Gönderen Konu: Rally Of Turkey - Istanbul 2010  (Okunma sayısı 19359 defa)

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Rally Of Turkey - Istanbul 2010
« : 06 Mart 2010, 21:49:47 »
Herkese merhaba, Rally Of Turkey yaklaştı, konusunu açayım dedim. Kimler izlemeye geliyor?

Bu arada ben de TOSFED'in sezon öncesi toplantısı ve WRC öncesi toplantı için İstanbul'dayım, bu sabah TOSFED ve FIA Ortaköy Princess Otel'de toplandık yeni sezonda sizlerin de hoşuna gidecek bir çok karar aldık.

Öncelikle Ken BLock hayranlarına bir müjde; WRC'de sembolik start sonrası Sultanahmet Meydanı'nda (Hipodrom) Ken Block gösteri yapacak

Bir diğer haber de Türkiye Slalom Şampiyonası, her ilde aynı tarihte gerçekleştirilecek mahalli yarışlara, yarışmacılar kendi araçlarıyla katılacak. Yarışların galipleri Ankara'daki finalde gerçek yarış arabalarıyla (Şimdilik Honda Type-r, Clio, Seat, Polo kupa (cup) araçları düşünülüyor) yarışma fırsatı bulacak. Bugünlük bu kadar, yarın toplantı ve üst düzey görevli eğitiminin 2. günü, gelişme olursa yazarım.

Tüm bilgiler, detaylar, etap haritaları Rally Of Turkey 2010 adresinde.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2010, 21:50:05 Gönderen: mecamir »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rally Of Turkey - Istanbul 2010
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2010, 22:03:50 »
can 16-18 nisan arası sanırım. oraya baktık ama, nerde nasıl izlencek ya ben göremedim, yada bulamadım. bu gibi bilgileri de verebilir misin, biletli mi gitcez, nereye çöreklencez, imza alabilir miyiz, yardımcı olabilirmisin filan :) anlat hele

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2010, 22:10:46 »
can 16-18 nisan arası sanırım. oraya baktık ama, nerde nasıl izlencek ya ben göremedim, yada bulamadım. bu gibi bilgileri de verebilir misin, biletli mi gitcez, nereye çöreklencez, imza alabilir miyiz, yardımcı olabilirmisin filan :) anlat hele

İlker sembolik start Sultanahmet Meydanı'ndan verilecek, izlemeni tavsiye ederim. Araçlar startın ardından Sirkeci'ye gelecek ve karşıya geçecekler. Asıl action Kadıköy İskelesi'nde :) Süper Seyirci Etabı var Kadıköy'de, eğer Sultanahmet'teki startı biraz izleyip Kadıköy'e geçersen yarışın en güzel bölümlerini kaçırmamış olursun. İmza alma olayı bir ihtimal servis alanında olur. Onun dışında zaten etaplar var Kurtköy - Akfırat civarında olacak etapların geneli. Yarışı en güvenli izleyeceğin yerler viraj içleri ve tepeler. Yanında fotoğraf makinesi götürmeyi de unutma sakın ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2010, 22:11:52 »
bakalım gitmeye calıscam ya nasip olursa..

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2010, 22:13:17 »
Ben organizasyon hafta içinden başladığı için görev istemedim ama fırsatım olursa h.sonu yarışı izlemeye gelicem. Buradan haberleşiriz, en güzel yerlerini izleriz gelirsen

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2010, 22:19:48 »
aa bak o güzel olur işte

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2010, 22:38:57 »
bana haber verin amaaaa :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2010, 22:57:33 »
@mecamir

Ben de izlemeye geleceğim kısmetse.
Ama bu sene WRC daha da bir rezil.
Eurosport artık WRC'yi yayınlamıyor.
TR'de hiç bir yerde Rally of Turkey reklamı yok.
 :t
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2010, 23:03:43 »
@mecamir

kanka foto makinen var mı ?  :saygılar

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2010, 23:07:01 »
@mecamir

Haklısın, ama bu reklam konusu yıllardır zaten böyleydi. Ralli tüm otomobil sporlarının atasıdır, Eurosport'a ya da TRT'ye ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Zaten ralliyi tv'den  izlerken keyif alıyorsanız etapta izlerken çok daha fazla keyif alırsınız. Bu yılki etaplar çok güzel, ben beğendim parkuru. Ayrıca Sultanahmet ve Kadıköy'de yapılacak şovlar da çok eğlenceli olacaktır. WRC rallinin en üst seviyesi, şampiyonlar ligidir. Her türlü izlenir, en rezil haliyle bile keyif verir :)

İlk iletimde yazdığım gibi, Türkiye'de slalomu tekrar yaygınlaştırmaya çalışıyoruz, biraz sabredin, kendi aracınızla lisanslı şekilde yarışabileceksiniz. Yalnızca 1-2 ay sonra ;)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2010, 23:23:14 »
@lostys
Yok paşam.
Oğuzhan'ı kafalamamız lazım.

@mecamir
Zaten sorun eğlence değil.
Organizasyonu süper yapıyoruz ama TR'de kimsenin haberi olmuyor.
Ondan sonra sönük geçti, yerli tursit yoktu deniliyor.
Yerli turistin haberi olmazsa gelemez doğal olarak.
Zaten Antalya'da yapılması en başından yanlıştı.

Allah'tan sonunda İstanbul'da yapmak akıllarına geldi.
TR'de sadece İstanbul yok tabii ki ama WRC de TR için yeni bir oluşum.
Bilen zaten biliyor, takip ediyor, gelip izliyor.
Bilmeyen için cazip bir hale getirmek gerekiyor, o da baharın ortasında Antalya'da yaparak olmaz ne yazık ki.
İstanbul gibi büyük bir şehirde yapıp insanların ayaklarını alıştırmak lazım.
Bir tadına bakıp bağlansınlar bakalım WRC'ye.
Hem zaten İstanbul dışından gelecekler de hem İstanbul'u gezmiş olurum hem de WRC izlerim bahanesiyle gelebilecektir.

Şimdi de 1 ay birşey kalmış.
Daha yeni bir araya gelinip şöyle yapılsın, böyle yapılsın deniliyor.
Çok yanlış bence.
Bunların aylar öncesinden netleştirilmesi gerekmez miydi?
Aylar öncesinden reklamların yapılıp dikkat çekilmesi gerekmez miydi?
İstanbul dışından yerli turist gelmesi isteniyorsa bu duyuruların yapılması gerekmez miydi.
TR'de bu tarz organizasyonlara gidebilecek kesim her ne kadar çoğunlukla araba sahibi olsa da yine de maddi durumlarını ayarlamak için zamana ihtiyaç duyacaklardır. İzmir'den kalkıp gelecek eleman aynı ay içerisinde bunu öğrenirse nasıl olacak da bütçesini ayarlayabilecek.

Neyse, hayırlısı diyelim.
İstanbul'daki yerli turist keyifli bir WRC organizasyonu için yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Ama İstanbul dışından yerli turist gelecek diye kendimizi kandırmayalım.

Sultanahmet'teki şovu Ken Block'u tanıyanlar izleyecek ve dolup taşıracak
Kadıköy'deki özel etabı da duyan gelip izleyecek
sonrasında WRC'nin kalan etaplarını yine sadece ilgili olanlar izleyecek.

Diğer etaplar için de aynı ilgi olur dilerim ama sanmıyorum.
Dediğim gibi kendimizi kandırırıyoruz gibime geliyor.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2010, 23:25:02 Gönderen: OffLineR »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2010, 23:38:07 »
Sana katılıyorum Koray. Bugün yapılan toplantının Aralık ayında yapılması planlanmıştı, yani bundan 4 ay önce... Nedendir bilinmez, taa bugüne kadar sarktı. Etkinliğe yine ilgilenenler ve İstanbul'daki yabancı turistler gelir. 2 yıl sonra da değişen bişey olmaz. Seyirciyi teşvik etmek lazım ama her şey sponsorla, ödenekle oluyor. Bu konuda federasyonu suçlamamak gerek, mutlaka eksiği yanlışı vardır ama federasyonun da bir noktadan sonra yapacak bişeyi yok. Bu T.C. Cumhurbaşkanlığı'ndan, Dış İşleri Bakanlığı'na; Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden Kü
ltür ve Turizm Bakanlığı'na tek tek bireylere yani bizlere kadar uzanan bir olay.

Madem ralliyi seviyoruz o helde tanıtmak , sevdirmek ve desteklemek için elimizden geleni yapmalıyız. Bugün en ufak mahalli yarışın maliyeti 3000 TL. Ufak gibi durabilir ama iş sponsorluğa gelince herkes kaçıyor, kaldı ki WRC veya Ulusal Şampiyona...

Ne yazık ki basın ve cahil insanlar en ufak açığımızı bulduklarında hemen üzerimize geliyorlar, adam emniyet duvarını aşıyor parkurun içine dalıyor sonra araba çarpınca tv'de 'Ralli aracı seyircilerin arasına daldı, ölü ve yaralı sayısı bilinmiyor' diye flaş haber yapıyorlar, insanımız da haberi yanlış aldığı için yanlış yöneliyor, yanlış düşünüyor. Yazacak çok şey var ama nasıl olsa bişey değişmeyecek, bildiğim tek bişey var tek bir sevdamın olduğu; otomobil sevdası :) bunun peşinden koşuyorum, yanlışların arasındaki tek doğru o benim için ;)
« Son Düzenleme: 06 Mart 2010, 23:39:02 Gönderen: mecamir »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2010, 23:52:48 »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2010, 01:34:14 »

bak yine öptü :)

can peki ken block yarıslarda sadece gösteri için mi gelecek galiba wrc ilgiyi sebastian loeb öldürdü adam altı senedir sampiyon :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)