Gönderen Konu: Yagmurlu havada arabam stop ediyor...unhappy polo :=(  (Okunma sayısı 13666 defa)

Çevrimdışı scarfaxe

• Profili Görüntüle
Yagmurlu havada arabam stop ediyor...unhappy polo :=(
« : 06 Haziran 2010, 17:46:05 »
 arkadaşlar 98 polo classic'im  var yağmur yağdığında su birikintisine girdiğim zaman stop ediyo sizce bu nedendir araba bi yerden su alıyo ama bulamadım bu sorunla karşılaşan var mı.once  ic lambalar titriyor sonra saat ve sehir içi km sıfırlanıyor sonra araba tekrar calıştırmak istedigimde calışmıyor 15 dk sonra kontagı cevirdigimde titreye titreye calısıyor  arabada yarım depo ustunde benzin ve tam dolu lpg var bujileri kontro ettim ıslaklık yok ama altan bir yerden su aldıgına eminim bu sorunla karsılasan oldumu yagmurlu havalarda korkar loldum araba kullanmaya  şasmaz da bir kac vw ustasına gösterdim bir sey bulamadılar eğer iyi bir ustanız warsa ankarada göturebilecegim onerileriniz bekliyorum.......

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: Yagmurlu havada arabam stop ediyor...unhappy polo :=(
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2010, 22:23:11 »
Akü veya alternatör sorunu olabilir. Veya eğer su kanalları tıkalıysa beyin ama bu düşük olasılık. Bujide ıslaklık yoksa ateşleme veya elektrikle ilgili bir sistemde sorun vardır. Km sıfırlama akü değişiminde de olduğu için ben akü diye tahmin ediyorum, belki bir yerde temazsızlık veya su geldiğinde sorun oluyordur.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2010, 22:37:55 »
bnmde başıma gelmişti bi kere , çok derin sulardan sert geçtiğinde olur , devirde düzensizlikler bşlar ve araba çalışmaz , biraz bekle düzelir , distribütöre su kaçıyor

arkadaşlar 98 polo classic'im  var yağmur yağdığında su birikintisine girdiğim zaman stop ediyo sizce bu nedendir araba bi yerden su alıyo ama bulamadım bu sorunla karşılaşan var mı.once  ic lambalar titriyor sonra saat ve sehir içi km sıfırlanıyor sonra araba tekrar calıştırmak istedigimde calışmıyor 15 dk sonra kontagı cevirdigimde titreye titreye calısıyor  arabada yarım depo ustunde benzin ve tam dolu lpg var bujileri kontro ettim ıslaklık yok ama altan bir yerden su aldıgına eminim bu sorunla karsılasan oldumu yagmurlu havalarda korkar loldum araba kullanmaya  şasmaz da bir kac vw ustasına gösterdim bir sey bulamadılar eğer iyi bir ustanız warsa ankarada göturebilecegim onerileriniz bekliyorum.......

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2010, 01:18:12 »
Benim de birkez başıma gelmişti istop etme olayı.. trafik ışıklarına 10 metre kala yoğun trafikte ve sol şeritte istop etmişti.. arkadakiler baya bi  el kol hareketleri ile geçmiştiler yanımdan 4 lüleri açmıştım ama anlamadı insanımız.. sağolsun trafik ekibi geldi 1 i trafiği kesmiş diğeride itmişti..  sanayiye gidip durumu anlattığımda motorun altında korumalık olmadığını öğrenmiştim.. bende umursamadım.. 2 gün sonra arkadaşla distribütörü açtık ve toksinlendiğini gördük temizledik bi daha da istop etmedi.. bu arada artık su biriktilerine hızlı girmemeye çalışıyorum.. girdiğimde ise sağ şeritten gidiyorum..

Çevrimdışı scarfaxe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2010, 09:03:38 »
bugun 12-13:00 mesai arası arabayı baskentte sanayi sitesinde baska ustaya bırakıcam bilgileri paylaşırım

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2010, 09:08:05 »
akü de bitiyo olabilir

Çevrimdışı demirtas29

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2011, 00:36:23 »
2001 Polo Classic Beyin Muhafazası su alıyordur diyorlar Beyin nerede tarif edebilirmisiniz. Yani su alan yer muhafaza da sorun olabilir diyenler var onu kontrol etmedim nerededir acaba çünkü yukarıdaki diğer önlemleri aldıktan sonra bile arada yağmurlu havalarda ve sert su geçişlerinde yine başıma geliyor muhafazayı kontrol edeyim birde.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2012, 11:01:31 »
2001 Polo Classic Beyin Muhafazası su alıyordur diyorlar Beyin nerede tarif edebilirmisiniz. Yani su alan yer muhafaza da sorun olabilir diyenler var onu kontrol etmedim nerededir acaba çünkü yukarıdaki diğer önlemleri aldıktan sonra bile arada yağmurlu havalarda ve sert su geçişlerinde yine başıma geliyor muhafazayı kontrol edeyim birde.

Sileceklerin tam ortasında
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.