Gönderen Konu: KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM..RADYÖTÖR SUYU İLE....  (Okunma sayısı 9646 defa)

Çevrimdışı arda_ts_61

• Profili Görüntüle
KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM..RADYÖTÖR SUYU İLE....
« : 29 Haziran 2010, 01:05:49 »
Arkadaşlar Mrb 2004 1.6 model passat aracım var Kliması yüzünden 3 sefer gaz dolumu yapıldı 1.sinde kaçak vardı sonra tekrar 2.sefer gaz dolumu yapıldı 3.seferde aracın ön Sağ tarafında torpidonun altında bulunan radyötör (tam adını bilmiyorum) yağlanma  yaptıgını kaçak olduğunu  torpidonun tamamen sökülüp değişmesi gerektigi bilgisi verildi. Passat  bu modellerde rastlanan birşey denildi fiyat konusunda herşey 700 tl mal olacagının bilgisi verildi Bilğilerinizi bekliyorum Fiyat Çok GEldii TEŞEKKÜRLER...
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2010, 17:22:33 Gönderen: arda_ts_61 »

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM..
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 08:40:36 »
Klimanın evaporatör adı verilen radyatör şeklindeki parçasında yada bağlantı borularında çatlak/kaçak vardır. Yetkili servislerdeki fiyatı 500TL idi 3 sene önce. Dedikleri gibi torpidoyu tamamen sökerek bu parçaya ulaşılabiliyor. Torpido sökülmesi ise sanıldığı gibi sonradan sese sebep olacak birşey değil. Kompresör motor bölmesinde torpidonun altında birde klima fanı var. Kaçak varsa zaten gaz koku ve başağrısı yapar.

Çevrimdışı arda_ts_61

• Profili Görüntüle
Ynt: KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM..
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2010, 14:02:37 »
Daha bilgisi olan yokmu?  ACİLL; BUGÜN YAŞADIGIM OLAYI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM YUKARDA YAZMIŞ OLDUĞUM OLAYLA BİR ALAKASI MANTİKEN OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM... ARACIMLA SEYİR HALİNDEYKEN STOP İŞARETİ VERDİ VE RADYÖTÖR SUYUNUN AZ OLMASINDAN KAYNAKLANDINI BULDUM SUYU DOLDURDUM..

1.ACABA KLİMANIN SOĞUTMAMASININ RADYÖTÖR SUYU İLE ALAKASI VARMIDIR..

2.GÖTÜRDÜĞÜM USTA BUNU ANLAMAMIŞ OLUP KLİMA RADYÖTÖRÜNDEN KAÇIRDIĞINI SÖYLEMİŞ OLABİLİR Mİ?

3.BUGÜNLERDE HAREKET ETTİKTEN SONRA PEŞİMDEN İNSANLARIN DURDURUP YERDE ÇOK SUYUN OLDUĞUNU SÖYLEMESİ..AKLIMDA KALAN SORU İŞARETLERİDİR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM...
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2010, 17:21:54 Gönderen: arda_ts_61 »

Çevrimdışı toledokayra5

• Profili Görüntüle
Ynt: KLİMA SOĞUTMUYOR YARDIM..RADYÖTÖR SUYU İLE....
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2010, 19:48:17 »
denilen parça klima radyatörüdür üstünde kodu vardır 3b0260401b dir bunun valeo olarak satış fiyatı 325 tl dir.Bilgin olsun.

Çevrimdışı arda_ts_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2010, 22:47:12 »
Teşekkür ederim

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2010, 12:09:45 »
Arkadaşım klima sisteminde su dolaşmaz. Evaporatörde ısınan gaz klima radyatörünede soğutulur. Isıtma sistemi çalışmaz ise o durumda motor soğutma suyu ile ilgi kurabilirsin.

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2010, 08:32:15 »
s.a
2 gün bağa gitmek üzere yola çıktığımda klimayı açayım dedim.Açtım Lo'ya getirdim fakat ılık bi hava gelmeye başladı. Önce klima gazının bittiğini düşündüm.Dün sanayiye gittim boruların birinde kaçak çıktı. Yeni parça 300-400 arası olur dedi ve sen kaynattır dediler. Toplam işçilik+klima gazı+kaynak= 75 tl masrafım oldu
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.