Gönderen Konu: 93 MODEL HONDA CİVİC Sİ...  (Okunma sayısı 27483 defa)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: 93 MODEL HONDA CİVİC Sİ...
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2010, 19:12:08 »
Deniz söylenecekleri söylemiş, bende bunları ekleyim.

Civic içeridekini koruyamaz, tamamen hafif olması için üretildiğinden tabiri caizse uçan tenekedir :) Polo süper olmasa da ondan çok daha iyidir.

İçine binince Polo daha konforlu daha hoş ve rahattır. Uzun yolculuk daha keyifli olur. Civic ben eskiyim der, bakmaya gittiğim tüm Civic lerin içi bitikti. Tangır tungur gider :)

Civic i düzgün toparlarsanız satarken kar edersiniz. Polo yu en fazla değerinden satabilirsiniz.

Civic arıza verdiğinde ya piston gitmiştir ya da kol çıkarmış, kısaca ağır hasardır :) Polo küçük arızalar çıkarır ama bilgisiz ustalara da denk gelirse deli eder.

Civic in motor sesi inanılmaz güzeldir. Ama Polo nun da yabana atılır gibi değil :) Tabi 7800 devir nerde 7000 nerde.

İki araçta da aynı ağırlıkta arada 36 hp güç farkı vardır. Tabi hacim farkıda etken. Fakat bulabileceğiniz Civic lerin çoğunda 136 hp rüya gibidir. Motorları yorgun olduğundan ve kullanmayı-bakmayı bilmeyen insanların eline düştüğünden sağlıklı ölçümlerde çıkan güç 110-120 civarındadır. Sportline içinde güç düşüşü geçerlidir ama yüzde olarak çok daha azdır.

Sadece spor kullanım için ise Civic tercih edilebilir, ama kesinlikle güvenli değil bunu aklınızda bulundurarak sürün. Honda nın bu kasasına sahip herkes aynı şeyi söyler ve maalesef yaşayanlarda var.

Civic alırsanız 14-15 civarına muhteşem arabalar var, sorunsuz, bakımlı, ve modlu. 10-12 civarı yazan araçlar genel olarak hurdadır, yine de bakın gezin. 10 bin TL ye orjinal 80bin km de Civic kaçırıp kafayı yemiştim zamanında, bu arabayı arayan çok olduğundan bulduğunuza yapışın :)  Son olarak çok tutulan bir araba olduğundan neredeyse hepsinin km si ile oynanmıştır, bunları da hesaba katın. ( Alırsanız da beyaz alın jdm farlarla harika oluyor :) )

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2010, 23:56:17 »
Bana civic si sevdiren foto.

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Temmuz 2010, 13:11:27 »
arkadaşım aldı bi tane 230 binde beyaz civic si.yüklü bi araç 160 170 hp civarı.yakıtı güzel kaçışı fena.35 cuk 85 resimleri var sitelerde ama plakayı değiştirdik.şimdi o arabanın sürücüsünde 186 binde aynı aracın laciverti var.nerdeyse aynı arabalar.16 istiyo.cuku 15 e aldık.bu araçta 15 e alınır ama 92 model 186 binde olması kafamı karıştırıyo.bu fiyata 2001 model clio rs bakılabilir mesela.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Temmuz 2010, 13:29:34 »
arkadaşım aldı bi tane 230 binde beyaz civic si.yüklü bi araç 160 170 hp civarı.yakıtı güzel kaçışı fena.35 cuk 85 resimleri var sitelerde ama plakayı değiştirdik.şimdi o arabanın sürücüsünde 186 binde aynı aracın laciverti var.nerdeyse aynı arabalar.16 istiyo.cuku 15 e aldık.bu araçta 15 e alınır ama 92 model 186 binde olması kafamı karıştırıyo.bu fiyata 2001 model clio rs bakılabilir mesela.

Fransız??? Japon? Japon açık ara  :tamamdir 92 model 185 binde araç olabilir, günlük kullanılmamışsa mantıklı kilometre benim yakın tanıdığım birinde 80 binde vardı orjinal

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Temmuz 2010, 14:00:27 »

Clio Rs iyi bir arabadır, ve temiz bulmak daha kolay. 170 hp orjinal gücü, modeli yeni, kasası Civic ten daha sağlamdır. Civic hastalığınız yoksa veya Civic üzerinde gerçekten fazla oynama yapmayacaksanız Rs daha mantıklı. Tabi yakıt ve vergisi yüksek. Civic gerçekten çok yüklüyse ve temizse 15 edebilir, tamamen sizin tercihinize kalmış birşey. Ben olsam kararsız kalırdım ama :D
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 14:01:37 Gönderen: atego »

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Temmuz 2010, 14:06:14 »
Clio Rs iyi bir arabadır, ve temiz bulmak daha kolay. 170 hp orjinal gücü, modeli yeni, kasası Civic ten daha sağlamdır. Civic hastalığınız yoksa veya Civic üzerinde gerçekten fazla oynama yapmayacaksanız Rs daha mantıklı. Tabi yakıt ve vergisi yüksek. Civic gerçekten çok yüklüyse ve temizse 15 edebilir, tamamen sizin tercihinize kalmış birşey. Ben olsam kararsız kalırdım ama :D

kararsız kaldım zaten :D birine soruyorum civic si alımı 15 bin tl ye.180 binde yüklü.adam diyo golf 3 gtı a bak.şimdi onlarıda araştırıyorum :D ne zor iş ikinci el araba almak ya :D

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Temmuz 2010, 14:10:18 »
Honda / Civic / 1.6 Si / full pocket dohc si (cvh 05) taklitlerinden sakının :)) sahibinden.com'da

beğendiğim araçlardan biri bu tabi arka stoplarla felan oynıcam biraz daha.spoiler felan

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Temmuz 2010, 14:21:24 »
 bu araç güzelmiş ama Golf III GTi daha mantıklı buna nazaran, bizim Osman satıyo aracını G60 nickli üye, onun aracını al derim 3 kapı, 5 kapı istersen bir tane daha var satılık kırmızı ona bak derim, Golf III benim aklıma gelmemişti, ayrıca 92 model bir Si için 15000 lira çok fazla bir rakam, ben olsam Golf III GTi alırdım, bahsettiğim araçların linkleri:
Satılık 1996 Golf GTI 16V
1997 Golf 3 GTİ Edition çok acil satılık!

edit: Golf III GTi 2.0 litre, Civic 1.6 litre, performans olarak Golf III çok daha tatmin edici olacaktır, şahsi kanaatim
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 14:22:19 Gönderen: d3n1s »

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Temmuz 2010, 15:52:31 »
bu araç güzelmiş ama Golf III GTi daha mantıklı buna nazaran, bizim Osman satıyo aracını G60 nickli üye, onun aracını al derim 3 kapı, 5 kapı istersen bir tane daha var satılık kırmızı ona bak derim, Golf III benim aklıma gelmemişti, ayrıca 92 model bir Si için 15000 lira çok fazla bir rakam, ben olsam Golf III GTi alırdım, bahsettiğim araçların linkleri:
Satılık 1996 Golf GTI 16V
1997 Golf 3 GTİ Edition çok acil satılık!

edit: Golf III GTi 2.0 litre, Civic 1.6 litre, performans olarak Golf III çok daha tatmin edici olacaktır, şahsi kanaatim

baktım güzel bi araç sunroof'lu olmasını istiyorum.lpgside var.2.0 motor 160 bin civarı.fakat honda motor olarak sorunsuz.aynısını bu araç için diyebilirmiyiz.senede yapacağım 15 bin km.2 sene kullanmasam 30 bin km yaparım.belkide daha az çünkü arada bora yı da kullanacam..yani satarken 190 bin civarı oalcak.tabiki 105 binde ki bi bora bile sorun çıkarıyor.benim demek istediğim büyük masraflı sorunlar.

golf 3 gtı motorları ne kadar gidiyo.?
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 15:54:39 Gönderen: EMRE_61 »

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Temmuz 2010, 16:31:57 »
baktım güzel bi araç sunroof'lu olmasını istiyorum.lpgside var.2.0 motor 160 bin civarı.fakat honda motor olarak sorunsuz.aynısını bu araç için diyebilirmiyiz.senede yapacağım 15 bin km.2 sene kullanmasam 30 bin km yaparım.belkide daha az çünkü arada bora yı da kullanacam..yani satarken 190 bin civarı oalcak.tabiki 105 binde ki bi bora bile sorun çıkarıyor.benim demek istediğim büyük masraflı sorunlar.

ya ben bu LPG'li, gri olanı kendi gözümle gördüm, içi dışı inanılmaz temiz, 160 binde değil de 50-60 binde gibi duruyor. Motor konusunda bir şey diyemeyeceğim çünkü pek bir bilgim yok motorları hakkında, sitede biraz araştırma yapılabilir bu konu hakkında. Ama bu gri olan keyfekeder satılık, sorunlu bir araç değil, sahibi "satılıp satılmaması pek derdim değil" modunda.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Temmuz 2010, 16:34:42 »
sorunlu bir araç değil, sahibi "satılıp satılmaması pek derdim değil" modunda.

biri sitenin arabası zaten satılık bölümünde görürsün G60 nickli arkadas
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Temmuz 2010, 16:35:55 »
oradaki linki vermiştim zaten arkadaşa  :tamamdir

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Temmuz 2010, 16:38:50 »
araba dıştan 10 numara duruyo.ama golf 3 hakkında pek bilgim yok.biraz araştıralım bakalım.çok sağolun ilgilendiğiniz için arkadaşlar.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Temmuz 2010, 17:23:31 »

Honda motorları sakin tın tın kullanırsanız sorunsuz :) Eğer yüklüyse en riskli motorlardan biridir ama hakkını verir. Siz de güçlü bir araba arayışındasınız anlaşılan :) Size daha önce almak için araştırdığım araçları yazıyım, hepsine bakın iyi düşünün. Golf 3 GTI, Astra GSI SFI, Vectra 2.5 CDX (çok severim kendisini), Peugeot 306 GTI, Peugeot 106 GTI (çok zor), Fiat Bravo HGT, Renault Clio RS, Renault Megane Coupe 2.0 (F7R), Honda Civic SI, Corsa GSI SFI. İnternette hepsinin videoları, özellikleri mevcut. Almanız biraz uzun sürsün ama tam istediğiniz araba olsun derim. He tabi Polo Sportline ıda unutmayın, yüklenirse çok ciddi gidiyor. Aralarında en sorunsuzu Golf 3 GTI, Polo Sportline, Corsa GSI, Clio RS. Yine de saydığım tüm arabaların temizleri sorunsuzdur.