Gönderen Konu: DOD'dan araç alan arkasaşlar var mı yada bilgisi olanlar  (Okunma sayısı 21844 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Araba almayı düşünüyorum bunun için kulladıgımız iki yol var biri pazarları gezmek ikincisi internetten bakınmak,

ikiside kapalı kutu zaman harcıyorsunuz bir dünya yol kat edip bir şey bulamadan yada moraliniz bozularak geri dönüyorsunuz,

almak istediğim araba seat ibiza veya cordoba dod'da iyi arabalar var çetelesini sunuyor adam sana neresinde ne var kaza boya servis bakımı vs her şeyi genelde arabalar şirket kullanımından çıkma kiralama şirket arabaları hor kullanılmıs gibi gelebilir arabalar ama diri duruyorlar, 3 yasında olanları 150 bin km yapmıs oluyor böyle bir araba almak neler açabilir başıma sonuc olarak ben arabayı yatırım olarak görmüyorum sene geçtikce arabnın değeri düşer, benim için yürürü,motoru,şasesi sağlam olsun yeter diyorum sizlerin dod ve sirket arabaları hakkında  fikirlerini almak istedim, teşekkürler.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
Ynt: DOD'dan araç alan arkasaşlar var mı yada bilgisi olanlar
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2010, 12:32:19 »
Her kiralama şirketinden çıkmış araç alınmaz, bazı firmalar sadece şirket müdürlerine araç kiralıyor, özel şöförlü filan...70.000-80.000km gelmedende satışa sunuluyorlar bu şekilde olanlar mantıklı....kiralık aracın kıymetini kimse bilmez, hor kullanılıyorlar....
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2010, 12:38:59 »
Her kiralama şirketinden çıkmış araç alınmaz, bazı firmalar sadece şirket müdürlerine araç kiralıyor, özel şöförlü filan...70.000-80.000km gelmedende satışa sunuluyorlar bu şekilde olanlar mantıklı....kiralık aracın kıymetini kimse bilmez, hor kullanılıyorlar....

sonuç dod dan araba alınır mı alınmaz mı ? adamların söylediği bunlar sirket arabaları

Yunus EMRE

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2010, 14:57:03 »
şirket arabası almanı tavsiye etmem. araba ne kadar temiz dursa da çok el değiştirmiş araç düzen tutmuyor.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2010, 15:01:29 »
şirket arabasıda sonucta bütün bakımları yapılmıs 10 binde bir kayıtları mevcut

uff bi kafama göre araba bulamaım gitti

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2010, 15:41:37 »
 Şirket arabasına bulaşma nizam onlar kör alıcının arabaları sen gene pazarları dolaş bence.. Şirket aracı alınacaksada hangi şirkette ne gibi hizmet görmüş onu bilmek lazım.. Bizim arkadaşın çalıştığı mermer şirketinde Reno gurubu kullanılıyor ve araçlar her servis bakımında KM düşürülüyor.. Hem aracı geç teslim etmek için hemde 100 bin i devirince kiralama şirketi ek ücret talep ettiği için.. En az 100 bin diye teslim edilen araç 130bin üzeri geçmiş oluyor onlarda..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2010, 15:44:57 »
Şirket arabasına bulaşma nizam onlar kör alıcının arabaları sen gene pazarları dolaş bence.. Şirket aracı alınacaksada hangi şirkette ne gibi hizmet görmüş onu bilmek lazım.. Bizim arkadaşın çalıştığı mermer şirketinde Reno gurubu kullanılıyor ve araçlar her servis bakımında KM düşürülüyor.. Hem aracı geç teslim etmek için hemde 100 bin i devirince kiralama şirketi ek ücret talep ettiği için.. En az 100 bin diye teslim edilen araç 130bin üzeri geçmiş oluyor onlarda..

:( tamam o zaman bakıcaz yine pazarlara
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2010, 16:16:20 Gönderen: nizam »

Yunus EMRE

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2010, 15:57:03 »
ben 3 tane cordoba dod dan aldım. 30bin km nin altındaydı aldığımda. her biri 150binin üzerinde şu an. çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
senelik anlaşmalı kiradan çıkan araçları aldım bende. üçüde sorunsuz.
benim kullandığımen son 176bindeydi. il günkü performansıından hiç kaybı yoktu.
bagajı mükemmeldir. donanımları üst seviyede. sadece yan rüzgardan biraz etkileniyor dizandan dolayı.
bu fiyata bu donanım zaten başka markada yok.
araba 150 binde diye kıllanmakta haklısın, makineye turboya baktırırsın. arıza yoksa al bin tepe tepe

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2010, 16:18:18 »
ben 3 tane cordoba dod dan aldım. 30bin km nin altındaydı aldığımda. her biri 150binin üzerinde şu an. çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
senelik anlaşmalı kiradan çıkan araçları aldım bende. üçüde sorunsuz.
benim kullandığımen son 176bindeydi. il günkü performansıından hiç kaybı yoktu.
bagajı mükemmeldir. donanımları üst seviyede. sadece yan rüzgardan biraz etkileniyor dizandan dolayı.
bu fiyata bu donanım zaten başka markada yok.
araba 150 binde diye kıllanmakta haklısın, makineye turboya baktırırsın. arıza yoksa al bin tepe tepe

bende onu düşünüyorum doddan araba alsam onlar ekspertiz veriyor ama turbo ve motor ne alemde bilemiyorsun süprizle karsılasmamak için alımdan sonra baktırmak lazım araca

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2010, 16:37:34 »
 Mete gibi KM si düşük daha yepyeni araç varsa neden olmasın ama sanırım onların fiyatıda vardır buseferde fiyattan alması mesele..  Neo nizam vauxal satıldımı yoksa hanımamı bakıyosunuz..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2010, 16:44:18 »
Mete gibi KM si düşük daha yepyeni araç varsa neden olmasın ama sanırım onların fiyatıda vardır buseferde fiyattan alması mesele..  Neo nizam vauxal satıldımı yoksa hanımamı bakıyosunuz..

vaux duruyor abi o babamın biz ikinci aile olduk ve babama araba lazım oluyor onun için ibiza cordoba arasında gidiyoruz polo baktım onlarda fiyatlarda gaz içmişler parlıyorlar boş araba 20 bin den asagı yok o zaman dolu ibiza veya cordoba olsun diyorum bakmaya kazımaya devam

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2010, 17:18:22 »
Cordoba da niyetlen ozaman piyasası fazla yok ve genelde temiz düşüyorlar ve sedan içide bagajıda polo ya 10 basar..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2010, 17:35:17 »
Cordoba da niyetlen ozaman piyasası fazla yok ve genelde temiz düşüyorlar ve sedan içide bagajıda polo ya 10 basar..

gecen dodda bir tane inceledik 2007 model 150 bin de sol taraf hasarlı değişmiş arac 19600 tl idi bagaj çok geniş içi ferah ben sıgdım yani birde üretimi durdu bunların bir sıkıntı olurmu acaba

Yunus EMRE

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2010, 18:08:20 »
10 yıl kadar sıkıntı yaşatmazlar servis her parçasını temin edicektir ama tabi fiyatları nerlerde olur bilmiyorum ama servis 10 yıl yan sanayi 15 yıl besler sanırım..