Gönderen Konu: Bir mk1 sever daha bulundu :)  (Okunma sayısı 36886 defa)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
Ynt: Bir mk1 sever daha bulundu :)
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2010, 12:56:23 »
Ankaradaki iyimiş ama benim kendime ait param serhat kardeşimizinde dediği gibi 3 4 milyar gerisini babadan istemek lazım o da bize yakışmaz :) daha beklicez demekki sağol hemşerim benim düşünüp yardımcı olduğun için :)
babalar çocukları içindir bu olaya çok fazla takılma.... genede kendi paramla alacam diyosan bence biraz daha bekle 4000 verip bi de ustalıktan fazla anlamıyorsan o araba sana 10000 artı en az 3 aya patlar. biraz daha bekle o zaman kardeşim. :sevgi:

Çevrimdışı Ahmet Koçan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Mayıs 2010, 12:58:53 »
babalar çocukları içindir bu olaya çok fazla takılma.... genede kendi paramla alacam diyosan bence biraz daha bekle 4000 verip bi de ustalıktan fazla anlamıyorsan o araba sana 10000 artı en az 3 aya patlar. biraz daha bekle o zaman kardeşim. :sevgi:

ustalıktan hiç mi hiç anlamıyorum :) ben bugün yinede babamla bi konuşıyım o zaman ya :)  :sevgi:
Almanlar Mercedesi Bmw i satmak için. Volkswageni binmek için yapmıştır ;)

Çevrimdışı BuBu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Mayıs 2010, 13:31:53 »
çok temiz gti ler var eğer kendim yapacam diyosan 3-4 liralık araçlar bulabilirsin ama bi o kadar da masraf edersin haberin olsun :) sana birkaç örnek kesin bakmışsındır ama:
Volkswagen > Golf > 1.6 GTi > HASTASINA BÄ°LEN BÄ°LÄ°R #22971591 - sahibinden.com   4000 lira
Volkswagen > Golf > 1.6 GTi > 2012 Tuv Mk1 gti #23588046 - sahibinden.com      7500 lira siteden arkadaş belki biraz daha indirim yapar.

bu da erşan abinin arabası al sen ölene kadar kullan  ;D
Volkswagen > Golf > 1.6 GTi > VW Golf 1 GTI #24849278 - sahibinden.com

bu da benimki ama benimkini tavsiye etmem masrafı var  :D :D :D
Volkswagen > Golf > 1.6 GTi > [=-tertemiz golf C-=]  /////// gti ayarında tek kapı /////// #15897548 - sahibinden.com

Bu araçların hepsini gözüm kapalı ezberledim artık araştırmaktan gerçekten .) Sakaryadaki GTi sitemizden mi arkadaşlar. O araba üzerinde çok durdum ama Sakarya oldugundan dolayı cesaret edemedim ? Bileniniz falan var mı araco ?
I ♥ German Style

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #17 : 23 Mayıs 2010, 13:51:16 »
O araçla çok uğraştılar 2000TL ye satlıyordu bi ara motoru bitik sonra komple motor yaptılar ama yazdıklarına göre ozaman üzücü işlemler gördü hacim büyütme kapak taşlama normal bi karb. ve LPG..
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2010, 13:51:31 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı BuBu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Mayıs 2010, 13:56:14 »
Erşan Bey bir konuda fikrinizi sorsam. Normal 3000 TL civarında yürür bir Mk1 alsak komple motora girsek bize kaça mâl olur ? Yani bitik bir motor değil ama yaşı itibari ile sorunları olan bir motoru kaça temize çıkartabiliriz . Şuan kafam sadece bu konuda karışık. 2500-3500 arası bir araç alıp kendim mi toplamam daha rahat olur yoksa 4000-5000 verip tekrar tekrar üzerine masraf yapmak mı . Bİr sonuca varsam adam akıllı ona göre saldırıcam ilanlara ama :) İyice araştırmadan da almak istemiyorum ortada kalmamak için. Mekanikten biraz anlasam dert etmiyeceğim ama  :(
I ♥ German Style

Çevrimdışı Ahmet Koçan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Mayıs 2010, 14:02:57 »
aynen bulut bende mekanikten hiç anlamadığım için biraz o konuda korkuyorum ya :(

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Mayıs 2010, 14:12:05 »
 Şimdi bana sorarsan 2 seçeneğin var...

1. si herşeyi ile orjinal kalmış ama çürüğü olan ve motorunun bakıma ihtiyacı olan bir mk1 bulmak ve ilk elden üstünde restorasyona girmek ama böyle bir mk1 tr de bulmakta baya zor.. Satan kişi mk1 den az anlıyorsa fiyatı düşük olmaz ve 3-4bin e alınır ve bi okadarda harcama olur ama kendi zevkinize göre bir mk1 ortaya çıkar..

2. si elden geçirilmiş 5-6 bine bulunabilir ve artık nasıl toplandığı konusunda düşünmez binersiniz yıllar içinde nasıl toplandığı kendini yavaş yavaş göstermeye başlar.

İlanlara bakıma çok aldanırsın.. İlanlardaki araçları en yakın bölgeden başlayarak listeleyip gitip canlı bakman lazım resimler çok aldatıcıdır. ince ayrıntıları yakalam lazım ona göre yol tepmek lazım.. İlanda çok güzel görünüp sonra canlısında miğde bulandıran çok araba var..
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2010, 14:14:30 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı BuBu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Mayıs 2010, 14:16:57 »
5000-6000 zor çıkarırım diye düşündüğümden ucuz yollu iş görür birşey alıp kendimiz elden geçiricez sizlerin yardımıyla diye düşünüyorum. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler Erşan Bey.
I ♥ German Style

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Mayıs 2010, 14:18:43 »
Araba.com da bir kırmızı GTI vardı toz içinde 4000 diyolardı orj gibi gözüküyor ve düzgün çalışıyor diyor sahibi..

Çevrimdışı BuBu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Mayıs 2010, 14:20:28 »
Benim elimde de 3-5 ilan var Erşan Bey. Onları size göstersem acaba kafanızı şişirmiş olurmuyum  :-\
I ♥ German Style

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Mayıs 2010, 14:22:35 »
 Yok estafurullah.. Sen bulduğun ilanları buraya koy herkez yorum yapar kafanda bir fikir oluşur..

Çevrimdışı Ahmet Koçan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 23 Mayıs 2010, 14:29:50 »
Yok estafurullah.. Sen bulduğun ilanları buraya koy herkez yorum yapar kafanda bir fikir oluşur..

evet hem bende bakmış olurum ilanlara :)

Çevrimdışı BuBu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 23 Mayıs 2010, 14:30:17 »
Yeni Toplanmış diyor gidip görmek lazım. Bakıcagım ilk araç olacak galiba : TIKLA

Fotolarda çok diri duruyor. Sahibi arabanın değerini bilmiyor ve eski model oldugu için mi bu kadar düşük bir fiyat yazdı diye düşünüyorum. Bugün arayıp konusacagım hatta bu adamla : TIKLA

Yorumsuz : TIKLA

Tek kapı sunrooflu falan gayet ilgi çekici ama içi bilinmez tabi : TIKLA

Gti yazıyor 1.3 yzıyor ne gördüyse yazmış :D = TIKLA

Bu aracı burda takip etmiştim Murat Bey'in aracı. Ev aldıgımdan dolayı satıyorum demişti. Öyle konusmustuk . Bayagı ugrastı diye hatırlıyorum bunu da TIKLA

Erşan Bey 4000 değilde bunu buldum dediğiniz arac bu galiba TIKLA

Benim uzun zamandır takip ettiğim araçlar bunlar. Eğer işine yarayan da olursa kime nasip kime kısmet . Yardımcı olur arayanlara :)
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2010, 14:30:52 Gönderen: BuBu »
I ♥ German Style

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #27 : 23 Mayıs 2010, 14:34:46 »
bence 1. 5. ve sonuncu güzel görünüyor :tamamdir