Gönderen Konu: sakın bora almayın  (Okunma sayısı 26153 defa)

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
Ynt: sakın bora almayın
« Yanıtla #14 : 03 Temmuz 2010, 09:55:43 »
ağır bakıma girdiniz herhalde.ben 90 binden sonra ağır bakıma 900 tl subaplar değişti 700.1600 tl masraf yaptım.ama şöle bişe var doblo var bizde ucuz derler.ağır bakıma soktuk araba ekstra şeylerde çıkardı 1200 tl masraf çıkardı buda bi bakış açısı.ama vw pahalı bunu kimse inkar edemez.ben şu ana kadar sadece subapta sorun yaşadım.bide egr valfi bozuldu galiba.yolda bırakma olmadı çok şükür.

araçta şöle bi sorun oluşmuş olabilir.senin ustan bilgisiz ise.araçta 3 sorun vardır 2 sini halledip 1 i kalır.o sorun da 1 hafta sonra sana başka sorunlarıda yanında getirir.10 kuruş fazla olsun kaliteli olsun.servistede geçerli.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2010, 10:03:16 Gönderen: EMRE_61 »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 03 Temmuz 2010, 10:08:55 »
ya abicim tam olarak bilmiyorum daha önce lpg'li araba kullanmadım ama yanlışım varsa düzeltin. LPG'ye bobinlerden güç almıyorlarmı? (arkadaşın bobini arızalanmış) lpg'nin sensörünü kimi yerler emme manifoltuna delik açıp yapmıyorlarmı? (arkadaşın emme manifoltu sorunluymuş) emme manifoltunun delinmesi gaz kelebeği sensörünün bozulmasına neden olamazmı? (arkadaşın hava gaz kelebeği arızalanmış) zaten ustasıda ayrı bi tip.. VW'nin Bora'sı ve Polo'su işe yaramaz demiş... Adamın Bora ve Golf'ün aynı araba olduğundan haberi yok! Bora'nın Golf'ten tek eksi yönü kasası daha ağır olduğu için daha fazla yakıt tüketmesidir. Artı yönü ise büyük bagaj hacmi. Cahil insana laf anlatmak zor iş arkadaşlar  :bekleriz:

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Temmuz 2010, 10:31:46 »
YANLIŞ USTA ADAMA VW SATTIRIR!......   Sanırım tamamiyle özetliyor tüm yaşananı..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Temmuz 2010, 10:33:17 »
arızaların üst üste gelmesi canını sıkmış olsa bile
açtığın başlık yanlış olmuş.
vw de araca özel motor yok, vag grubunda birçok araçta ortak kullanılır bu motorlar.

5 senedir golf mk4 kullanıyorum ( lpg siz )
rutin bakımları dışında sadece termostatı ve viraj demir lastiği değişti.
saat gibi maşallah motoru  ;)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Temmuz 2010, 11:46:44 »
takılan lpg kiti iyi uygulama sonucu takılmamış anlaşılan çünkü genelde bobinler lpg takınca sapıtmaya başlarki forumdada bir kaç kişinin aracındada bobin sorunu olmuştu.bence gidin önce lpg sistemini söktürün bir süre normal binin daha sonra iyi montaj yapıldığına inanıp güvendiğin ve ustasınada itimat ettiin bir yere git sistemini en baştan taktır masrafın olacak ama en azından daha az masrafla kurtulcaksın sonuçta senin araçtaki motoru bizde kullanıyoruz kötülenicek bir motor ve araç değil vw
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Temmuz 2010, 17:33:17 »
bi kere almış olduk brader ne yapalım şimdi gidip kendimizi intihar mı edelim....
ama şunu söylemeliyim gavur bu arabayı türkler üstüne tüp attırsın diye yapmıyorki tüm sistemleri benzine hemde kaliteli benzine göre ayarlanmış .. sen bırak tüpü dandik benzin koyarsan bile anlıyor araba...ha tüp taktırıpta mutlu olanlar yok mu var tabi de bu da onların şansı işte...
yaklaşık bi senedir kullanıyorum başlarda araçla ilgili tek şikayetim vites geçişlerinin kemikli oluşu idi  ... yani şanzımana alışamadım başta ...buda önceki araçlarımla kıyasladığım için ..zamanla ona da uyum sağladım ...
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
arabada karizma sıfır ...ne o öyle 16 '' çelik jantlar digital klima felan berbat.....arka koltuklar çok rahatız....bagaj dersen yok gibi bişey.... yol tutuşu berbat ..virajlarda o biçim ,arabayı yolda tutamıyorum....uzun yolda çekilmiyor koltuklar çok  çok rahatsız ...sürüş keyfi hiç yok ....çekişi çok kötü  ..gaz yemiyo...yokuşlarda bayılıyor ...kaporta dersen dandik parmakla eğersin adeta ...4 teker disk fren ama frenleri  hiç tutmuyor yok gibi ...yani evet bence piyasada bu paraya o kadar araba varken gidip bora almayın.... :)
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2010, 09:17:54 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Temmuz 2010, 10:15:55 »
bi kere almış olduk brader ne yapalım şimdi gidip kendimizi intihar mı edelim....
ama şunu söylemeliyim gavur bu arabayı türkler üstüne tüp attırsın diye yapmıyorki tüm sistemleri benzine hemde kaliteli benzine göre ayarlanmış .. sen bırak tüpü dandik benzin koyarsan bile anlıyor araba...ha tüp taktırıpta mutlu olanlar yok mu var tabi de bu da onların şansı işte...
yaklaşık bi senedir kullanıyorum başlarda araçla ilgili tek şikayetim vites geçişlerinin kemikli oluşu idi  ... yani şanzımana alışamadım başta ...buda önceki araçlarımla kıyasladığım için ..zamanla ona da uyum sağladım ...
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
arabada karizma sıfır ...ne o öyle 16 '' çelik jantlar digital klima felan berbat.....arka koltuklar çok rahatız....bagaj dersen yok gibi bişey.... yol tutuşu berbat ..virajlarda o biçim ,arabayı yolda tutamıyorum....uzun yolda çekilmiyor koltuklar çok  çok rahatsız ...sürüş keyfi hiç yok ....çekişi çok kötü  ..gaz yemiyo...yokuşlarda bayılıyor ...kaporta dersen dandik parmakla eğersin adeta ...4 teker disk fren ama frenleri  hiç tutmuyor yok gibi ...yani evet bence piyasada bu paraya o kadar araba varken gidip bora almayın.... :)

doktorum bide yağmur sensörü var yağmurda kendi kendine çalışıp duruyo  sen yedun beni yaaa ;D

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Temmuz 2010, 12:35:25 »
yaklaşık bi senedir kullanıyorum başlarda araçla ilgili tek şikayetim vites geçişlerinin kemikli oluşu idi  ... yani şanzımana alışamadım başta ...buda önceki araçlarımla kıyasladığım için ..zamanla ona da uyum sağladım ...
eee ne kaldı geriye ...
söyliyim ...
arabada karizma sıfır ...ne o öyle 16 '' çelik jantlar digital klima felan berbat.....arka koltuklar çok rahatız....bagaj dersen yok gibi bişey.... yol tutuşu berbat ..virajlarda o biçim ,arabayı yolda tutamıyorum....uzun yolda çekilmiyor koltuklar çok  çok rahatsız ...sürüş keyfi hiç yok ....çekişi çok kötü  ..gaz yemiyo...yokuşlarda bayılıyor ...kaporta dersen dandik parmakla eğersin adeta ...4 teker disk fren ama frenleri  hiç tutmuyor yok gibi ...yani evet bence piyasada bu paraya o kadar araba varken gidip bora almayın.... :)

valla hocam katılıyorum, bende de bi polo var ki akıllara ziyan, satsın arkadaş hemen arabasını, VW binilecek araba mı, Toyota dururken  ;D ;D ;D

Çevrimdışı sheker_

• Old School
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Temmuz 2010, 17:09:55 »
2004 te boram vardı ve 1 sene kullandık ufak tefek gerekli şeyler dışında bir kere bile sorun çıkartmadı .sizin şansınıza öyle gelmiştir.

Çevrimdışı xandel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Temmuz 2010, 18:11:44 »
1 sene önce 2004 bora aldım 2 haftada bir sanaideyim bu kadar dandik bir araba görmedim sadece rahatlığı var ama motoru beş para etmezmiş iyi bir ustam var başta beni uyarmıştı volkswagenin borası ve polosu işe yaramaz alma dedi ama dinlemedim. bobinler bozuldu lpg de sorun var emme manifoldu basınc sensörü bozuldu gaz kelebeğinde sorun var (fiyatıda 1200 tl) birsürü para harcacım ve iki defa beni yolda bıraktı. inanın yola cıkmaya korkuyorum  anlamadığım tüm boralarmı böyle sık arıza veriyor yoksa benim arabamı lütfen cevap yazın.

şimdi erdal kardeşim böyle bi genelleme yapman hiç doğru değil sen bu arabayı aldığın yani sana arabayı satan lavuğun yanına bi git bu arabaya hiçmi bakım yaptırmadın diye bi sor istersen muhtemelen bu araba 6 yıldır bakımsızdır yatıyordur e 6 yıl yatan arabanın bunları yapması cok normal... çok şükür taş gibi araba bora taşş tık demedi maaşallah 10 yıl oldu tık demedi tabii geçen bi viraj denge lastiklerini değiştirmek zorunda kaldım onlarda eskimiş e bırakta 10 yılda eskisin dimi ? sen arabayı aldığın vw düşmanının yanına bi ara uğra derim...

Çevrimdışı xjandarmax

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Eylül 2010, 07:36:29 »
1 sene önce 2004 bora aldım 2 haftada bir sanaideyim bu kadar dandik bir araba görmedim sadece rahatlığı var ama motoru beş para etmezmiş iyi bir ustam var başta beni uyarmıştı volkswagenin borası ve polosu işe yaramaz alma dedi ama dinlemedim. bobinler bozuldu lpg de sorun var emme manifoldu basınc sensörü bozuldu gaz kelebeğinde sorun var (fiyatıda 1200 tl) birsürü para harcacım ve iki defa beni yolda bıraktı. inanın yola cıkmaya korkuyorum  anlamadığım tüm boralarmı böyle sık arıza veriyor yoksa benim arabamı lütfen cevap yazın.

230 binde boram var yillardir biniyorum ve bir arizasida olmadi..seninki tamamen sanssizlik arkadasim

Çevrimdışı mjserhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 21 Eylül 2010, 09:39:39 »
VW binilecek araba mı, Toyota dururken  ;D ;D ;D
çok güldüm yaaa ;D ;D ;D
Asfalt Ağladı beeee:)

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Eylül 2010, 13:06:21 »

Çevrimdışı beyazbora