Gönderen Konu: otomatik borası olanlar yardım.  (Okunma sayısı 11408 defa)

Çevrimdışı tunç

• Profili Görüntüle
otomatik borası olanlar yardım.
« : 04 Haziran 2010, 10:53:27 »
Benim 2004 vw bora pasific otomatik aracım var.Aracımla ilgili sorum olacak. bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
Aracımı ilk çalıştırdığımda(motor soğukkun) aracı D konumuna aldığımda araç boştaymış gibi davranıyor. yani şanzıman doldurmuyor ve araç ileri gitmek istemiyor. nezaman ayağımı frenden çekersem veya N'ye alıp tekrar D'ye atarsam doldurma yapıyor ve araç ileri gitmek istiyor. Bu durumu yalnızca araç ilk çalıştığında yapıyor. Bunun haricinde olmuyor. Sanzımanımla alakalı bir problemim yok. vites geçişleri gayet güzel hissettirmiyor.
Bilgi sahibi olanlara sormak istediğim;
Otomatik boraların hepsi böyle midir? yoksa bu bir arıza mıdır.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: otomatik borası olanlar yardım.
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2010, 11:05:51 »
soğukken geç doldurması normal o bende de var,ama sadece sabahları,normalden 2 sn geç dolduruyor, şanzıman yağlanmadıki araba tüm gece yattı normal o :)

Çevrimdışı tunç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2010, 13:58:49 »
geç doldurma değil bu. ayağımı frenden almasam doldurmuyor hiç.. ayağımı frenden alınca aracın kaymasına gerek kalmadan dolduruyor hemen. yalnızca D konumunda oluyor R'de veya 1'de olmuyor. Sadece sabahları ilk çalıştırmada.sonrasında herhangi bir farklılık yok.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2010, 14:01:04 »
şanzıman yağı değiştinmi hiç?

Çevrimdışı tunç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2010, 14:07:46 »
evet değiştim.

Çevrimdışı zgrozkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2010, 14:22:50 »
Otomatik boraların hepsi böyle midir? yoksa bu bir arıza mıdır

Böyle bir durum normal değil... Neden kaynaklandığı konusunda fikrim yok. Aracı ilk aldığımızda (Henüz 1000 km' deydi) biz de şanzuman sorunu yaşadık... Sorun büyümeden iyi bir yetkili servise başvurmanız gerekli diye düşünüyorum... İyi günler dilerim...

Çevrimdışı tunç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2010, 15:16:55 »
Cevabınız için teşekkür ederim. ama şanzımanın bu şekilde elektronik olarak fren pedalıyla irtibatlandırılması ilginç geldi bana. yani arıza olsa ayağımı frenden kaldırınca neden hemen düzeliyor. ve yalnızca neden ilk çalıştırmada yapıyor. hani frenle alakası olmasa kesin arızadır diyecem.

Çevrimdışı al250

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2010, 22:57:00 »
benim aracım 2000 model böyle bir sorunla karşılaşmadım henüz yani tüm boralar böyle değil sanırım.. fakat R ye aldığımda biraz geç algılıyor serviste de normal olduğunu söylediler...

Çevrimdışı tunç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2010, 17:58:03 »
arkadaşlar başka fikri olan yok mu?

Çevrimdışı borauto

• burak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2010, 17:11:22 »
abi bu sanzuman arızası bende 2000 bora vardı aynısını yapıyodu bu yüzden sattım ve 2002 sini aldım bunda o sorun yok ve serviste cok iyi dediler arabayı ole yaptıgında yokusta dene eger geri kacıyosa sanzuman gidiyo olabilir
burak vatan 06 mekan 09

Çevrimdışı bluebar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2010, 18:30:46 »
aynı olay bendede oluyor sabah ilk çalıştırmada acelem varsa R  ye aldıgımda gitmiyor sonra tekrar boşa ve R ye alınca düzeliyor ama ısınınca sorun olmaz.bence normal bu

Çevrimdışı borauto

• burak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2010, 18:59:58 »
abi sanzuman tam işlem yapmıyor demektir dedi bunu bana servis o yüzden verdim zaten
burak vatan 06 mekan 09

Çevrimdışı tunç

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Haziran 2010, 09:02:57 »
ama arkadaşlar ayağımı frenden kaldırınca hemen normale dönüyor. elektriksel bir olaymış gibi duruyor. bluebar arkadaşım senin aracında da frenle bir bağlantı var mı. yani sabah ilk çalıştırdığında aracını Rye aldığında gitmiyor dediniz. peki ayağınızı frenden alınca araç normale dönüp ilerliyor mu? denediniz mi?

Çevrimdışı adegerli33

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2010, 11:14:12 »
Şanzıman yağı geç dolduruyor demektir bu fazla uğraşmadan iyi bir otomatikçi bul ve götür derim ben...