Gönderen Konu: rölantide saat inip kalkıyor  (Okunma sayısı 23840 defa)

Çevrimdışı integrallici

• Profili Görüntüle
rölantide saat inip kalkıyor
« : 25 Mart 2010, 17:02:24 »
slm arkadaşlar.lpg takılalı 700 km oldu.evelsi gün araba rölantide iken tam duracak gibi oluyor sonra kendiliğinden gaz verip bırakıyor.yani durmasını engelliyor.bora pasific 16 valve.2004 model.
bu gün sanayide boğaz kelebeği temizlendi.işe yaramadı.başka bir boğaz kelebeği cihazı takıldı.tam düzeldi derken yine yaptı.işin kötüsü hem gazda hem benzinde yapıyor.bilgisi olanlar yorumlarınızı bekliyorum.clio bile bu kadar sorun çıkarmadı.
şimdiden herkese teşekkürler :-[

Çevrimdışı xandel

• Profili Görüntüle
Ynt: rölantide saat inip kalkıyor
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2010, 21:48:25 »
tahminimce kelebek yada rolanti valfi olması lazım yada bu hava akışmetresi var ondanda olabilir onun fiyatıda 200 $ olması lazım  :-\

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2010, 19:06:44 »
üstadım benim araç benzinli aynı sorun daha minumum seviyede bende de var ...aslına bakarsan arızadan sayılmaz ama insanı arabadan soğutuyor işte...

rölanti işi karmaşık biraz..çünki bu araçlarda rölantiyi etkileyen bi çok sistem  var..ateşlemeden tutun --yakıta --sensörlere kadar..
.
benim aracı bağlamadık arıza tesbit cıhazı kalmadı ...arıza vermiyor ...boğaz kelebeği odur budur temizlediler yok...

enjektör kurum temizleme yapalım dedi biri ama o konuda forumdan baktım tam bi mutabakat ta yok kimi zararı fazlasından çok diyor kimi de faydalı diyor ...
....
akışmetre sensörünü cihaza bağlatıp kontrol ettirebilirsiniz...ondan kaynaklanabilir ...ama servisin bana söylediği akışmetre sensörü kolay arıza vermezmiş...
tüp ayarından yada bağlantılarından kaynaklı bi sorun olabilir ...
silindirlerden biri dengesiz çalışıyor olabilir ...bujileri kontrol etmek lazım ...
ama tüp taktıran arkadaşlardan biliyorum o sarsıntı hiç bi zaman tam geçmiyor ....
çok fazla kafayı takmamak lazım ...
iyi bi ustaya baktırın objektif bi arıza çıkmazsa sürün gidin...
iyi günler ola
« Son Düzenleme: 26 Mart 2010, 19:10:51 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı bilalaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2010, 22:09:50 »
benimkide rölantide saat yukarı assagı yapıyor.araba kopek gibi hırlıyo hissi verio.benim vw servste calısan tanıdık biri var 2 kere verdik oona goturdu arabayı fakat bunun bir sorun oldugundan bahsetmedi bende hic sormadım ama bidahakine sorucam bende merak ediyorum neden oldugunu.
Sayfa düzenini bozan imza.

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2010, 18:42:54 »
aynen benzetmen süper..
 :)
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2010, 09:40:41 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2010, 20:19:57 »
hem gazda hem benzinde oluyorsa rölanti sensörü ve hava akışmetresi kontrol edilmelidir, sorun onlardan kaynaklanır.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2010, 05:27:00 »
aracımda lpg yok (golf IV)
bi kaç kez yoğun trafikte bendede yaptı aynı olayı uzun süredir tekrarı olmadı

Çevrimdışı pasa16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2010, 20:59:10 »
abi bende tüp var ama araç ilk çalıştığında yani benzinlide o problem yaşanıyo sanaiyde bi 2 ustaya sordum direk gaz kelebeği dediler ama diğer arkadşların dedikleride olabilir tam anlamıyla bi ustaya sormaka lasım

Çevrimdışı piyon

• Fenerbahçe ve [i]Volkswagen[/i]
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2010, 10:54:25 »
Bende 2000 otomatik bora var. Bende de aynı sorun oluyor ama ara-sıra. 2 sefer götürdüm. Sorun yok dediler. Anlamadım gitt. Bende takmıyorum kafama.
Araba olsunda tenekeden olsun :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2010, 23:42:47 »
Rolanti düşme olayını aracınızın ECU'suna bırakın. o işinizi halledecektir:) sonuç olrak birçok nedeni var..o sırada fan devreye girmiş olabilir, hava girşi sağlıklı değildir, yakıtta sıkıntı olabilir vs.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı gguven

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2010, 00:39:32 »
benim aracımda da lpg var. bobinler surekli yanıyordu. dediginiz gibi arac ilk calıstıgında devir yukarı asagı oynuyordu bilerek gaz vermiyordum sonra da zaten bobinler yanıyordu. benim arabada beyin ile bobinler arasini, mişörü, enjektörleri temizlediler biranda kesildi şimdi o olay yok oldu. ama şunu artık çok iyi anladım 2003 2004 golf bora farketmez lpg olayı olmuyor olmuyor olmuyor BCB motor mu oluyor artık. 3 aydır sanayideki tum ustalarla kanka olduk yok böyle birşey...

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2010, 09:38:35 »
Rolanti düşme olayını aracınızın ECU'suna bırakın. o işinizi halledecektir:) sonuç olrak birçok nedeni var..o sırada fan devreye girmiş olabilir, hava girşi sağlıklı değildir, yakıtta sıkıntı olabilir vs.

:tamamdir

Çevrimdışı bilalaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2010, 11:50:41 »
ben dün gece dikkat ettim kalariferi acınca oluyor.acaba kalarüfer ben zin yiyormu?
Sayfa düzenini bozan imza.

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2010, 14:11:31 »
yemez mi üstadım.....
senin araçta comfortline ise  digital klima vardır...
klima açıldığında  gücü motordan alacağı için aracın rölantisi değişir ((düşmez ama yükselebilir))gayet doğal ...
sürüş sırasında yakıt sarfiyatıni ve performansı da etkiler...
klimayı açtıktan sonra...ECON... tuşuna basın ki bu şekilde en ekonomik şekilde kullanmış olursunuz ....
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2010, 09:54:47 Gönderen: apsimati »