Gönderen Konu: Buyrun ABD biz kullanamdık siz Kullanın...  (Okunma sayısı 4713 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Buyrun ABD biz kullanamdık siz Kullanın...
« : 21 Nisan 2010, 19:57:54 »
Evet arkadaşlar ortalık çalkalanıyor ETİBANK satışı ile 9 Milyar dolarlık bir işletmenin 40 Milyon dolar gibi komik bir rakama ABD şirketine özelleştirilmesinden. Nedir bu şimdi Şakamı.. :'(
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buyrun ABD biz kullanamdık siz Kullanın...
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2010, 20:00:42 »
aynı diğerleri gibi desene  :t

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2010, 20:01:17 »
Evet arkadaşlar ortalık çalkalanıyor ETİBANK satışı ile 9 Milyar dolarlık bir işletmenin 40 Milyon dolar gibi komik bir rakama ABD şirketine özelleştirilmesinden. Nedir bu şimdi Şakamı.. :'(
vay anasını ne zaman oldu o yau hiç haberlerde de çıkmadı ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2010, 20:14:01 »
 Kara listeye bakın.. Ben en yakın zamanda bir amerikan konsolosluğuna gidip vatandaşlığımı değiştirmeye bakacam... Neyimiz kaldıki bu liste bile miğde bulandırıyor..

öncelikle TÜRKİYE'MİZDE neler oluyor daha dogrusu (oldu) şöyle bir inceledigimizde:

Türkk Telekom, Arap'ın.

Telsim İngiliz'in.

Kuşadası Limanı İsrailli'nin.

İzmir Limanı Hong Konglu'nun.. .

Araç muayene işi Alman'ın.

Başak Sigorta Fransız'ın.

Adabank Kuveytli'nin.

İETT Garajı Dubaili'nin.

Avea Lübnanlı'nın.

Petkim? Ermeni'nin. (Kazak'a sattık, dediler. Kazağı bi çıkardık.. Ermeni...)

Rakı , Amerikalı'nın.

Finansbank Yunanlı'nın...

Oyakbank Hollandalı'nın.

Denizbank Belçikalı'nın.

Türkiye Finans Kuveytli'nin.

TEB Fransız'ın.

Cbank İsrailli'nin.

MNG Bank Lübnanlı'nın.

Alternatif Bank Yunanlı'nın.

Dışbank Hollandalı'nın.

Şekerbank Kazak'ın.

Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın.

Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.

Beymen'in yarısı Amerikalı'nın.

Enerjisa'nın yarısı Avusturyalı'nı n.

Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın.

Eczacıbaşı İlaç, Çek'in.

İzocam, Fransız'ın.

TGRT(Fox) Amerikalı'nın.

Demirdöküm Alman'ın.

Döktaş Fransız'ın.

Süper FM Kanadalı'nın.

Hepsi Türktü.
Sadece 4.5 yıl önce.

Çok önemli....

ASIL DEĞERİ 9 (DOKUZ) TRiLYON DOLAR DiKKAT 9 MiLYAR VEYA 9
MiLYON DEĞiL 9 TRiLYON DOLAR... ABD SADECE 40 KIRK MiLYON DOLARA
KAPATACAK.YAZIKLAR OLSUN....KAPTIRANA, VERENE SUSUP SEYREDENE....ALTI ÜSTÜ
BİR MAİL GÖNDERMEKLE BU İŞ OLMAZ DİYE DÜŞÜNMEYİN LÜTFEN. VATANINI SEVEN HERKESi davet edelim, HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ ETİBANK ÖZELLESTİRİLECEK.. (VE ALICISI AMERIKA :-) VE BOR İŞLETMELERİ ETIBANK BÜNYESİNDE. KONULAN FİYAT 40
MİLYON $. LÜTFEN BİR DAHA OKUYUN VE LÜTFEN HERKESE İLETİN... YAŞADIĞIN DÜNYAYI SORGULAYAMIYORSAN, BARİ ÜLKENİ SORGULA.....

Önemli! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ..

Borla çalışan araba üretildi, Türkiye kıskaçta. Arabayı bor madeniyle
çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı. Türkiye, dünya
rezervinin yüzde 70`ine sahip ve uluslararası teröristler Türkiye uyanmadan
bu kaynağı ele geçirmeyi planlıyor.

Bu kampanya ya katılarak en azından bir
toplum bilinci oluşmasına yardım edebiliriz...

seramik mühendislerinin dikkatine...

(unutmayın seramik mühendisleri,bor minaralinin önemini herkezden çok biz biliyoruz...lütfen duyarlı olalım).
muttalip DENİZ...facebook'ta da sesimizi duyuruyoruz...''etibank satışına hayır diyen 100.000 türkiyeli'' katılın sesimizi duyuralım...

(alıntı destek)
TMMOB
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI
İSTANBUL ŞUBESİ
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı e12

• ....!made in germany!....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2010, 21:18:22 »
yazıklar olsun....gerımı donsem ne yaa bu bole nerede yasıyoruz....

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2010, 22:03:32 »
iyi vermişlar abi 1 yıl sürmez 1 milyar $ a çakar alan adam  bizmi enayiyiz sesimizi çıkarmıyoruz yoksa bu devlet hükümetmi enayi o paralara veriyor  :-\  :D , neden o paraya verdin diye sorsan katılımcılar bukadardı bukadar para veren oldu en basit ör; tekel alan adam sattı kar etti bunu hükümette biliyor ama birileri kendi payını alıyor, bizim cezalara gözü diken adam milyar $ a  nasıl göz dikmezki ama işlerine gelmiyor iyi olmuş abi ucuza satmışlar satsınlar ülkeyi az bile bunlar, müstehak bizlere bu oyları veren kim uzaylılarmı geldi de bukadar oyu verdi ??? kimse sorsan yok diyo yada susuyor birdaha olsa oy vermem derler yarın seçim olsa gene verirler bu insanları bilinçlendirmek lazım, sabahtan akşama kadar diziler saçma sapan programlar ile milletin beynini sulandırıyorlar açık oturumlar gece yarısı kim nasıl izlesin doğru dürüstte bilinçlensin, öteki dünyayı düşünen yok nasısla SATSINLAR ZAMLASINLAR  ota b.. vergi ödüyelim, asgari ücretin ev kirasına yetmeyen  bir ülkede bu millet nasıl geçinsin,
  onların deyimi ile DURMAK YOK YOLA (SATMAYA vb.) DEVAM...  :saygılar
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2010, 22:03:53 Gönderen: car wolf »
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2010, 23:13:26 »
Bu etibank muhabbetini 3 yıldır mail alıyorum.
Nedir ne değildir net bişey bilmiyorum ancak henüz böyle bi mevzu yok sanırım.
Şayet olursa da şaşırmam...
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2010, 18:44:33 »
kusura bakmayın da ingilterede veya amerikada hiç kimse bizim şirketlerimizi Türkler alamaz gibi bişi demiyor, bizdende birisi cıksın gitsin ordan banka fabrika alsın calıssın, 87 yıllık cumhuriyette bir büyük sanayi devi çıkmamışsa bunu hükümetlere devlet yapısına yüklemek yanlış olur.

TEB Fransız'ın.

Cbank İsrailli'nin.

MNG Bank Lübnanlı'nın.

Alternatif Bank Yunanlı'nın.

Dışbank Hollandalı'nın.

Şekerbank Kazak'ın.

Yapı Kredi'nin yarısı İtalyan'ın.

Turkcell'in yarısı Finli'nin Rus'un.

Beymen'in yarısı Amerikalı'nın.

Enerjisa'nın yarısı Avusturyalı'nı n.

Garanti'nin yarısı Amerikalı'nın.

Eczacıbaşı İlaç, Çek'in.

İzocam, Fransız'ın.

TGRT(Fox) Amerikalı'nın.

Demirdöküm Alman'ın.

Döktaş Fransız'ın.

satmasalardı, akıllı yatırım yapsalardı, bunların hepsi özel firmalar, gidip yurtdışından marka satınalsalardı akıllı olsalardı

Devletin Özelleştirme Sistemi hakkında birşey söylemek istemiyorum, siyaset benim işim değil...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2010, 22:32:34 »
 Orasıda tartışılır ama inan bana yurt dışında satın alma konusu bizim memlektimiz kadar kolay değil..

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Nisan 2010, 23:46:42 »
Orasıda tartışılır ama inan bana yurt dışında satın alma konusu bizim memlektimiz kadar kolay değil..
ben muhasebeciyim amerikada şirket kurmak veya birleşme işlemleri bizden daha az prosedürlü
 :D
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı crank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Nisan 2010, 23:52:55 »
yok azizim abd de cok bulundum ve istedigin sirketi alirsin parayi bastiktan sonra. zaten devlete ait kit seklinde kurumlar kominizim haricindeki ulkelerde pek yok...
ama onemli noktadaki sirketlerin basinda genelde yahudi kokenli insanlar var ve onlarda kendilerinden olmayana pek sirket falan satmazlar iste oyle bir durum var buda globallesen dunyada kapitalizimin hakimiyeti demektir yillarca kominizim dunyayi kasip kavurmustu simdide sira kapitalizimde haliyle turkiyede bundan etkileniyor globallesiyor...
 bana sorarsan ne kapitalizimi ne kominizmi severim... aslinda insanlari mutlu edecek cok iyi bi sistem biliyom lakin once insanlarin yillarca kominizimden cektikleri gibi kapitalizimden de cekmeleri gerek ki dogruyu bulabilsinler siyasetten anlamam dusuncelerim bunlar...

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2010, 22:22:32 »
şu  arapların bu ingilizlerin diyoruz da sanki biz de % 100 Türk işi otolara biniyoruz, bindiğimiz has nazi almanyasının, ırkçı almanyanın otoları. verdiğimiz her para onlara gidiyor zaten. üniversitede iken abd yi protesto edip nike ayakkabı giyen, kantinde coca cola içenlerden farkımız yok.

devletin kurumları zarar ediyor, bir imza için 35 tane masa geziliyor, bir sürü angarya adam var, bankamatik olmuşlar anca maaş alıyorlar, başka bir işleri yok. bunları işin içindekiler bilemez. dışardan konuşmak kolaydır, içini görmek lazım.arkadaşım yüksek lisans tezini bu konuda yaptı, şimdi tezindeki verileri açıklasam ağzınız açık kalır. bir sürü makam arabaları, giderler, bir ay tek bir ay çift maaşlar, tatil köyleri..vs vs. ve zarar zarar zarar. kar edeni hiç yok.

özelleştirme illa ki olacak, ancak bu kurumların yabancılara gitmesine ben de karşıyım. ama buna da bir çözüm yok. ihale süreci. en çok parayı veren malı alır, ama gavur, ama yahudi, ama arap. hangi delikanlı Türk şirketi çıktı da karşılarına dikildi bu heriflerin? hiçbiri.

Türk şirketleri de tartışılır. Türkiyenin en zenginleri doğan medya holding,turkcell, koç holding, bunların sanki bu ülkeye ne faydası olmuş ki, ha ingiliz almış, ha aydın doğan almış ne fark var ki?

telekom satılmış, mecbur satılacaktı, adamların taa o zaman 3 milyar maaşı vardı, bizim üniversitedeki hocalar 750 tl maaş alırken. ben başbakan olsam ben de satardım o kurumu. külli zarar.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2010, 23:06:53 »

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2010, 10:54:36 »
satmasalardı, akıllı yatırım yapsalardı, bunların hepsi özel firmalar, gidip yurtdışından marka satınalsalardı akıllı olsalardı
Devletin Özelleştirme Sistemi hakkında birşey söylemek istemiyorum, siyaset benim işim değil...

Bunların çoğu dediğiniz gibi özel firmalar. bence bu tip haberler milleti galeyana getirmek için yapılıyor. Denildiği gibi bizim hiç mi zengin iş adamlarımız yok bu adamlar neden yurtdısına açılmıyorlar alışmışlar tabi bizim sırtımızdan geçinmeye. bence bu para babaları eleştirilmeli öncelikle. Zaten bu haberlerin cogunuda onlar cıkartıyorlar. Anlaşılan bu hükümetten istedikleri rantı alamadılar. Bne hükümeti savunmak istemiyorum hepsi kendi cebini doldurmanın derdinde yoksa neden siyaset yapsınlar ama bu ülkede medyaya bişey yansıyorsa o da medyanın rantından kaynaklanır. Adam gibi medya yok bizim memleketimizde. Koyun gibi güderler bizi başka bi,şey bilmezler.