Gönderen Konu: Süspansiyon mu?  (Okunma sayısı 17036 defa)

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
Süspansiyon mu?
« : 07 Mart 2010, 17:26:54 »
Herkese Merhaba,
arabam ile çok derin olmayan çukur ve tümseklere  girince hissediyorum. Aynı çukurlara opel ile girince konfor pek bozulmuyor. Bir arkadaşım volswagenlerin süspansiyonların sert olduğunu söyledi. Sizce bu normal midir? siz de durumlar nasıl. Çukurlardan etkilenmemek için (yavaş geçmenin haricinde) arabaya neler yapılabilir?

Teşekkürler.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
Ynt: Süspansiyon mu?
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2010, 18:15:07 »
aynı durum benim arabada da var. göstermediğim yer binmeyen usta kalmadı hepsi diyor ki bunlar böyle. amortisorlerim de iyiymiş. değişmeye gerek yokmuş.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı passione34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2010, 21:11:26 »
enteresan.bende böyle bi sorun yok..

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2010, 22:25:15 »
Bendede geliyor bu sesler ayriyetten ön küllügün o çerçevesindende çok fazla ses geliyor sinir oluyorum ufak bi yol bozuklugundan geç tıkır tıkır ses geliyor cok rahatsız edici.

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2010, 23:30:57 »
Bende ki sesler araba aksamından gelen sesler değil daha çok küt sesleri. Tüm golflerin  süspansiyonları çok mu sert acaba. Bunu yumuşatmanın yolu var mıdır?

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2010, 23:57:53 »
bu mesele benide rahatsız ediyor.çünkü sırf bu yüzden ön takımı,amortisörleri komple değiştirdim ama
hala lakırdı şeklinde sesler geliyor.orjinal vw serviste yapıldı üstelik.bazende direksiyonda hissediyorum bu lakırdıyı.
çözümü varmı acaba? :(
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2010, 08:54:49 »
Bende ki sesler araba aksamından gelen sesler değil daha çok küt sesleri. Tüm golflerin  süspansiyonları çok mu sert acaba. Bunu yumuşatmanın yolu var mıdır?

arka fişeklerin değişmesi gerekiyor olabilir.. önlerde de salıncaklara baktır. derim

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2010, 09:07:23 »
arka fişeklerin değişmesi gerekiyor olabilir.. önlerde de salıncaklara baktır. derim

evet benim mk3 dede garip bir ses var bayagı bişeyi değişti. amortisor helezyon on takım en son olarak fişekler kaldı. Arada bir kırt diye ses geliyor. oyle bir ses ise fişekler salıncaklardandır.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2010, 19:45:19 »
golf maalesef böyle arkadaşlar. araba çukurlarda çok sarsmıyor ama ses yapıyor bütün mesele bu. hafifi bozuk yolda at arabasında gidermiş hissi veriyor inanın ses açısından.birde benim arabada sıfır michelin lastikler var yumuşacık onlarla bile takır tukur gerisini siz düşünün artık.
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı mogunaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2010, 20:49:43 »
benim ustada amortisorler patlak felan dedi takozlarin yaylarin felan degismesi lazim felan dedi aldigin kiside arkadasim ve arbayi hor kullanmazz suan 117 binde araba acaba bu kronik sorunu bilmedigi icin mi boyle soyledi bos yere masraf yapmayalim simdi

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2010, 21:25:25 »
Herkese Merhaba,
arabam ile çok derin olmayan çukur ve tümseklere  girince hissediyorum. Aynı çukurlara opel ile girince konfor pek bozulmuyor. Bir arkadaşım volswagenlerin süspansiyonların sert olduğunu söyledi. Sizce bu normal midir? siz de durumlar nasıl. Çukurlardan etkilenmemek için (yavaş geçmenin haricinde) arabaya neler yapılabilir?

Teşekkürler.

Opel arabaları vw lere göre daha güzel bir süspansiyonu var bende vwlerin süspansiyonlarını begenmiyorum ve sonuc olarak bu içerdeki aksamların ses cıkarmasınada neden oluyor.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2010, 21:27:40 »
Opel arabaları vw lere göre daha güzel bir süspansiyonu var bende vwlerin süspansiyonlarını begenmiyorum ve sonuc olarak bu içerdeki aksamların ses cıkarmasınada neden oluyor.

sorun süspansiyon olsaydı farklı bir firmanın amortisörü takılırdı bu araçlara ve sorun ortadan kalkardı.
../__________ ___\..
       my golf is my passion

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2010, 13:19:16 »
sorun süspansiyon olsaydı farklı bir firmanın amortisörü takılırdı bu araçlara ve sorun ortadan kalkardı.

O zaman neden kaynaklanıyor ?

Çevrimdışı enver_54

• golf_54
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2010, 13:44:09 »
aslında tam tersine golfün süspansiyonları çok yumuşaktır hatta bu virajlarda hafif yatmasına bile neden olur bence bu problem farklı bir problem

öncelikle torsiyon takozlarına baktırın amortisör takazlarına vs vs sadece bir usta ya gidip bırakmayın her usta usta değil malesef bir çoğu resmen kasap