Gönderen Konu: Sol Arka Amortisör  (Okunma sayısı 21220 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: SOL ARKA AMORTİSÖR
« Yanıtla #28 : 09 Temmuz 2010, 16:20:45 »
ya bizimde serviste bi abimiz var , iyi fiyat veriyo , normal fiyatlar üzerinden iskonto yapıyo , ona da bi sorayım bakıcam işte  ;) bu arada bizim 6n lerin süspansiyon yağlı mı gazlı mı ?? biliyomusun nizam

yok hocam :( pıs pıs ses çıkarınca gazlı diğer türlü yaglı diye duymustum
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Temmuz 2010, 16:23:40 »
yok hocam :( pıs pıs ses çıkarınca gazlı diğer türlü yaglı diye duymustum

ya ses dediğin yatak gıcırtısı gibi mi , onu da neden soruyorum önlerden yatak gıcırtısı gibi ses geliyo ama görevini yapıyo bi sıkıntı yok , park halinde direksiyonu çevirince de yapıyo bu sesi , ama bu sol arka direk çöktü ve esneme durumu olmuyo , hani elinle arka tampona basıp sallarsın ya o sallantı olmuyo , bakalım tek değiştircez işte , araba zaten komedi yaa , heryerinden sorun akıyo , artık korka korka biniyorum orasından lamba mı yanıcak , aman yağı biter mi hararet yapar mı  :D komedi

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Temmuz 2010, 16:26:40 »
servisi aradım şimdi , 78,38 tl diyo  :)
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2010, 16:26:52 Gönderen: alpaslanxvx »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sol Arka Amortisör
« Yanıtla #31 : 09 Temmuz 2010, 16:49:23 »
4Oorjinali gazlı amortisörlerin.
önlerin fiyatı nedir?
bu arada tek değiştirmek sağlıksız, en sağlıklısı 4ünü birden değişmeniz.Tek veya çift değişmeniz halinde esneme oranları değişeceğinden araç dengesiz yaylanabilir.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Temmuz 2010, 16:53:40 »
ya ses dediğin yatak gıcırtısı gibi mi , onu da neden soruyorum önlerden yatak gıcırtısı gibi ses geliyo ama görevini yapıyo bi sıkıntı yok , park halinde direksiyonu çevirince de yapıyo bu sesi , ama bu sol arka direk çöktü ve esneme durumu olmuyo , hani elinle arka tampona basıp sallarsın ya o sallantı olmuyo , bakalım tek değiştircez işte , araba zaten komedi yaa , heryerinden sorun akıyo , artık korka korka biniyorum orasından lamba mı yanıcak , aman yağı biter mi hararet yapar mı  :D komedi

araba işi kinder süpriz yumurta gibi abi, bu arada profil yazın çok ilgi çekici yıldızlı filan :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #33 : 09 Temmuz 2010, 18:51:09 »
Eski arabamla bir çukurdan çok sert geçtim, ertesi gün dururken direksiyonu çeviriryorum dediğin gibi bir gıcırtı, direksiyonda gariplikler. Ama benimki sol önden. Direksiyonu çevirirken sol ön teker titriyor. Kamanın ustası meşhur bir sürü yine salladılar,amortisör,bilya helozon fişek, adam beninm komple ön takımı değştirecek illaki sonun ses gider, güvenemedim. Ankaraki ustama götürdüm baktı rotil dedi 25tlye bitti.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2010, 18:53:17 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Temmuz 2010, 20:09:05 »
araba işi kinder süpriz yumurta gibi abi, bu arada profil yazın çok ilgi çekici yıldızlı filan :D

bi kamyonun arkasında görmüştüm  :D alıntıdır

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Temmuz 2010, 20:12:10 »
4Oorjinali gazlı amortisörlerin.
önlerin fiyatı nedir?
bu arada tek değiştirmek sağlıksız, en sağlıklısı 4ünü birden değişmeniz.Tek veya çift değişmeniz halinde esneme oranları değişeceğinden araç dengesiz yaylanabilir.

önlerin fiyatını sormadım , ama hepsi değişirse çalışan amortisörlere yazık diil mi  :) servistekiler bşi olmaz dedi , aklıma gelmedi de diil aslında ama şu an yapamıcam maddiyattan dolayı , sadece sol arkayı değiştircem şimdilik

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Temmuz 2010, 20:13:04 »
Eski arabamla bir çukurdan çok sert geçtim, ertesi gün dururken direksiyonu çeviriryorum dediğin gibi bir gıcırtı, direksiyonda gariplikler. Ama benimki sol önden. Direksiyonu çevirirken sol ön teker titriyor. Kamanın ustası meşhur bir sürü yine salladılar,amortisör,bilya helozon fişek, adam beninm komple ön takımı değştirecek illaki sonun ses gider, güvenemedim. Ankaraki ustama götürdüm baktı rotil dedi 25tlye bitti.

öndekiler rotilden olabilir onur abi de arka amortisör artık tamamen aramızdan ayrıldı , onu değiştirmek şart oldu  :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #37 : 09 Temmuz 2010, 20:39:58 »
Bence dostum aracın seni terkediyorsa, sen ondan önce onu terket. 12yaşında araçtan çok şey beklememeli imkanın varsa gençleş bence, mustafada çok uğraştı, dayanamadı şimdi fabiada
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2010, 20:40:36 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Temmuz 2010, 21:20:11 »
Bence dostum aracın seni terkediyorsa, sen ondan önce onu terket. 12yaşında araçtan çok şey beklememeli imkanın varsa gençleş bence, mustafada çok uğraştı, dayanamadı şimdi fabiada

haklısın  ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Temmuz 2010, 22:35:38 »
valla haklısın onur abi , elimden ne geliyosa da yaptım , bu aracın sayesinde izmirde tanımadıım vw ci kalmadı desem yeridir , ama gün geçmiyor ki yeni bir sorunla karşılaşıyorum , bugün torpidoyu açıyım dedim , arkasındaki dil yay bir fırladı parçaları bulamadım, sürekli bir sorun , debriyaj şubatta değişti , daha yeni triger devirdaim değişti , rutin bakımları yapılıyor ama sonuç aynı  :(  aslında sana bnm arabanın ederini de soracaktım , sen bu satış konularında tecrübelisin , bnm araç 98 model 238000 de , klima var , ağır bakımları yeni yapıldı lastikler yeni , boya var araçta ama kalıcı bi hasar yada değişen yok tampondan başka , nedir abicim aşağı yukarı ederi ?

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Temmuz 2010, 22:36:00 »
haklısın  ;D

aldın mis gibi arabayı gülüyosun tabi  :D hayat sana güzel

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 09 Temmuz 2010, 22:40:48 »
aldın mis gibi arabayı gülüyosun tabi  :D hayat sana güzel

öyle diyorsun da önceki aracı aldığım fiyat + harcadığım masraf >  şimdiki aracımın fiyatı oldu. inşallah bundan sonra da masraf çıkmaz.

bu arada lastik lazımsa lastik verelim sana
Araba binmek içindir..