Gönderen Konu: İkici El Araç Alırken Sadece Kaporta ve Km'ye Odaklanmak Ne kadar Doğru ?  (Okunma sayısı 4958 defa)

Çevrimdışı mateksin

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar ikinci el araç alırken herkesin birleştiği iki nokta km ve kaporta. Ancak ben başka bir kaç noktaya dikkat çekmek istiyorum. Bunlar birinci iç kabin. Malumunuz aracın dışında değil içinde yolculuk ediyoruz. Örneğin bir torpido gözünün kırık olması, klimanın arızalı olması, direksyon pompasında arıza olması, bol bol sigara yanığı (tavanda bile.) :o , katalizör arızası ya da iptali, kapı yanlarında kırık dökük parçalar bu örnekler artırılabilir. Ve işin kötü yanı araç alım hengamesinde tüm bu olumsuzluklardan bir ya da bir kaçı gözden kaçabiliyor..Bence dikkat edilmesigereken konular bunlar...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Zaten araç bakımlıysa genel olarak bakımlıdır, bir yeri iyi bir yeri kötü nadir raslanan bir durum, sizin saydıklarınızın hepsi tek başına satın almama nedeni.. >:(

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar ikinci el araç alırken herkesin birleştiği iki nokta km ve kaporta. Ancak ben başka bir kaç noktaya dikkat çekmek istiyorum. Bunlar birinci iç kabin. Malumunuz aracın dışında değil içinde yolculuk ediyoruz. Örneğin bir torpido gözünün kırık olması, klimanın arızalı olması, direksyon pompasında arıza olması, bol bol sigara yanığı (tavanda bile.) :o , katalizör arızası ya da iptali, kapı yanlarında kırık dökük parçalar bu örnekler artırılabilir. Ve işin kötü yanı araç alım hengamesinde tüm bu olumsuzluklardan bir ya da bir kaçı gözden kaçabiliyor..Bence dikkat edilmesigereken konular bunlar...

bunlara bakarsak 2 el araba alamayız gider sıfır araba almak zorundayız  ;)

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
arabanın moturunu 2000-3000 liraya yenileyebilirsiniz fakat koltuk takımı, torpido, tavan döşemesi, direksiyon vs aksamları yenileme maliyeti çok daha yüksek..

araç 30000km olsada şöförün elleri çok terliyordur, direksiyon simidi çok çabuk eskimeye başlar ya da kapılardaki tutacaklar filan bu konuda yapılacak hiçbirşey yoktur..
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 03:36:40 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control