Gönderen Konu: Görüşlerinizi alabilirmiyim?  (Okunma sayısı 17075 defa)

Çevrimdışı Baris_AYDIN

• Mk1 GTI İstiyor..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Görüşlerinizi alabilirmiyim?
« Yanıtla #42 : 23 Temmuz 2010, 18:56:33 »
TR de enjeksiyonlu araç problemdir bu eski yada yeni fark etmez o yüzden eski modellerde işin kolayına kaçılıp sistem iptal ediliyor çünki arızayı tespit edemeyecek kadar moron usta çok fazla.. Bu aracı toplayanlarda GTI a özgün bir değişim yapmışlar 150PS verdiği söyleniyor ama bu rakama ulaşması için 2 weber takmakla ulaşmak zor 112 ps DX olsa 45 lik 2 karb en fazla 8-10ps ekler dereceli ex taktılarsa en çok ordanda 15 ps çıkar ama alt devirlerde öksürür, yüksek devirlede kükrer ama motorda herhangi bir güçlendirme yoksa kısa mesafe koşar.. Şahsen normal kullanımda hem performans hem ekonomi enjeksiyonda..

GTI alsak enjeksiyon sorun çıkarır mı abi?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #43 : 23 Temmuz 2010, 19:02:15 »
Aslında çok sağlam bir sistem k-jet ama bilmen lazım sistemi çünki ustalar bilmiyor o yüzden sıkıntı yaşanıyor ama ben şahsen o konuda kendimi aştım.. En son elimde eski mangenteiler vardı onun içini açtım meraktan korkulacak bişey yok ama sadece ayar yaparken basınç kiti lazım elle ayar yaparsın ama deneme yanılma ile bu sana yakıt olarak yansır..

Yani mengentailer kolay kolay sorun çıkarmaz sorun çıkartan benzin pompası ve benzin regulatörüdür bunlarda değişim gördümü sorun yok ama bunların arızasını tespit edecek usta yoksa basarlar karburatörü.. Avans zaten kolay onu kendin bile yapıyorsun distiribitör, Gaz kelebeklerinin orda bi ek hava vidası bide k-jet in üzerinde yakıt ve benzin sentesi var..
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2010, 19:05:53 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı halilom

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 23 Temmuz 2010, 19:03:52 »
Erşan abi ben bu aracın bi önceki sahibinlen konuşmuştum teknik konularda pek bilgim olmadığı için dataya inmedim ama 230 km/sn rahat gördüğünü söylemişti..

Çevrimdışı Baris_AYDIN

• Mk1 GTI İstiyor..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 23 Temmuz 2010, 19:05:04 »
abi arabayı alıp sana gelicez o zaman napalım :) . ben dizel olsa bile performansı yüksek olsun istiyorum ama yakıtıda 100km.de 8'in üstüne çıkmasın istiyorum.. varmı böyle bir motor? :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 23 Temmuz 2010, 19:08:35 »
Ya bizim araçlarda 200 ü devirmek motorla alakalı değilki ben bendeki 1600 eg ile zaten basıyorum 220 yi kadranda.. Düzce otobanında 3 kişi bagajda full 215 le gittim ben bırakta bu 230 görsün.. Devir bitiyor 220 de 6 vites nerde diye arıyon :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 23 Temmuz 2010, 19:11:14 »
abi arabayı alıp sana gelicez o zaman napalım :) . ben dizel olsa bile performansı yüksek olsun istiyorum ama yakıtıda 100km.de 8'in üstüne çıkmasın istiyorum.. varmı böyle bir motor? :)

Dizel bir mk1 düzgünse kadranda 200 ü görür bunun ispatları forumda var zaten ama 100km yolda 8 litre yakan bir mk1 de binilmez... Hesapla bak daha bugün gittim 200km düz diyeyim 40TL yaktım km de 20krş mu yapıyor buda 4,5- 5LT demek 100km de..

Çevrimdışı halilom

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 23 Temmuz 2010, 19:12:43 »
hani bunlar normal değerler geçen gökhan abinin topiği okudum 350 lerden felan bahsetmişler o araç için  ne derece doğrudur acaba ???

Çevrimdışı Baris_AYDIN

• Mk1 GTI İstiyor..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 23 Temmuz 2010, 19:16:13 »
Dizel bir mk1 düzgünse kadranda 200 ü görür bunun ispatları forumda var zaten ama 100km yolda 8 litre yakan bir mk1 de binilmez... Hesapla bak daha bugün gittim 200km düz diyeyim 40TL yaktım km de 20krş mu yapıyor buda 4,5- 5LT demek 100km de..

peki bu trabzondaki çift karb'lı araç 100km de tahminen kaç litre yakar abi? fazla soru soruyorum ama bilgi edinmek için abi biliyosun kusura bakma

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 23 Temmuz 2010, 20:21:58 »
Valla en az 40krş yakar km de tahminimce oda basmadan.. Basarsan da ibrenin aşağı nasıl düştüğünü görürsün :D

Çevrimdışı Baris_AYDIN

• Mk1 GTI İstiyor..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 23 Temmuz 2010, 20:33:38 »
heyecan verirken moral bozan tek şey olmalı :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 23 Temmuz 2010, 20:35:11 »
Valla cebinde günlük harçlık 500TL koyan adama sorun değil ama bizim gibi 50TL ile gezenlere sorun :P

Çevrimdışı Baris_AYDIN

• Mk1 GTI İstiyor..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 23 Temmuz 2010, 20:37:55 »
Valla cebinde günlük harçlık 500TL koyan adama sorun değil ama bizim gibi 50TL ile gezenlere sorun :P

haklısın abi :) Mk1 için kaçakçılık falan mı yapsak :D

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 23 Temmuz 2010, 22:21:30 »
haklısın abi :) Mk1 için kaçakçılık falan mı yapsak :D

Yav ben o anlamda demedim.. MK1 ekonomik arabadır.. Ama ben uçar giderim diyosan onuda yapar.. Şuan dünyada 1/4 kalkışlarda klasmanında liderlik konumunda olan araçlardan biri mk1. 79 model bir mk1 di sanırım kaputun altınada 20v turbo mk4 motoru 400 metrede rekorları var.. :D :D
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2010, 22:24:55 Gönderen: Mk1GTI »

Çevrimdışı Baris_AYDIN

• Mk1 GTI İstiyor..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 23 Temmuz 2010, 23:48:16 »
tamam abi yanlış anlamışım pardon.. ya para olsa ben neler yaparım Mk1'e ama işte şimdilik para konusu sıkıntı..