Gönderen Konu: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...  (Okunma sayısı 53496 defa)

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
Ynt: İlk arabamı aldım.Sorun bitmek bilmiyor.Ecu lpg benzin klima...
« Yanıtla #56 : 28 Mayıs 2010, 19:08:40 »
Parçayı şu saat itibariyle aldım.Yarın sanayide taktıracağım.İnşallah arabamda geri dönüşü olmayan bir sorun olmamıştır.Bakacağız.Bu sırada Mk1GTI abicim dediğini yaptım  ve oldu.araba şu an stop etmiyor ama rolanti çok bozuk.onun nedenide takdırdığımız uyduruk parçanın hava akımını düzenleyememesi.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2010, 19:09:12 Gönderen: teatrocu »

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 29 Mayıs 2010, 21:48:54 »
Bugün sabah enjeksiyondaki parçayı taktırdım.Araba benzinde çalıştı.Rolanti başlangıçta düzgün olarak ayarlandı.Arabayla hiç gaza almadan benzinde yarım saat kadar gezdim.Sonra park ettim.Öğleden sonra işim vardı.Arabayı tekrar çalıştırdığımda rolanti düştü ve stop etti.tekrar tekrar denedim olmadı.Gaza aldım mecburen ve sanayideki ustaya götürdüm.Arabayı benzine aldı araba çalıştı.ama bu kez rolanti sabit değildi 1000 devirin altında ve üstünde gidip geliyordu.bu halde biraz daha gezdim.park ettim.Akşam çalıştırdım yine aynı durum.araba stop ediyor.gaza aldım çalıştırdım.ardından kontağı kapatıp benzine alıp çalıştırdım.çalıştı ama rolanti yine geziyor.sanayideki ustama göre enjeksiyon ünitemi değiştirdiğimde benim hiçbir sorunum kalmayacak.Bana göre ise aracın beyni ecu gaz değerlerine göre benzin değerlerini düzenliyor.yani olması gerekenin tam tersi.durum bundan ibaret...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #58 : 29 Mayıs 2010, 23:40:17 »
 Sorunlu gaz sistemini sökmediğin sürece ayarlanması zor.. Gaz tertibatı olmadan benzinde sistemin ayarlanması gerek.. Sonra adaptasyon yapıcaksın.. benzinde sistemin normlarına geldiğinde güzel bir ustanının senin sistemine LPG yi monte edecek..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 30 Mayıs 2010, 00:54:07 »
Eyvallah hocam.bugün öneri olarak bunu sundum ben.Ama alakası yok dediler.bunuda deneyeceğim.Birde beyine reset attırsam diyorum.ne dersin?

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 30 Mayıs 2010, 02:00:23 »
Hocam birde bugün bizim ustaya gaz kelebeği adaptasyonunu bir kontrol etmesini söyledim.bana bizim modellerde golf 3 gaz kelebeği adaptasyonu olmadığını söyledi.bu doğrumu?eğer yalnışsa adaptasyon yapacak başka bir yer bulmam lazım...

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #61 : 30 Mayıs 2010, 09:58:55 »
Hocam birde bugün bizim ustaya gaz kelebeği adaptasyonunu bir kontrol etmesini söyledim.bana bizim modellerde golf 3 gaz kelebeği adaptasyonu olmadığını söyledi.bu doğrumu?eğer yalnışsa adaptasyon yapacak başka bir yer bulmam lazım...

Arabanın ecu'su onu kendi ayarlıyor diye biliyorum..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 30 Mayıs 2010, 17:12:08 »
bu sabah erken kalktım.Kalkar kalkmaz arabanın aküsünün kutupbaşlarını söktüm.bir saati geçen süre bekledim.ardından kutupbaşlarına gelen lpg sistemine elektrik veren kabloyu kutupbaşından çıkararak lpg sistemini tamamen devreden çıkardım... kutupbaşlarını yrine taktım.Sonra Mk1GTI dostumun dediği gibi kontağı 5 dakika açık bıraktım.Sonra kontağı kapatıp arabayı çalıştırdım
SONUÇ:arabada şu an için herşey düzeldi.Ne rolanti sorunu kaldı ne de başka bir sorun.Arabayı trafikte denedim dur kalklarda hiçbir şekilde rolanti sorunu yaşamadım.Şu an araba park halinde.Motor soğukken aracı denemedim.deneyip sonucu size yazacağım.herkese saygılar
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2010, 17:13:50 Gönderen: teatrocu »

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 30 Mayıs 2010, 22:47:59 »
Maalesef sonuç yıne husran.akşamustu arabayı çalıstırdıgımda rolantıdekı dalgalanmanın devam ettıgını gordum.ne yapacagım sasırdım kaldım...

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 31 Mayıs 2010, 13:33:29 »
Bugün soluğu lpg cide aldım.Sistemin olmadığını arabanın uyum sağlamadığını söyledim.Sağolsun ben söylemeden sistemi sökeceğini ve paramı iade edeceğini söyledi.yarın akşam lpg sistemi sökülecek.Bakalım ondan sonra ne yapacağız.Şu rolanti sorunu olmasaydı çok iyi olacaktı.bugün birkaç kez hafif rampada dururken ve ışıklarda stop etti.rolantideki dalgalanmada devam ediyor.Beyine tekrar bir reset attırsam diyorum.Birde bu gaz kelebeği kalibrasyonu olayını çözemedim.Araba bu işi kendisimi yapıyor yoksa vagcom damı yaptıracağız bunu...İnanın güvenilecek bir usta bulsam yada kardeşim senin bozuk parçan şu deseler alıp takacam.ya da para olsa servise sokup allah ne verdiyse değiştirecen.Ne kendimi yoracam ne sizleri.Hepinizden allah razı olsun herkesin hayatının oldukça zor geçtiği bu dönemlerde başkasının problemlerine kayıtsız kalmayan arkadaşlarım:HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 01 Haziran 2010, 16:42:51 »
 Sen hele bir söktür şu LPG yi ondan sonra ince ayarlara geçersin.. Monotronic sistemde kalibrasyon girilmiyor benimde bildiğim ECU ya.. Gaz kelebeğini çıkartıp güzelce önlü arkalı temizleyin sonra otomatik adaptasyon odası açılan tipse bi bakın içine yağ doz girmişmi varsa güzelce temizleyin..

LPG söküldükten sonra aracın ince ayarlarını yapması var allah kolaylık versin diyorum anlayan bir usta bulamassan o rolenti çok zor düzelir gibi geliyor bana..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 01 Haziran 2010, 21:32:37 »
bugun lpg yı sokturdum.yarın bır ustaya gıdecegım.size sormak ıstedıgım birsey var.benzındekı rolantı sorunu lpg de yoktu.yani lpg ye gecırdıgımde hıcbır sekılde rolantı sorunum olmadı.bu bana aramam gereken sorunun lpg nin kullanmadıgı benzın aksamında olması gerektıgını dusunduruyor.alakası var mı bılemıyorum ama röle taktırdıgım ıcın lpg ye gectıgımde calısmayan tek parca benzın pompası.cunku onu röle aracılıgıyla susturmustum.benzın pompası rölanti duzensizligine neden olur mu.birde bu sekılde lpg nın kullanmayıp rolantıyı etkıleyecek bır parça var mı.saygılar

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 02 Haziran 2010, 13:38:07 »
Rolentiyi etkiliyen unsur çok var benzinde.. LPG de yapmamasının sebebi direk lpg yi sisteme vermenizden dolayı ama benzinde birsürü tertibat var.. Bunlar basıçlı benzin pompası, basınç regulatörü, ek benzin ve hava regulatörleri, akışmetre ve bunlara bağlı ECU nun sensörleri..  Hatta aracınızda krank sensörü vardır bunda bile bi sorun olsa motorunuz dengesiz çalışır..

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 03 Haziran 2010, 08:03:39 »
Dün ilk olarak hararet müşüründen başlayayım dedim.arkadaşa gittim müşürü değiştirelim dedim açtık müşür patlamış.soketin olduğu yuva antifrizle dolmuş.neyse yenisini aldım -orjinal-değiştirdik.tamam buldum diye çok sevindim ama değişen birşey olmadı.araba hala aynı.Rolanti sorunu bitmedi ama ben bittim abi...Bu arabayı ben burada yaptıramam.Şimdi sırada gaz kelebeği temizliği var.bilmiyorum benzin pompasıda olabilir.

Çevrimdışı teatrocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 03 Haziran 2010, 22:34:55 »
Bugun gozumu kararttım ve arabayı bır ustaya bıraktım.usta yoktu.kalfasıyla goruştum.kalfa ıhtımal olan tum parcaları bana soyledı,bende deneme yanılma ışı yapacaksan hemen gıdıyım dedım buna ne sabrım ne de maddı durumum musaıt degıl dedım.aarbaya bak sorunun kaynagını bul bana olurunu soylemeden benden onay almadanda arabayı yapma dedım.aksam bıraktım.sabah bakacaklar cunku sorun motor sıcakken azalıyor bazen tamamen ortadan kalkıyor.neyse gelısmelerı yazacagım