Gönderen Konu: Golf IV Pacific Otomatik (Big foot)  (Okunma sayısı 87028 defa)

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV Pacific Otomatik (Big foot)
« Yanıtla #196 : 30 Mayıs 2012, 15:42:50 »
Hayırlı olsun.
Adam akıllı bir fotoğraf makinası da isteriz.
Arabanın rengi görünsün :)

Fotoğrafçı arkadaşım var ama bir türlü kısmet olupta çekim yapamadık  :) Bu cuma tatile çıkıyorum, yolda kendi makinemle çekerim. Döner dönmezde esas profesyonel makine ile çekim yaparız.
I :sevgi: my Golf 4

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #197 : 30 Mayıs 2012, 16:07:56 »
O zaman sana altın kuralları hatırlatıyorum
1. 2/3 kuralı: Ya gökyüzü fotoğrafın 2/3'ünü kaplayacak ya da toprak. (Gökyüzü varsa fotoğrafta)
2. 4 nokta kuralı, fotoğraf karesini enine ve boyun iki çizgiyle 9 eşit kareye böldüğünü düşün. Arabanın karelerin kesiştiği 4 noktadan birinde olması önemli. Ya da iki nokta arasında.
3. Direk gün ışığından kaçınılmalı, gölgeler çok karanlık, güneş vuran yerler çok aydınlık olacağından renkler düzgün görünmez. Yumuşak gölgelerin olduğu gün batımına veya doğumuna yakın saatler tercih edilmelidir.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #198 : 30 Mayıs 2012, 17:03:29 »
O zaman sana altın kuralları hatırlatıyorum
1. 2/3 kuralı: Ya gökyüzü fotoğrafın 2/3'ünü kaplayacak ya da toprak. (Gökyüzü varsa fotoğrafta)
2. 4 nokta kuralı, fotoğraf karesini enine ve boyun iki çizgiyle 9 eşit kareye böldüğünü düşün. Arabanın karelerin kesiştiği 4 noktadan birinde olması önemli. Ya da iki nokta arasında.
3. Direk gün ışığından kaçınılmalı, gölgeler çok karanlık, güneş vuran yerler çok aydınlık olacağından renkler düzgün görünmez. Yumuşak gölgelerin olduğu gün batımına veya doğumuna yakın saatler tercih edilmelidir.

Saol Koray, süper tavsiyeler. Fotoğrafı çekeceğim arkadaşıma söyleyeceğim bunları. Oda fotoğrafçılık mezunu bakalım neler yapacak  :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 30 Mayıs 2012, 17:32:33 »
O zaten biliyordur bunları ;)
Hatta daha fazlasını biliyordur.

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 30 Mayıs 2012, 17:59:11 »
O zaten biliyordur bunları ;)
Hatta daha fazlasını biliyordur.

Büyük ihtimalle evet, şu anda fotoğrafçı olarak çalışıyor  ;)

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 31 Mayıs 2012, 10:23:44 »
Sabah sabah kompleksli bir polis memuru beni yarım saat boyunca uğraştırdı. Daha önceden ceza yedikten sonra camlarımdaki filmleri söktürmüştüm. Sadece en arka cam ve küçük kelebeleklerdekileri sökememiştim ve onlar kalmıştı. Ve söktükten sonra başka çevirmelere de girmiştim ve cam filmini söktüğümü onaylamışlardı. Bu sabahki işgüzar polis önce egzozdan sorun yarattı. Daha sonra plakalar app diye onları sökmemi istedi. Sökmezsem bağlayacağını söyledi. Plakalarımı söktükten sonra bu cam filminide sök yoksa aracı bağlayacağım dedi. Yazdığı cezalarla sadece 10 ceza puanım kaldığı için sesimi çıkarmadım hepsini yaptım. Resmen bilerek uğraştı adam sürekli bir yokuş çıkarttı. En son ehliyetimin kenarının kırık olmasını taktı ve onu yeniletmemi söyledi. Arkadaşlar böyle sdfslşdskdşlskds polisler sizden uzak olsun. Bu kadar mı kompleksli ve rahatsız olunur. Sabah sabah işe gelirken canımı sıktı. Şu an plakasızım gidip bugün hemen app plaka bastırıyorum. Öncekiler mühürsüzdü, şimdi yeni yasayla sadece cemiyet mühürü yeterli oluyormuş o yüzden mühürlüye geçiş yapıyorum. Bu memlekette uyuz karakterli plaka kullanıp fabrikanın verdiği ses ve görüntü ile yetinmemek haram. En ufak bir değişiklikten rahatsız olup engellemeye çalışıyorlar. Tertemiz okunaklı plaka bastırırsın, sahtekarlık yapmazsın doğru düzgün arabanı kullanırsın ama karakterlere takarlar. Neden çerçevesi böyle şurası şöyle derler. Ehliyetimde 10 ceza puanının kalmasının nedeni cam filmi, egzoz, vb luzumsuz şeyler. Yazıklar olsun böyle polislerede böyle yasalarada.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 31 Mayıs 2012, 10:25:55 »
Geçmiş olsun Emre paşa.
Nerde çevirdi seni bu çok bilmiş polis

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 31 Mayıs 2012, 10:31:12 »
Geçmiş olsun Emre paşa.
Nerde çevirdi seni bu çok bilmiş polis

Teşekkürler Koray, tam yıldızdan köprüye katılırken.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 31 Mayıs 2012, 12:57:05 »
iyi ki sabah traşını filan kontrol etmedi :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : 31 Mayıs 2012, 14:42:08 »
geçmiş olsun emre

filmler kaç numaraydı?

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #206 : 31 Mayıs 2012, 16:20:37 »
emre geçmiş olsun öncelikle.Ben bu polis mantalitesini anlamıyorum Trafik polislerinin yegane işi begendiği arabaları durdurup Cam filmi-egzost ve app plaka gibi trafik güvenliğini ciddi tehlikeye düşüren olaylarla ilgilenmek olmuş.Bi köşeye çekip kaloriferi yada klimayı açıp araç çalışır haldeyken uyumakta başka özel zevkleri.
Stopları yanmayan otobüsler kamyonlar gece fink atıyor ortada adamın plakası okunmuyor üstündeki boyaları sökülmüş hiç önemli değil yeterki app olmasın.Yazıcagı varsa hertürlü yazıyor..kuzene orjinal çift mühürlü plaka sadece puntoları az bişey kalın ve kenarı silinmiş diye 70küsür yazdı..beni durdurdu 2 numara filmlerime taktı egzost sadece uç olmasına ragmen yazarım istersem dedi geç gaza bas dedim gerek yok dedi :) vs vs ben yırttım şimdilik Allahtan yumuşadı konuştukça bıraktı kesmeden aynı adamı çarşıda yayayken gördüm range roveri durdurmuş arka kapısını açmış filmmi diye kontrol ediyodu..Yani devlet bu adamlara bu iş içinmi para veriyor ? biz bu ülkede vergimizi vermiyormuyuz ? çok sevdiğimiz polisiimiz üstündeki ünüformayı haketmiyor bazen üzülerek söylüyorum. butün gün yatıp 2 saatte ciro yapmak böyle bişey demekki.

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 01 Haziran 2012, 09:02:06 »
iyi ki sabah traşını filan kontrol etmedi :)
Valla az kalmıştı onuda yapıcaktı  :)

geçmiş olsun emre

filmler kaç numaraydı?

Filmler iki numaraydı ama önceden ceza yediğim için sökmüştüm zaten. Sadece arka bagajdaki camda film vardı bir de kelebek camlarında. Onları söktürdü yoksa bağlıcam diye.

Çevrimdışı totemshark

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 01 Haziran 2012, 09:03:23 »
emre geçmiş olsun öncelikle.Ben bu polis mantalitesini anlamıyorum Trafik polislerinin yegane işi begendiği arabaları durdurup Cam filmi-egzost ve app plaka gibi trafik güvenliğini ciddi tehlikeye düşüren olaylarla ilgilenmek olmuş.Bi köşeye çekip kaloriferi yada klimayı açıp araç çalışır haldeyken uyumakta başka özel zevkleri.
Stopları yanmayan otobüsler kamyonlar gece fink atıyor ortada adamın plakası okunmuyor üstündeki boyaları sökülmüş hiç önemli değil yeterki app olmasın.Yazıcagı varsa hertürlü yazıyor..kuzene orjinal çift mühürlü plaka sadece puntoları az bişey kalın ve kenarı silinmiş diye 70küsür yazdı..beni durdurdu 2 numara filmlerime taktı egzost sadece uç olmasına ragmen yazarım istersem dedi geç gaza bas dedim gerek yok dedi :) vs vs ben yırttım şimdilik Allahtan yumuşadı konuştukça bıraktı kesmeden aynı adamı çarşıda yayayken gördüm range roveri durdurmuş arka kapısını açmış filmmi diye kontrol ediyodu..Yani devlet bu adamlara bu iş içinmi para veriyor ? biz bu ülkede vergimizi vermiyormuyuz ? çok sevdiğimiz polisiimiz üstündeki ünüformayı haketmiyor bazen üzülerek söylüyorum. butün gün yatıp 2 saatte ciro yapmak böyle bişey demekki.

Teşekkürler Eren, bariz adam benimle uğraştı sabah sabah. Ehliyetim kırık halde kaç tane ceza yazdılar kimse birşey demedi bu eleman ehliyetiin kırık normalde el koymam lazım ama sana iyilik yapıyorum dedi  :) Beni acaip çıldırttı herif ya inanılmaz kompleksli, mikrop bir herifti.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 01 Haziran 2012, 09:30:22 »
Allah'ından bulsun.
Traifkte tehlike yaratan araçlara bulaşmazlar, senin-benim gibi adamlara bulaşırlar.