goturup bırakman her yonden senın ıcın avantajlı olacagına ınanıyorum ama tabıkı son karar senındır...