Gönderen Konu: ABS ve Fren Lambası STOP yazısı  (Okunma sayısı 6613 defa)

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
ABS ve Fren Lambası STOP yazısı
« : 26 Mart 2010, 14:56:57 »
Merhaba,

1 hafta önce yolda giderken 2 kere beep sesi ile birlikte ekranda STOP yazısı göründü, ABS ve Fren ikaz ışıkları birlikte yandı ve söndü.  Serviste kontrol ettirdiğimde herhangi bir arıza kaydına rastlanmadı aynı arıza bir kere daha tekrar etti ısrarla ABS ünitesinin arızalı olmadığını söylüyorlar. Arıza olsa mutlaka bilgisayarla yapılan kontrolde arıza kaydına rastlarız diyorlar. Doğru olabilir bilemiyorum. Ancak aracın kitabında ABS lambası ile birlikte Fren lambası yanıyorsa ABS de arıza vardır baktırın yazıyor.

Servis yağ seviyesi sensörünün hatalı olabileceğini bunun için yağ kabını değiştirmeyi önerdi bende doğruluğunu kontrol amacıyla sensörün fişini çektim ama fiş takılı olmamasına rağmen göstergede fren hidroliği eksik yada yok diye bir ikaz gelmiyor ve böyle bir arızayı tekrarlamıyor  bunu da anlamadım servistekilerde açıklama getiremedi.

Okuduğum forum sitelerinde ABS modüllerinde arızaların bu şekilde başladığı yazıyordu böyle bir durumla karşılaşan yada bu modülü tamir ettiren varmı? ABS ünitesinin fiyatını tahmin bile etmek istemezsiniz. Saygılarımla,

Ural Durusu

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: ABS ve Fren Lambası STOP yazısı
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2010, 21:34:59 »
Meğer çaresi çok kolaymış. Bu tür arızaları tamir edenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir arıza 200 TL bakım + 12 TL Fren hidroliği masrafı ile çözülebiliyor. Eğer ünitenin sadece elektronik kısmını söktürebilirseniz tamire yollamak için hidrolik masrafınızda olmaz. Komple ABS ünitesi fiyatı 3300TL elektronik kısmı 1750TL. Hepinize kolay gelsin.

Ural Durusu

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2010, 14:51:57 »
paylaşım için saol geçmiş olsun
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG