Gönderen Konu: Yol tutuşu ve radyo  (Okunma sayısı 5735 defa)

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
Yol tutuşu ve radyo
« : 05 Nisan 2010, 22:42:07 »
Merhabalar;

Aracımla 100km'e kadar herhangi bir problem yaşamıyorum ancak 110-130km/h'e çıktığımda kontrol etmek zorlaşıyor ve yoldaki ufak tümsek ve çukurlar direksiyonu oynatmaya başlıyor. Şeritin içinde kalmak zorlaşıyor.
Bu doğal mı ? yoksa bir sorundanmı kaynaklanıyor (Not: en son rol ayarını 1.5 yıl önce, balansı ise 2 ay önce yaptırdım.)

İkinici sorum ise, radyonun üzerinde TP, T gibi ne işe yaradıklarını çözemediğim tuşlar var. Bunlarla ilgili manuel nerden bulurum veya size sorayım nedir bunlar :)

İlgilinize teşekkür ederim.

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yol tutuşu ve radyo
« Yanıtla #1 : 06 Nisan 2010, 22:14:19 »
Merhabalar;

Aracımla 100km'e kadar herhangi bir problem yaşamıyorum ancak 110-130km/h'e çıktığımda kontrol etmek zorlaşıyor ve yoldaki ufak tümsek ve çukurlar direksiyonu oynatmaya başlıyor. Şeritin içinde kalmak zorlaşıyor.
Bu doğal mı ? yoksa bir sorundanmı kaynaklanıyor (Not: en son rol ayarını 1.5 yıl önce, balansı ise 2 ay önce yaptırdım.)

İkinici sorum ise, radyonun üzerinde TP, T gibi ne işe yaradıklarını çözemediğim tuşlar var. Bunlarla ilgili manuel nerden bulurum veya size sorayım nedir bunlar :)

İlgilinize teşekkür ederim.

aslında ikinci soruyu bende çok merak ediyorum çoğu araç radyolarında ar bu ama ne işe yaradığını bilmiyoruz detaylı olarak anlatacak bi babayiğit çıkar heralde

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 06 Nisan 2010, 22:58:38 »
lastik havaları normalden fazla olursa araba zıplar. 30 u geçmeyin eğer fazla yüklü binmiyorsanız

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2010, 18:11:45 »
teşekkürler. lastik havlarını kontrol edeyim.

Radyo için bir vwtr olarak bi el kitabı yapsak tutacak o zaman :))

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2010, 11:51:31 »
Radyonun üzerindeki TP/Set, Trafik Programı Ayarı yada kurulumu anlamına gelir bu tuşa basarsanız Trafik Programı istasyonunu aramaya başlar. TA Trafik Anonsu olan kanallar çalınır. TA modundan çıkmak istiyorsanız FM yada AS tuşlarından birine basın bu moddan çıkar. TIM (Traffic Information Memory) Trafik Raporlarının Kaydedilmesi, ekranda TP görünüyorsa dinlenen istasyona ait bütün trafik raporları kaydedilir (eski silinerek üzerine) TIM tuşuna basıldığında yeniden eskiye doğru tarih sırasıyla kaydedilmiş trafik raporları dinlenebilir. Radyo kapalı iken de TIM tuşuna basılarak 24 saat süreyle raporları kayıt yapması sağlanabilir.

Bu yazdıklarım Radyo GAMMA nın el kitabından alınmıştır.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2010, 12:03:23 »
aktif olarak kullanıyorsan aracı rotilleri kontrol ettir 1,5 yıl çokmuş
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2010, 23:50:28 »
Hepiniz çok teşekkür ederim.
Radyoyu sonunda kullanıyorum :)

Rotilleri kontrol ettireyim, ne kadar zamanda bir bu tip bir ayardan geçmesi gerekli acaba ?

Çevrimdışı cave_man_001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2010, 09:56:10 »
balans sağa sola çekme yapmaz sadece direksiyonda titreme ollur dediğim problem rota benziyor en nihayetinde arabayı rot balansçı gorecek o ne olduğunu söyler zaten

Çevrimdışı gorkembaba66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2010, 16:06:34 »
slm o direksiyon oynatma malesef benim passatımdada var:s ve tırtırklı yolda sağa sola dönüyor direksiyon yoldaki en ufak değişikliği direksiyon hissettiriyor direksiyon kutum bozukmuş bu yapılırsa sorunlarım geçermi?