Gönderen Konu: 93 MODEL HONDA CİVİC Sİ...  (Okunma sayısı 27484 defa)

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
93 MODEL HONDA CİVİC Sİ...
« : 05 Temmuz 2010, 13:56:37 »
Arkadaşlar ben Fatih üniversitesinde okuyorum.haftada 4-5 kere okula gidip geliyorum.okul bana 15 km uzaklıkta.git gel 30km.Bora 1.6 16 valf 300 kuruş civarı yaktığını hesap edersek 10 tl ye gidip geliyorum.Boranın yanına spor bi otomobil düşünüyoruz.Düşündüğüm araba 93 model civic si 180 binde full.orjinal km.yakın zamanda aynı arabanın 225 bin km olanını arkadaşım aldı.neredeyse aynı araçlar.arabalar yüklü tahmnii 160 170 hp civarı.fakat benim baktığım araba da lpg de var.civic si yi denedik boradan az yakıyo :D 160 170 hp olmasına rahmen.tüpte çok daha az yakar diyolar.sizce bu araç alınırmı.ayda 150 km den.yılda yapacağım 15 bin km.  aracın değeri 15 bin civarı.  alınacak bi araçmı başa bela almayalım.arkadaşımın arabası hoşuma gitti.ama oda da ha yeni aldı.
genç olduğumz için spor bi otomobil istiyorum.

aramızda honda kulalnan arkadaşlar varsa onların özellikle fikirlerini almak isterim. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: 93 MODEL HONDA CİVİC Sİ...
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2010, 14:07:21 »
15000*0.3=4500

15000*0.18=2700

4500-2700=1800tl ye kendi borana tüpün en alasını takarsın bence, ille de araç lazımsa onu bilemem

si konusunda arkadaşım da vardı, iyi de bir araba, ama temizini bulmak zor, o arabaya binen doğal olarak zorladığı için  :-\

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2010, 14:32:41 »
15000*0.3=4500

15000*0.18=2700

4500-2700=1800tl ye kendi borana tüpün en alasını takarsın bence, ille de araç lazımsa onu bilemem

si konusunda arkadaşım da vardı, iyi de bir araba, ama temizini bulmak zor, o arabaya binen doğal olarak zorladığı için  :-\
Boraya tüp takmak istemiyorum.ve daha spor bi araba istiyorum.borayla oynamanın hem masraflı hem sorunlu olacağını düşünüyorum.civilerin 400 bin 500 bin km çevidiklerini söylüyolar.sorunsuz diyolar.bunlar beni arabaya ısındırdı.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2010, 02:47:32 »
Açıkçası 1 yıl Civic Si almak istemiş ve araştırmış biri olarak hem öneririm hem önermem :) Bu arabaların kesicileri 7800 d/d idi yanılmıyorsam. Kullanım ve şansa bağlı olarak motorun kol çıkarma vs problemleri mevcut (ya da olasılığı diğer arabalara göre çok daha fazla deyim). Motorları harika, sesi harika ama kasası sağlamlık bakımından berbat bir araba. İçi idare eder :) Yakıtı gerçekten düşük, gerçekten çok performanslı, yol tutuşu ne çok iyi ne çok kötü. Honda tüm dünyada motor olarak 1. sınıftır, Vw ci olmama rağmen böyle diyorum. Parçası boldur, modifiye etmek daha ucuz ve kolaydır vs vs vs. Düzgün ve bakımlı kullanımda, rektefiye edilmemiş 90 küsür model Hondaların 600bin km leri devirdiği bilinir ve videoları mevcut :) Az sayıda da değil.

Çok konuştum :) Ben temizini bulamadığım için alamadım, bir de güvenlik ve konfor konusu çok düşündürdü beni. Temizlerinin fiyatları çok uçuk. Aklıma şimdilik gelenler bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2010, 12:31:39 »
Açıkçası 1 yıl Civic Si almak istemiş ve araştırmış biri olarak hem öneririm hem önermem :) Bu arabaların kesicileri 7800 d/d idi yanılmıyorsam. Kullanım ve şansa bağlı olarak motorun kol çıkarma vs problemleri mevcut (ya da olasılığı diğer arabalara göre çok daha fazla deyim). Motorları harika, sesi harika ama kasası sağlamlık bakımından berbat bir araba. İçi idare eder :) Yakıtı gerçekten düşük, gerçekten çok performanslı, yol tutuşu ne çok iyi ne çok kötü. Honda tüm dünyada motor olarak 1. sınıftır, Vw ci olmama rağmen böyle diyorum. Parçası boldur, modifiye etmek daha ucuz ve kolaydır vs vs vs. Düzgün ve bakımlı kullanımda, rektefiye edilmemiş 90 küsür model Hondaların 600bin km leri devirdiği bilinir ve videoları mevcut :) Az sayıda da değil.

Çok konuştum :) Ben temizini bulamadığım için alamadım, bir de güvenlik ve konfor konusu çok düşündürdü beni. Temizlerinin fiyatları çok uçuk. Aklıma şimdilik gelenler bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir :)

aha da benden bi tane daha, ben de sportline almadan önce epey bi civic si bakmıştım tek kapılarından da düzgün bi tane bulamamıştım. Atego'nun yorumuna ilave edilebilecek tek kelime yok, doğru düzgün işinin ehli bi ustayla gidip teker teker dolaşıcaksın arabaları, sahibinin boyasız kazasız dediği bir Civic si taklalı çıkmıştı mesela.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2010, 14:25:54 »
Bende bir ben varım diyordum kaçık :D Ayıptır söylemesi kafayı sıyırmıştım ilk arabamın olabilecek en iyi araba olması için :) Civic ten sonra şans eseri Sportline serisiyle karşılaştım ve yine şans eseri sahip oldum :)

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2010, 15:14:21 »
Bende bir ben varım diyordum kaçık :D Ayıptır söylemesi kafayı sıyırmıştım ilk arabamın olabilecek en iyi araba olması için :) Civic ten sonra şans eseri Sportline serisiyle karşılaştım ve yine şans eseri sahip oldum :)

tam bendensin sen de, ben de şans eseri Sportline sahibi oldum, hiç hesapta yoktu, hatta tahminimce aynı yılın aynı ayı, belki de aynı gün almışızdır arabayı, ben 2009 eylülde aldım aracımı

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2010, 17:03:28 »
tam bendensin sen de, ben de şans eseri Sportline sahibi oldum, hiç hesapta yoktu, hatta tahminimce aynı yılın aynı ayı, belki de aynı gün almışızdır arabayı, ben 2009 eylülde aldım aracımı

Yuh ya yuh benimde aynı yıl ve ay bu kadar da olmaz :D
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 17:04:21 Gönderen: atego »

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Temmuz 2010, 17:19:06 »
Yuh ya yuh benimde aynı yıl ve ay bu kadar da olmaz :D

sen benim ikizim misin bakeym  :D senin aracı ben oradan biliyorum işte, rengi ve içindeki airbrush'lar hoşuma gitmediği için bakmaya gitmemiştim bile, ama bak kader, yine buluştuk

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2010, 20:30:23 »
Biraz daha benzerlik bulsaydık öyle olacaktık :) Bende bakmaya değmez diye düşünmüştüm ama sahibini görüp konuşunca arabanın hiçte göründüğü gibi olmadığını anladık. İyiki bakmışım diyorum şu an, son bir umutla akşamüstü gitmiştim. Bir önceki gün başka bir Sportline kaçırmıştım ve iyice bozmuştum kafayı bu nasıl bir talih diye :)

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2010, 20:47:00 »
Civic 1.4 doch motor olanını tercih edin standartta 110hp'di diye hatırlıyorum birde ön ve arkalar disk frendi galiba bende çok araştırmıştım zamanında ama si'lar tek kapı olmasından dolayı vaz geçtim.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2010, 22:06:28 »
Civic 1.4 doch motor olanını tercih edin standartta 110hp'di diye hatırlıyorum birde ön ve arkalar disk frendi galiba bende çok araştırmıştım zamanında ama si'lar tek kapı olmasından dolayı vaz geçtim.

sedan Si da var, 1.4 110 hp civic yok, sadece Si'larda ön ve arka frenler disk, geri kalanında arkalar kampana

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2010, 13:08:43 »
evet sedan 4 kapı si düşünüyorum.4 disk fren.acaba bende mi polo sportline alsam ya :D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2010, 14:42:29 »
evet sedan 4 kapı si düşünüyorum.4 disk fren.acaba bende mi polo sportline alsam ya :D

iki arabanın da temizi, düzgünü, kaporta ve motor olarak aynı durumda olduklarını varsayarak iki aracın da artı ve eksilerini birbirlerine göre yazıyorum, ona göre karar verirsin

Civic
artıları:
-daha kuvvetli motor
-daha düşük yakıt tüketimi
-daha bol parça
-anlayan daha çok usta
-daha kolay modifiye
-daha kuvvetli ikinci el
-satarken olası zarar etme durumu daha az olacaktır
eksileri:
-airbag yok
-abs yok
-daha yaşlı olduğu için metal yorgunluğu daha fazla olacaktır
-daha kötü malzeme ve işçilik kalitesi
-kaportası masraf çıkarmaya daha yatkın yine yaşından ötürü

Polo sportline
artıları:
-airbag var
-abs var
-mutlak bir şekilde daha iyi yol tutuş (ben kendi aracımla 90 derece virajı 80 km/h ile dönebiliyorum stock amortisör ve yaylarla, şerit atma kayma gibi problemler olmadan)
-daha genç olduğu için daha az metal yorgunluğu ve buna bağlı kaporta boya problemleri
eksileri:
-modifiye için parçası hemen hemen yok
-bulunabilen modifiye amaçlı parçalar gerçekten pahalı
-15 inç jantları için 195/45 15 lastik bulmak ciddi sorun good year'ın üretimi yok, bridgestone 300-400 lira, bunun dışında sadece Marshall ve kumho'da var bir de benim adını sanını duymadığım aracıma hayatta takmayacağım bir iki markada daha var
-ikinci eli zayıf
-satarken meraklısına satamazsan zararın büyük olabilir
-anlayan usta daha az
-daha güçsüz motor

bunları göz önünde bulundurunca sanki Civic daha mantıklı gibi, ancak temizini bulmak hayli zor, hoş, sportline'ın da temizini bulmak zor, karar sizin