Gönderen Konu: '81 Mk 1 GLS '' Tosun ''  (Okunma sayısı 103274 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: '81 Mk 1 GLS '' Tosun ''
« Yanıtla #112 : 09 Ağustos 2010, 15:04:49 »
ahaha İlker tekstil  :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 09 Ağustos 2010, 19:34:25 »
Foto isteruk  :p
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 04 Ekim 2010, 09:44:56 »
Nerdeyse 2 aydır arabayla uğraşıyorum , tam kaportacı bulduk vericez derken adam yan çizmeye başladı ve gene ortada kaldım sonradan konuştuğum bütün kaportacılarda bu ne böyle çürümüş bitmiş bu araba diyerek saçma sapan fiyatlar söylüyorlar. Mesela bu cumartesi konuştuğum bostan cı sanayii deki adam 3.000tl kaporta 2.000 tl boya ve 3 ay teslim süresi dedi ağızım açık kaldım. Varsa tanıdıklarınız yönlendirirseniz çok sevinirim.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 04 Ekim 2010, 12:55:06 »
ucuz mu olacak kalitelimi ne kadar bütçe ayırıyorsun kaporta boyaya?
parça değişim gereği varmı varsa parçaları toplayalım ilk önce kaportaıya gösterdikten sonra gebzede pendikte bir sürü tanıdık var hallederiz.
1.5 boya ister fırında 1-2 lira arasıda kaporta harcamaların tutar iyi bir şey olsun istersen yoksa 1 lirada kaporta tutar.
tahminimce.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı MuYMuY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 04 Ekim 2010, 15:40:13 »
İşin kötü tarafı ben kaportacı bulmuştum adam boyayı soymama dedi ama araba komple macundan ibaret olduğundan bende boyayı soyayım dedim kendi garajım de ve araç şu anda komple sökülü vaziyette , ancak resimler varacılığ ile bir sonuca varabilirz kaportacılarla aşağı yukarı fiyat almak için. Tahminimce kaportacını isteyecekleri ön 2 çamurluk ve bagaj kapağı olacaktır. Belli bir bütçe çıkarmadım fakat 4.000 liraya alığım araca ( ki biraz daha araştırınca anladım ederi max 2-2.500 tl imiş ) bir o kadar daha kaporta parası vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum biraz daha araştırıp uyguna birşey bulamazsan bu haliyle 1.000 tl ye vericem arabayı. Çünkü bu kaportacılar insanı hayattaan soğutuyor vallahi , öyle yani. Aracın genel resimlerinin ve çürük bölgelerin resimlerini olduğu dosyanın link i bu http://rapidshare.com/files/422525570/MK1_Restore_K______k.rar
Yardımcı olursan çok memnun olurum...

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 04 Ekim 2010, 16:09:58 »
2.500 tl aldıgınada bir o kadar masraf edecektin belki daha fazla tamirat yoluna giden usta yok galiba gittiklerin arasında... ya seni basından atmak için yada ugrasmamak için bunu diyorlar
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2010, 16:12:39 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #118 : 04 Ekim 2010, 18:23:17 »
Hımmm araba beklediğimizdende iyi çıkmış biz paslı yerleri temizleyince yaraların daha kötü çıkacağını tahmin ediyorduk ama ifak tefek çürümeler olmuş ve onarımları 10 günü geçmez.. 

Sana tek birşey diyeceğim elindeki kasa temiz bir kasa sen bu gördüklerini iş sanıyorsan yanılıyorsun arkadaşım bunlar hakkaten iş değil macun macun diyede tutturmuşsun yeni gelin bile macunlu artık sen bence ustanı bulamıyorsun..

Sana bir teklif arabayı al getir biz yaptıralım aracı burda beğenmessende bırakır gidersin. Kaportacı içinde işi kolaylamışsın zaten fazla işi uzun sürmez kapaortadada ama boya içinde istediğin kalite ve işçilikte konuşmamız lazım ona net rakam diyemem ama 1200-1300TL kaportacıya veririz 10 numara çil çil karoserini yaparız hiç bir parçasını değiştirmeden hemde.. Ortalama boyada aynı şekilde tutar ama dediğim gibi istediğin bir boya işçiliği varsa fiyat artar ama 2000TL iç dış 1. kalite boya geçmez. Kaldiki istanbulda bile 10 numara iç dış boyayı amerikancı ustaya 3000 tl ye yaptırabilirsin.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı real draıver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 04 Ekim 2010, 19:58:19 »
slm arkadaşım bende beykozda oturuyorum vede şu anda bir mk 1 restore ediyoruz gel bir gör derim aklına yatarsa bizim ustaya restore ettiririz o kadar uçuk fiyatlarlada uğraşma beykoz bozhane köyünde yiz sana oldukça yakın 10 dkk

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 04 Ekim 2010, 21:08:01 »
İşin kötü tarafı ben kaportacı bulmuştum adam boyayı soymama dedi ama araba komple macundan ibaret olduğundan bende boyayı soyayım dedim kendi garajım de ve araç şu anda komple sökülü vaziyette , ancak resimler varacılığ ile bir sonuca varabilirz kaportacılarla aşağı yukarı fiyat almak için. Tahminimce kaportacını isteyecekleri ön 2 çamurluk ve bagaj kapağı olacaktır. Belli bir bütçe çıkarmadım fakat 4.000 liraya alığım araca ( ki biraz daha araştırınca anladım ederi max 2-2.500 tl imiş ) bir o kadar daha kaporta parası vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum biraz daha araştırıp uyguna birşey bulamazsan bu haliyle 1.000 tl ye vericem arabayı. Çünkü bu kaportacılar insanı hayattaan soğutuyor vallahi , öyle yani. Aracın genel resimlerinin ve çürük bölgelerin resimlerini olduğu dosyanın link i bu http://rapidshare.com/files/422525570/MK1_Restore_K______k.rar
Yardımcı olursan çok memnun olurum...

muratçım yanlış anlama ama kıymet bilmiyosun bence. resimleri görünce ağzım açık kaldı, açıkçası ben daha kötü bekliyordum ama çok çok daha iyi durumdaymış. bu halde satıcaksan eğer, ben almaya razıyım. bu şekil getirir, kaportaya sokarım, çıkartırım.

ha bi de araştırma yapmışsın sanırım, ama cahit in ( ist) ve diğer cahit (dyrbkr) in arabalarını gözünün önüne aldığında ne kadar temiz bi araç aldığını anlaman gerekirdi diye düşünüyorum. ben sana perfect araba sattım demedim, çürüklerini söyledim, ki oralar dışında da büyük çapta sorun da olmadığı aşikar. sen restore etmek için araba alıyorum dedin, binmek için değil. garajında varmış ne güzel.

kötü vaziyetten faydalandığımı filan düşünme sakın, ben zaten arabamı sattığıma üzülmüştüm, eğer satıcıysan görüşebiliriz istersen.

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 04 Ekim 2010, 21:15:55 »
Bu arabaya çürük diyorsan mk1 lerle hiç uğraşma mis gibi mk1 bu

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #122 : 04 Ekim 2010, 23:19:26 »
( ki biraz daha araştırınca anladım ederi max 2-2.500 tl imiş )

Bunu kaçırmışım gözden. O rakama anca hurdada bulursun yada artık eşşek niyetine gelmiş bir mk1 bulursun. Ben ne satan kişiyi korurum bu konuda nede başkasını kendimde mk1 topladım inan bana bu aracın kasası 10 numaradır kime gösterirsen göster ne kazası vardır nede değişeni hatta ilkere baskı bile yaptım satma aracı bak çok pişman olacaksın tamam motoru ifak ama ilerde atardın üstüne bi motor devam ederdin bukadar dış çürük için bu kasa elden çıkarılmaz diye ama değerlendiremedi aracı..

Tekrar diyorum kimsenin lafına bakma bir niyete girdiysen sonunu getir ve geç karşısında zevk al. Bilmiyen insanlara sorarsan seni allak bullak ederler ben sana diyorum bu çürükler bedava çürükler hiç değişim görmeden onarılacak çürükler. Karşındaki 30 yaşında bir araç bırakta bukadar çürüğü ve macunu olsun kaldıki parça boya yada komple boyada sıfır araba dahi olsa macun kullanılır, hatta sıfır restorasyon yapılan 1. kalite işlerde aracın tüm karoseri macunlanır ve traşlanır hatlarının daha güzel olması için.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2010, 23:20:51 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 04 Ekim 2010, 23:36:55 »
Murat ben ne senı neden ılker abıyı tanırım 2nızde sıteden tanırdım ve aracı oldum ızın gunumu sıze hayır olsun dıye heba ettım ama sun andan ıtıbaren ben yanıldıgımı anladım..

ben aracımı 3000 lıra gıbı bır rakama aldım ve ısınde ne doseme ne koltuk ne tavan ve taban halısı wardı + motorda kep kırıktı benım suan harcadgım tutar 15 gecmıstır cook rahat rahat ve bu sekıle arabamı gtrmek ıcın 6 ay cıgerı bes para etme kaportacı ve boyacıya yalwardım her gun araba gıttım geldım anca yaptırdım snr araba cıktı bu sefer on panel ve arka panelı yaptırdım bunları hepsı sorun boya ve kaporta ıcın 2000 tl verdım  ama keske 3000+4000 bın verıp adam gıbı amerıkancıya yaptırmak dılegımımdı aracım 10 12 aya anca bıttı ve suan cok sukur hıc bır eksıgı yok mekanık olan herseyı kendım evımde yapıyorum yedek parca olarak gti var hıc bır sıkıntım yok..

sende booyle olucaksın bu ısı amac olarak gorme hobı olarak gorursen sıkılmazsın ben cok kez dondum ama sonunda aracıma cok baglıyım ınsallah sende oyle olursun umıtım bu..

kımse bu aracı sana zorma satmadı gıttık batık ıcı benım cok hosuma gıtmıstı dodıkler vs.ben ve ılker abı sana defalarca sorduk gerıde dnelım dedım sen alıcam dedın suan o harıcın doduk halınde o fıyata mk1 bulman cook cook zor eger satmayı dusunuyor ısen topla bana anlasalım fıyatta alıyım..

bende motorda var sanzımanda tum detaylarda var 2 kapı bagaj hepsı var bu konuda cıddyım eger sogudun fılansa soyle alayım ben senden..
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı cahitarsal

• Her zaman soru sorki,cozum urete bilesin..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 04 Ekim 2010, 23:43:15 »
Resimleride ınceledımde panneller baya gzl tabanı ztn sacla yenıden yapıtrısın benım dozume capan tek sorun sol bagajın orası dıgerlerının tavan dıreklerı harıc hepsı bende wardı benım stepne yerım kalmamıs erımıstı kopmle camurluk agızları masallah gzl bır caka kestırısın oraya hemde genıslemıs olur babalar gıbı
Kzu İbiza Stage 3 Upgrade Pd Engine..

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 05 Ekim 2010, 00:02:15 »
Cahit sen bir hışımla gittin aldın senin arabayı bana o kadar tel açtın dedim sabret ama etmedin :D
muymuy senin bu çektiklerin çürükten bile sayılmaz benim aracıma bak benimkinin çürükleri toplandığı halde bu mk1 kadar
hiç parça değişimine lüzum olmadan toplanacak bir mk1 var elinde ama illede kötü diyeceksen
ilker arabayı alır 1000 Tl ye bende alırım cahit de alır ;)